„Zamknij się! Jesteś draniem, reprezentujesz gów***ną prasę”. Prezydentowi puściły nerwy po pytaniu o brak maski [VIDEO]

Jair Bolsonaro. Foto: PAP/EPA
Jair Bolsonaro. Foto: PAP/EPA
REKLAMA
Podczas konferencji prasowej prezydentowi Brazylii Jairowi Bolsonaro puściły nerwy. Do jednego z dziennikarzy grupy medialnej Globo krzyczał, aby „się zamknął”, a cały koncern nazwał „gównianą prasą”.

„Zamknij się! Jesteś draniem. Zajmujesz się zgniłym dziennikarstwem, które jest bezużyteczne. Niszczysz brazylijską rodzinę, brazylijską religię” – krzyczał Bolsonaro do dziennikarza TV Globo, który poruszył temat częstego uchylania się prezydenta od nakazu noszenia maseczki.

Słowny atak Bolsonaro miał miejsce podczas konferencji po ceremonii wojskowej w Guaratinguecie, w stanie Sao Paulo. Wybuch złości został spotęgowany w momencie, gdy dziennikarz TV Globo przypomniał szefowi państwa, że w kilku brazylijskich stanach został ukarany grzywną za udział w publicznych wydarzeniach bez ochrony na twarzy.

REKLAMA

„Idę tam, gdzie chcę, jak chcę, ok? Jeśli nie chcesz nosić maski, nie noś jej” – mówił podniesionym głosem Bolsonaro, po czym nagle znów zdjął swoją maseczkę.

„Teraz możesz umieścić to w swoich wiadomościach telewizyjnych: nie noszę maski w Guaratinguecie! Czy jesteś teraz szczęśliwy?” – przeszedł do kontrataku Bolsonaro.

„Globo to gówniana prasa (…) Ci, którzy oglądają (ten kanał) są ofiarami dezinformacji. Powinieneś się wstydzić” – kontynuował wzburzony lider prawicy.

Bolsonaro skrytykował także kanał CNN Brasil, który, jak powiedział, „pochwalił” sobotnie protesty przeciwko Bolsonaro, w których uczestniczyły tysiące ludzi we wszystkich większych brazylijskich miastach. Protestujący wyszli na ulice, domagając się ustąpienia szefa państwa po opublikowaniu informacji, że na Covid-19 zmarło już pół miliona Brazylijczyków.

REKLAMA