W oparach covidowego absurdu. Ze ślubu i wesela prosto na szczepienie

Para młoda i szczepienie - zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
Prosto ze ślubu i wesela na szczepienie przeciwko Covid-19 – tak niedzielę spędziła młoda para z miejscowości Codogno w Lombardii. Szczególnie symboliczną wymowę ma to, że do tego niecodziennego zdarzenia doszło w miejscu, gdzie zaczęła się epidemia we Włoszech.

Lokalne media podały, że kiedy przyszły pan młody zapisywał się na drugą dawkę szczepionki, okazało się, że wyznaczono mu termin, w którym miał wziąć ślub.

Nie tylko on postanowił wybrać tę datę, ale także jego narzeczona, czekająca na pierwszą dawkę. Z okazji ślubu postanowili zrobić sobie prezent w postaci szczepionki.

Po ceremonii zawarcia małżeństwa i przyjęciu weselnym młoda para w ślubnych strojach udała się prosto do centrum szczepień w Codogno, ku zaskoczeniu oczekujących tam osób oraz personelu medycznego. Ogólne poruszenie było zrozumiałe, bo nie widziano tam dotąd kobiety w ślubnej sukni i mężczyzny w eleganckim garniturze.

W Codogno, gdzie miało miejsce to nadzwyczajne zdarzenie, wykryto w lutym zeszłego roku pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem na terytorium Włoch. Miasteczko stało się symbolem epidemii i jako ognisko zakażeń zostało wówczas odcięte od świata.

Źródło: PAP

5 KOMENTARZE

  1. A za jakiś czas, też razem, udacie się w kolejną podróż, tym razem ostatnią, na miejscowy cmentarz !
    Tylko rozumu trzeba wam życzyć, ale jak czytam, o niego już za późno :-(

  2. No, to taka ulga, że nie trzeba ludziom zakazywać się rozmnażać. Wystarczy uruchomić właściwy program. Dowód na skuteczną tresurę społeczeństwa wcześniej planowo ogłupionego.

Comments are closed.