Mistrzostwa Świata 2022 TYLKO dla zaszprycowanych. Katar podjął decyzję

Szczepienie oraz logo Mistrzostw Świata w Katarze. / foto: Flickr, domena publiczna (kolaż)
Jak podaje portal abcnews.go.com, wstęp na trybuny stadionów, na których będą rozgrywane mecze Mistrzostw Świata w piłce nożnej, będą mieli jedynie zaszprycowani kibice.

Segregacja sanitarna rozkręca się coraz mocniej. Co chwilę słyszymy o imprezach, na które wpuszczani są tylko zaszprycowani lub takich, gdzie mamy podział sektorów, na te dla zaszczepionych i niezaszczepionych.

Mistrzostwa tylko dla zaszprycowanych

Podczas Mistrzostw Świata będzie obowiązywała segregacja sanitarna. Władze Kataru podjęły decyzję, iż kibice będą musieli być zaszprycowani, by móc znaleźć się na trybunach.

Premier Szejk Chalid ibn Chalifa ibn Abd al-Aziz Al Sani powiedział lokalnym mediom, że Katar zabezpieczy milion dawek szczepionki, aby zaszprycować fanów, którzy chcą obejrzeć mecze.

Jak podkreślił głównym celem jest „ochrona zdrowia publicznego”.

Jak podaje abcnews.go.com, szejk Chalid liczy na to, iż do czasu Mistrzostw Świata większość krajów zaszczepi swoich obywateli. – Katar nie pozwoli kibicom wejść na stadiony bez otrzymania pełnego szczepienia przeciw wirusowi – powiedział.

Bez reakcji FIFA

Jak na razie do słów premiera Kataru nie odnieśli się przedstawiciele FIFA, ani organizatorzy turnieju w Katarze. Takich wymagań nie stawia się podczas obecnie rozgrywanych Mistrzostw Europy.

Źródło: abcnews.go.com/nczas.com

8 KOMENTARZE

  1. To chciwi Arabowie nie zarobią i zostaną ze swoimi stadionami jak śp. Jan Himilsbach z angielskim. Niech wszyscy covidowi totalitarysci bankrutuja, skoro zachciało im się apartheidu.

  2. Jednak ten specyfik musi zawierać coś, co KONIECZNIE trzeba wstrzyknąć jak największej liczbie ludzi na Ziemi. Innego logicznego wytłumaczenia nie ma, bo zarówno „zaszczepieni” jak i nie – transmitują tak samo wirusa. Dodatkowo ci po zakażeniu mają trwałą, wieloletnią odporność.

  3. Nie wybieram się, ani tym bardziej nie zamierzam tego oglądać. Mieliby spokój z koroną, ale jak chcą ją sobie wszczepiać to powodzenia, trzymam się z daleka, będą mieli jesienią 2022 armagedon po tych szczypawkach.

Comments are closed.