Nastolatkowie bawili się pistoletami na wodę. Policjanci w kamizelkach kuloodpornych aresztowali ich i oskarżają o „terroryzowanie”

To sie nie mieści w głowie... Fot. ilustracyjne/fot. Wikimedia Commons
To sie nie mieści w głowie... Fot. ilustracyjne/fot. Wikimedia Commons
Trzech nieletnich chłopców zostało aresztowanych za rzekome terroryzowanie mieszkańców miasta Gouda w środkowej Holandii udawaną bronią palną. Okazało się, że były to tylko zabawki – pistolety na wodę.

Sceny jak z kryminału rozegrały się w spokojnym miasteczku Gouda w Królestwie Niderlandów.

Jak relacjonuje policja w tym słynącym z produkcji sera miejscu, funkcjonariusze otrzymali w sobotę zgłoszenie, że w dzielnicy Korte Akkeren grupa nastolatków mierzy z broni palnej do przechodniów.

Nagranie z kamery przemysłowej potwierdziło, że w grupie nastoletnich chłopców kilku z nich dysponuje czymś, co przypomina broń palną.

– Funkcjonariusze założyli kamizelki kuloodporne i natychmiast przystąpili do akcji – relacjonuje policja w Goudzie na swoim profilu na Facebooku.

Mierząc ze swojej broni palnej policjanci powoli zbliżyli się do uzbrojonych chłopców. Ci nie tylko nie stawiali oporu, ale wydawali się wręcz być zadowoleni z aresztowania.

Jak napisał dziennik „Algemeen Dagblad”, bardzo chętnie współpracowali z funkcjonariuszami.

Na komisariacie okazało się, że trzech „terrorystów” w wieku 14 i 15 lat pomalowało na czarno swoje pistolety na wodę. Nie zdawali oni sobie sprawy z powagi sytuacji.

Policja napisała na Facebooku, że bardzo poważnie traktuje każde zgłoszenie, dotyczące broni palnej, a te zabawki wyglądały jak prawdziwa broń. – To głupi wyczyn, który mógł mieć poważne konsekwencje – napisano.

Źródło: PAP

4 KOMENTARZE

  1. bron jest zakazana wiec dzieci nie wiedzą, że może być groźna. to jak bambizm ‚misiów’ na szlaku w górach.
    Czy to groźne? dla dzieci na pewno. W czasie wojny gdy po prostu znajdą broń zaczną strzelać dla zabawy. Dzieci w USA wiedzą że tak nie wolno bo wiedzą co to jest.

  2. Policja w całej UE nie odważa się ścigać prawdziwych terrorystów, prawdziwych bandytów z prawdziwą bronią, ale chętnie interweniuje w takich przypadkach. Podobnie jak w Polsce policjanci chętnie sprawdzają czy ludzie noszą maski, a niechętnie zatrzymują bandytów – bo ci drudzy są niebezpieczni.

Comments are closed.