Skandal na Igrzyskach. Zmiennopłciowiec Hubbard podający się za kobietę dopuszczony do startu w Tokio

Laurel Hubbard udaje, że jest kobietą i rywalizuje z paniami w podnoszeniu ciężarów. Zdjęcie: YT/1 NZ
Laurel Hubbard udaje, że jest kobietą i rywalizuje z paniami w podnoszeniu ciężarów. Zdjęcie: YT/1 NZ

Laurel Hubbard, który twierdzi, że jest kobietą jest pierwszym zmiennopłciowcem sportowcem z nominacją olimpijską. 43-letnii sztangistka znalazł/a się w ogłoszonym w poniedziałek składzie reprezentacji Nowej Zelandii na zbliżające się Igrzyska w Tokio.

„Jestem wdzięczny za życzliwość i wsparcie, którymi obdarowało mnie tak wielu Nowozelandczyków” – obwieściła Hubbard.

Najpierw Hubbard dostał pozwolenie od Międzynarodowej Federacji Podnoszenia Ciężarów. 43-letnia Hubbard zapewnił sobie prawo startu na igrzyskach w Tokio w kategorii superciężkiej kobiet po tym, jak MKOl zatwierdził poprawkę do systemu kwalifikacyjnego w podnoszeniu ciężarów, zmienionego wskutek pandemii COVID-19.

W 2015 roku MKOl wydał nowe wytyczne pozwalające każdemu sportowcowi zmiennopłciowemu konkurować jako kobieta pod warunkiem, że poziom testosteronu spadnie u niego poniżej 10 nanomoli na litr krwi przez co najmniej 12 miesięcy przed pierwszymi zawodami. To oczywiście nie redukuje przewagi fizycznej jaką biologiczni mężczyźni mają nad kobietami.

Hubbard z Nowej Zelandii jeszcze 8 lat temu startował w zawodach w podnoszeniu ciężarów jako mężczyzna i z nimi też konkurował. Nie odnosił żadnych sukcesów, więc wymyślił, że zostanie „kobietą” Opłacało się. Panie są bez szans. Na zawodach Pucharu Świata w Rzymie, które były jednym z etapów, by zakwalifikować się na Igrzyska, Hubbard startowała w kategorii powyżej 87 kilogramów. Zmiennopłciowiec dźwignął w dwuboju 270 kilogramów i pokonała najgroźniejszą rywalkę – Ukrainkę Anastazję Łysenko o 4 kilogramy.

Hubbard w 2019 roku wygrał też Igrzyska Pacyficzne na Samoa. Australijczycy już raz w 2018 roku próbowali zablokować zmiennopłciowcowi rywalizowanie w Zawodach Wspólnoty Gold Coast 2018 z paniami, ale nie udało im się jej powstrzymać. Narazili się tylko na oskarżenie o transfobię.

Dla wielu kobiet rywalizowanie z kims takim jak Hubbard przestaje miec jakikolwiek sens. Głupia, szkodliwa, powodowana oportunizmem i ideologią LGBTWC decyzja urzędników od sportu niweczy wysiłek wielu dziewcząt, które marzą o uczciwej rywalizacji sportowej i udziale w Igrzyskach.

6 KOMENTARZE

  1. Napuścić na transwestytów feminazistki, niech się nawzajem zwalczą. Dwie wariackie pieczenie na jednym, kontrrewolucyjnym ogniu.

  2. Może to i dobrze. Przekraczane są kolejne granice, w końcu musi nastąpić wybuch. Im szybciej to nastąpi tym lepiej. Chociaż obserwując Francję, Szwecję, Norwegię, Holandię to mam wątpliwości czy w ogóle istnieją takie granice. Za kilka dekad albo i wcześniej, żeby stworzyć w miarę normalną rodzinę trzeba będzie się przenieść do kraju muzułmańskiego.

  3. Dlaczego kraje przodujące w LGBTP nie wystawiają zawodników będących kiedyś kobietami? Dyskryminacja!
    Dawne NRD by sobie z tym poradziło ;)

  4. Mam gdzieś, by nie powiedzieć bardziej dosadnie, te zaszprycowane igrzyska. Takie historie tylko mnie bardziej utwierdzają by nie oglądać tego wynaturzonego badziewia.

Comments are closed.