Surowe wyroki dla nielegalnych imigrantów. Zwyrodnialcy zgwałcili i zabili nastolatkę

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
Włoski sąd skazał czterech nielegalnych imigrantów z Afryki za zgwałcenie i zamordowanie nastolatki. Zbrodnia wstrząsnęła w 2018 roku Włochami.

Po około dziewięciu godzinach narad sąd wydał werdykt i skazał dwóch oskarżonych na dożywocie, najsurowszą karę we Włoszech, a pozostałym dwóm wymierzył kary pozbawienia wolności 27 i 24,5 roku – podała agencja informacyjna LaPresse.

Ciało Desiree Mariottini, lat 16, zostało znalezione w październiku 2018 roku w opuszczonym budynku używanym przez handlarzy narkotyków, w sąsiedztwie głównego dworca kolejowego w Rzymie. Podczas aresztowania podejrzani nie mieli dokumentów zezwalających imigrantom na legalny pobyt we Włoszech.

Prokuratorzy, którzy ubiegali się o dożywocie dla wszystkich czterech oskarżonych, twierdzili podczas procesu, że Mariottini została odurzona narkotykami, zgwałcona zbiorowo i pozostawiona na śmierć w opuszczonym budynku.

Imigranci zostali również oskarżeni o dostarczanie narkotyków nieletnim. Jeden z oskarżonych pochodzi z Gambii, dwóch z Senegalu, a czwarty z Nigerii.

Przywódca Ligi Matteo Salvini, który był ministrem spraw wewnętrznych w czasie zabójstwa, wykorzystał tę sprawę do forsowania swojego antyimigranckiego programu politycznego. Brutalna zbrodnia zwróciła również uwagę na degradację niektórych obszarów włoskiej stolicy.

Niektórzy we Włoszech domagali się, aby ówczesny populistyczny rząd przyspieszył wydalania imigrantów, którzy przebywali we Włoszech nielegalnie, zgodnie z obietnicą partii Liga Salviniego podczas kampanii wyborczej w 2018 roku.

7 KOMENTARZE

  1. Zostawiłbym wszystkich czterech o głodzie w jednej celi i niech zjadają siebie na wzajem. Z powrotem do natury nie mieli by zapewne problemów. Ciekawe „igrzyska”: Gambia contra Senegal contra Nigeria. Mieli byśmy wgląd do ewolucji człekokształtnych sprzed tysięcy lat.

  2. No, a co ze sprawcą spowodowania zagrożenia obywateli Włoch, tj. z rządem? Nie ma na to paragrafu? A może demokracja daje rozgrzeszenie? A raczej absolucję…

    • Ale ich wystarczy spędzić wszystkich do kupy i „ogrodzić” – wybija się sami. Im wystarczy jedno zdanie o które się różnią i to już będzie samograj. A świat tego nie potrafi wykorzystać. Zresztą, może i potrafi, ale woli taniego robotnika, mimo tych lewackich konsekwencji dla całego świata. Przecież szczytem ich rozwoju jest jedynie socjalizm, komunizm i każdy inny marazm.

  3. Przeciez jest cos takiego jak „wspoludzial”, „zachecanie”, „umozliwienie” popelnienia przestepstwa. Pod sad rzad, sluzby graniczne, przemytnicy ludzi, NGOsy sponsorowane przez Sorosa, a za nim miedzynarodowy list gonczy. Ehh, tylko kto by sie tym mial zajac, skoro SuperHeroes z filmow zajeci pierdolami…

Comments are closed.