„Zamknij się! Jesteś draniem, reprezentujesz gów***ną prasę”. Prezydentowi puściły nerwy po pytaniu o brak maski [VIDEO]

Jair Bolsonaro. Foto: PAP/EPA
Jair Bolsonaro. Foto: PAP/EPA
Podczas konferencji prasowej prezydentowi Brazylii Jairowi Bolsonaro puściły nerwy. Do jednego z dziennikarzy grupy medialnej Globo krzyczał, aby „się zamknął”, a cały koncern nazwał „gównianą prasą”.

„Zamknij się! Jesteś draniem. Zajmujesz się zgniłym dziennikarstwem, które jest bezużyteczne. Niszczysz brazylijską rodzinę, brazylijską religię” – krzyczał Bolsonaro do dziennikarza TV Globo, który poruszył temat częstego uchylania się prezydenta od nakazu noszenia maseczki.

Słowny atak Bolsonaro miał miejsce podczas konferencji po ceremonii wojskowej w Guaratinguecie, w stanie Sao Paulo. Wybuch złości został spotęgowany w momencie, gdy dziennikarz TV Globo przypomniał szefowi państwa, że w kilku brazylijskich stanach został ukarany grzywną za udział w publicznych wydarzeniach bez ochrony na twarzy.

„Idę tam, gdzie chcę, jak chcę, ok? Jeśli nie chcesz nosić maski, nie noś jej” – mówił podniesionym głosem Bolsonaro, po czym nagle znów zdjął swoją maseczkę.

„Teraz możesz umieścić to w swoich wiadomościach telewizyjnych: nie noszę maski w Guaratinguecie! Czy jesteś teraz szczęśliwy?” – przeszedł do kontrataku Bolsonaro.

„Globo to gówniana prasa (…) Ci, którzy oglądają (ten kanał) są ofiarami dezinformacji. Powinieneś się wstydzić” – kontynuował wzburzony lider prawicy.

Bolsonaro skrytykował także kanał CNN Brasil, który, jak powiedział, „pochwalił” sobotnie protesty przeciwko Bolsonaro, w których uczestniczyły tysiące ludzi we wszystkich większych brazylijskich miastach. Protestujący wyszli na ulice, domagając się ustąpienia szefa państwa po opublikowaniu informacji, że na Covid-19 zmarło już pół miliona Brazylijczyków.

16 KOMENTARZE

 1. Pół miliona liczonych oczywiście po covidiańsku, np. ofiary wypadków drogowych. Dla obrazu sytuacji trzeba dodać, że Brazylia ma jakieś 220 milionów mieszkańców.

  • Procentowo wychodzi tyle co u nas, ale tam nie mieli ofiar lokdałnu, który mamy więcej niż ofiar kowida.

  • 👺Facet ma jaja! I to pokazała paniusia stojąca obok niego, która natychmiast zdjęła maseczkę po nim. Lubię słyszeć mówiących po portugalsku. Mówią z taką intonacją jak nasi bracia Bułgarzy i także mają wiele syczących głosek jak Polacy w mowie. Tylko że my mamy inny temperament. Odmienny od mówiących po portugalsku i po bułgarsku.👺

   • Nic nie wiem odnośnie „braci” Bułgarów. Kogo jeszcze zaliczasz do „braci” i „sióstr” (poza tym że wszyscy ludzie są braćmi). Pytam z ciekawości.

 2. Tak się powinno traktować mącicieli z koncernów medialnych, dyktujących społeczeństwom własną narrację rzeczywistości. Pędzić gówniarzenię!

 3. 210 milionów mieszkańców, 0,5 miliona zgonów (w tym z chorobami towarzyszącymi, bo tak nakazała liczyć „kowida” WHO) = niecałe 0,25%. Śmiertelność na grypę 0,1 -0,4%. O co chodzi temu z mediów?

  • O sianie paniki, tak jak większości mediów głównego ścieku – dostają grubą kasę za robienie propagandy, tak samo jak „celebryci”, rządy i tzw. eksperci medyczni.

 4. Masz rację, niedługo Nczas zacznie wyzywać prawicowców od nazistów i faszystów. Lewaki w ramach długiego marszu przez instytucje podrzucili do redakcji jakiegoś zboka i robi za V kolumnę. To nie pierwszy przypadek dywersji.

Comments are closed.