Nowy Wał PiS-u. Podatek od deszczu obejmie zdecydowanie więcej osób

Mateusz Morawiecki Źródło: PAP
Mateusz Morawiecki Źródło: PAP
Rząd PiS nie zatrzymuje się we wprowadzaniu nowych lub podwyższaniu obowiązujących podatków. Na tapetę wzięto podatek od deszczu. Już od 2022 roku obejmie on zdecydowanie więcej osób.

Podatek od deszczu obowiązuje w Polsce od trzech lat. Naliczany jest z tytułu utraconej retencji. Płacą go właściciele nieruchomości o powierzchni co najmniej 3,5 tys. mkw. z 70 proc. zabudowaniem.

Ile wynosi podatek od deszczu? Dla tych, którzy mają urządzenie do retencjonowania wody o pojemności co najmniej 30 proc. z odpływu rocznego – 5 gr za 1 mkw. Dla tych którzy takiego rozwiązania nie mają – 50 gr za 1 mkw.

Podatek od deszczu rozszerzony

Rząd PiS od 2022 roku planuje rozszerzyć podatek od deszczu. Po zmianach będą go musiały płacić także wspólnoty, spółdzielnie mieszkaniowe, szkoły, zakłady pracy oraz właściciele domów jednorodzinnych..

Wysokość podatku, tak jak dotychczas, będzie zależeć od tego, czy właściciel nieruchomości zainstaluje zbiornik retencyjny.

„Według wyliczeń portalu ksiegowosc-budzetowa.infor.pl, w przypadku nieruchomości do 1000 mkw i zabudowie 51 proc., w przypadku niezbierania deszczówki opłata roczna wyniesie 255 zł. Jeżeli właściciel zdecyduje się na postawienie zbiornika, to wtedy taka opłata wyniesie zaledwie 25,5 zł” – czytamy na portalu money.pl.

26 KOMENTARZE

 1. I nie zaniedbując starań o rozszerzoną rzeczywistość (wygooglajcie sobie termin), nawet wbrew zarzutom z powodu opodatkowania już opodoatkowanej wody (na rzecz np. MPWiK, etc), należy dobrać się do d… także nieboszczykom, przez nałożenie podatku Zarządom Cmentarzy ze względu na utraconą retencję przez przechowywanie przez krewnych swoich zmarłych w ziemi (Zarządy wyegzekwują te podatki pod nazwą opłat)…

 2. Po pierwsze: na tapet wzięto nie na tapetę.
  Po drugie: nie ma czegoś takiego jak utracona retencja. Woda padająca na beton nie znika w tajemniczy sposób z planety. Trafia do obiegu, po prostu, w iny sposób niż bezpośrednie wsiąknięcie w grunt. Ten „podatek” jest zwyczajnym rabunkiem opartym na kłamstwie.

 3. W jakim celu? Żeby woda zaśmiardła i stała się niezdatna do użytku?

  A co się stanie z wodą w rzekach i jeziorach? Też skiśnie, prawda!? „Badanie: w śródlądowych wodach zaczyna brakować tlenu” – tiny.pl/9hfqr. Nic to, na utlenianie wody w jeziorach PiS uchwali inny podatek! Już izraelska WODA POLSKA tego dopilnuje! Podobnie jak izraelskie PSE opłat od paneli!

  • przejęli wszelką wodę a deszczówka, nie tyle, że była opodatkowana lecz po prostu była płatna a jej użytkowanie bez wykupienia było przestępstwem. Była to jedna z przyczyn niemal powszechnej tam rewolucji socjalistycznej. („Korporacja” – 1h 40m)

  • 👺Nie tylko o nasze dupska chodzi. Przeczytaj co powyżej napisałem o opodatkowaniu cmentarzy i nieboszczyków.👺

Comments are closed.