Segregacja sanitarna w Poznaniu. Powstały kasy dla zaszczepionych

Odmowa, szczepionki Źródło: Pexels, collage
Obrazek ilustracyjny/Odmowa, szczepionki Źródło: Pexels, collage

W Termach Maltańskich uruchomiono kasę tylko dla osób zaszczepionych przeciwko COVID-19. Chętni skorzystać z basenu czekają 5 minut, a osoby niezaszczepione aż 25.

Segregacja sanitarna staje się rzeczywistością. W poznańskich Termach Maltańskich utworzone specjalne kasy dla osób zaszczepionych przeciwko COVID-19.

Teraz, gdy z nieba leje się żar, wiele osób chciało skorzystać z basenu. Wówczas klienci zwrócili uwagę z czym wiąże się segregacja.

W kasach dla osób zaszczepionych czeka się średnio 5 minut. W kasach dla niezaszczepionych oczekiwanie trwa nawet ponad 25 minut.

Takie traktowanie nie podoba się klientom. Jednak władze Term Maltańskich przekonują, że w ten sposób łatwiej jest przestrzegać limitów.

Przypomnijmy – zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami, na basenach i w aquaparkach trzeba przestrzegać limitu 50 proc. osób przebywających wewnątrz. Do limitu nie są wliczane jednak osoby, które zostały już zaszczepione.

„Kasa dla osób w pełni zaszczepionych obsługuje zarówno bilety zakupione on-line, jak i bilety tradycyjne, kupowane w kasach. Przed zakupem biletu lub odebraniem transpondera na podstawie zakupionego przez Internet biletu, należy okazać dowód zaszczepienia: kod QR w aplikacji „Zaszczepieni” lub certyfikat szczepionkowy z wpisanymi datami szczepień. Będziemy również prosić Państwa o pokazanie dowodu osobistego lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość osoby zaszczepionej” – czytamy na stronie internetowej Term Maltańskich.

Jak na zarzuty o segregacji sanitarnej reagują władze? Prezes Term Maltańskich uważa, że to absurd, a segregacja byłaby wówczas, gdyby do obiektu wpuszczano jedynie osoby zaszczepione.

Źródło: Polsat News

7 KOMENTARZE

  1. Zaszczepieni sa nosicielami zmutowanych wirusów, to oni rozsiewaja zarazę więc na dobre nam wyjdzie, choć to ewidentna i niedpouszczalna segregacja. Są lekarze, którzy twierdzą, że należy unikać fizycznego kontaktu,nawet podania ręki, zaszczepionym genowymi preparatami, bo mogą przenosić toksyczne białko nawet przez skórę.Są dowody, że białko rozłazi się po wszystkich tkankach, a miało zostawać w miejscu wstrzyknięcia.

  2. Termy Maltańskie to siedlisko dewiantów z LGBTQWERTY+XYZ!!! Mają tam już „swoje dni” w saunach, i żądają też specjalnych godzin basenowych TYLKO dla siebie!

  3. Przy kasach dla zaszczepionych okazuje się że system nie odczytuje ważności certyfikatu mimo przyjęcia 2 dawek już parę miesięcy temu. Ponadto brak jasnych komunikatów i dopiero przy kasie można się dowiedzieć, że dopiero po 2 tygodniach od przyjęcia 2 dawki można korzystać z przywilejów i mimo odstania swojej kolejki każą wrócić na sam jej koniec, który w danym momencie kończył się przy parkingu.

  4. Dopóki ktoś będzie korzystał z takich instytucji jak Termy Maltańskie, dopóty będzie segregacja. Wystarczy przestać przychodzić i dawać im kasę. Szybko skończą z segegacją.

Comments are closed.