Episkopat zatwierdził. Popularna modlitwa z nowym tekstem

Ksiądz w trakcie eucharystii.
Msza Święta - zdj. ilustracyjne. (Fot. Josh Applegate/Unsplash)
Konferencja Episkopatu Polski zatwierdziła siedem nowych wezwań litanii do św. Józefa w języku polskim – poinformowało biuro prasowe Episkopatu.

Jak czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie Konferencji Episkopatu Polski, nowe wezwania litanii do św. Józefa Stolica Apostolska ogłosiła 1 maja w Liście Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

„12 czerwca 2021 roku Konferencja Episkopatu Polski, zgodnie z Listem Kongregacji zatwierdziła brzmienie wezwań w języku polskim, przygotowane przez Komisję ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów KEP” – poinformowali autorzy.

W nowym brzmieniu litanii znalazły się wezwania: „Opiekun Odkupiciela, Sługa Chrystusa, Sługa zbawienia, Podpora w trudnościach, Patron wygnańców, Patron cierpiących, Patron ubogich”.

„Nowe brzmienie Litanii obowiązuje z dniem podjęcia uchwały” – napisali autorzy.

Papież Franciszek ogłosił 8 grudnia 2020 r. Rok św. Józefa dla całego Kościoła z okazji 150. rocznicy ustanowienia Opiekuna Jezusa Patronem Kościoła powszechnego. Rok ten zakończy się 8 grudnia 2021 r.

8 grudnia Penitencjaria Apostolska ogłosiła dekret o udzieleniu odpustu wiernym, którzy odmówią modlitwę lub dokonają aktu pobożności ku czci św. Józefa, zwłaszcza w dedykowanych mu uroczystościach, a także 19 dnia każdego miesiąca oraz w każdą środę, poświęconą mu w tradycji łacińskiej.

Źródło: PAP

5 KOMENTARZE

  1. I niech kto powie, że te spasione katabasy nic nie robią. Podobnie jak Kolaboracja Bosaków&Dziamborów, produkują makulaturę. Oligarchia kościelna, pardon hierarchia kościelna, wzbogacona geszeftem w Magdalence, całkowicie straciła kontakt z Narodem. Biskupi przyjmują tylko chętnych na dzierżawę tysięcy hektarów „kościelnych” gruntów. W pakiecie dodają gotowe kwity na dotacje „unijne”. Zatem dla ubogich faktycznie tylko św.Józef. Niezły patron – można w poście zabalować bez grzechu.

  2. Cokolwiek by nie powiedziano, to zawsze znajdzie się jakiś komentator znajdujący okazję do wyplucia swoich frustracji i oczerniania tych do których nie przynależy. Zmiana kanonu Modlitwy do Świętego Józefa dotyczy wiernych z Kościoła Rzymsko-Katolickiego, więc co Tobie Rusticulus do tego? Pilnuj raczej fraz marksistowsko-leninowskich, bo dopiero tam są zasadnicze zmiany ideologiczne Twojego światopoglądu.

    • Mnie też to nie dotyczy, ale jest mi przykro, że wy katolicy nie możecie tak po prostu rozmawiać z Bogiem w szczerej i pokornej modlitwie, tylko musicie recytować jakieś teksty zatwierdzone w demokratycznym glosowaniu przez jakichś urzędasów. Czy o to chodziło Jezusowi, kiedy tłumaczył uczniom, jak mają się modlić?

  3. Ale nie widzę w nowym tekście odniesień do obrony przed Covidem, diabłem-Putinem i genderowcami. Czyli trzeba będzie znowu zebrać się na sutej kolacji i dodać parę zdań. Ważne aby modlitwy pomogły – wszystkie metody walki z Szatanem są dobre, jeśli dają rezultaty.

Comments are closed.