Segregacja sanitarna się rozkręca. Pierwsza pocovidowa dyskoteka ze specjalnymi zasadami [VIDEO]

Dyskoteka
Dyskoteka "Wolna od COVID-19" w San Marino. / foto: Prt Sc YouTube: La Repubblica
Segregacja sanitarna się rozkręca. 2700 osób bawiło się w nocy z soboty na niedzielę w San Marino na wielkiej dyskotece pod gołym niebem.

Była to impreza „wolna od Covid-19”. Warunkiem wstępu było okazanie świadectwa szczepienia, wyleczenia lub negatywnego wyniku testu na koronawirusa.

Na nagraniu na kanale La Repubblica widzimy, jak przed wejściem na koncert gościom sprawdzana jest temperatura, a także wspomniane zaświadczenia.

To była pierwsza dyskoteka w jednym z najstarszych i najmniejszych państw świata po miesiącach przerwy z powodu pandemii. Na obszarze Włoch, na którym leży ta republika-enklawa, dyskoteki są nadal zamknięte.

Zabawa trwała do świtu, a lokalne media informują o satysfakcji organizatorów z przebiegu eksperymentalnej imprezy.

Pokazaliśmy, że można zorganizować wydarzenia w warunkach pełnego bezpieczeństwa i przestrzegając zalecenia dotyczące walki z zakażeniami – oświadczyło biuro do spraw turystyki w San Marino.

Przy organizacji zabawy pracowało łącznie 250 osób; barmanów, techników, porządkowych i kontrolerów zaświadczeń.

Na dyskotekę przybyło także wielu mieszkańców Włoch oraz zagranicznych turystów, przebywających w tamtej części Półwyspu Apenińskiego.

Źródło: PAP/nczas.com

10 KOMENTARZE

    • A kogo to obchodzi??
      A dla myślących … w tenkraju część parafii zignorowała koronazakazy, podobnie jak zebrania partii przedsiębiorców. Czy ktoś przeprowadził w tych grupach populacyjne badania „kowidowe”? Jakie były wyniki ? A przecież szczególnie do tych drugich gotowe listy mieli ….

  1. Niech spadają! W styczniu widziałem zdjęcia z balów karnawałowych na Białorusi. Bez cyrografów, paszportów i mierzenia temperatury…

  2. Para prezydencka Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda spotkała się w środę w Nowym Jorku z przedstawicielami środowisk żydowskich w USA. Rozmowa odbyła się w przyjaznej atmosferze, ale była też bardzo szczera; nie było tematów tabu – przekazał konsul generalny RP Maciej Golubiewski. W środę wieczorem lokalnego czasu wizyta w USA została zakończona.

  3. Czy Ktos z Gownego Scieku to POTEPIL.Barany mysla ze Sa lepsi.Barany wierzcie ze Niemcy w ten sam sposob leczyli TYFUS.Adam Falkowski

  4. Dlaczego sprawdzali im temperaturę skoro byli zaszczepieni? Przecież w ich przypadku temperatura nie powinna wskazywać na C19!

Comments are closed.