Żydzi przywrócą obostrzenia. Maseczki wracają?

Premier Izraela Naftali Bennett. / foto: PAP
Zaledwie po 5 dniach Izrael chce powrotu obowiązku noszenia maseczek w pomieszczeniach. Powodem jest wzrost liczby zakażeń.

15 czerwca Izrael zniósł obowiązek noszenia maseczek w publicznych pomieszczeniach zamkniętych. Odetchnęli m.in. klienci w sklepach.

Maseczki musiały nosić jedynie osoby niezaszczepione, na kwarantannie, personel w placówkach medycznych i pasażerowie lotów komercyjnych.

Jednak już dzisiaj władze Izraela ponownie rozważają przywrócenie tego obostrzenia. Powrót maseczek ma być spowodowany wzrostem liczby zakażeń.

Premier Naftali Bennett i minister zdrowia Nitzan Horovitz poinformowali o sprawie, łącząc problem z licznymi przypadkami zakażeń w dwóch szkołach, w Binyamina i Modi’in. W szkołach tych dziesiątki niezaszczepionych dzieci uzyskało pozytywny wynik testu.

Jeśli premier i minister zdrowia postawią na swoim to maseczki wrócą też na lotnisku Ben Guriona w Tel Awiwie i potencjalnie we wszystkich publicznych pomieszczeniach zamkniętych.

Co więcej, nowy premier rozważa przywrócenie stanowiska pełnomocnika rządu ds. koronawirusa. Takie stanowisko istniało w gabinecie Benjamina Nentanjahu.

Premier Naftali Bennett jest zaniepokojony nowym, wyjątkowo zakaźnym wariantem koronawirusa – Delty.

Rząd zdecydował już o utworzeniu nowego, powiększonego obszaru testowego na lotnisku Ben-Guriona i wzmocnieniu egzekwowania kwarantanny dla tych, którzy jej potrzebują. Dziś takie restrykcje dotykają Izraelczyków (nawet zaszczepionych!), którzy przyjeżdżają z Argentyny, Brazylii, RPA, Indii, Meksyku i Rosji.

Powrócić mogą też limity dla masowych zgromadzeń, które zostały w dużej mierze zniesione.

Źródło: Rzeczpospolita

13 KOMENTARZE

  • Nikt nie wie co dostają, tajemnica, badać nie wolno.
   Zatwierdzono odgórnie składu nikt nie badał….
   Nawet mengele był bardziej otwarty notował co podaje a wyniki opracowane precyzyjnie służą do dziś.

  • A co? każdy chce sobie trochę porządzić, dostał bat do ręki to leje po karkach, ugną się to dostaną marchewkę, nie to po ryju i do celi.
   Pozwolili to tak mają, banda idio ów

 1. Po co testuje sie zdrowe dzieci? Przeciez wiadomo, ze te „testy” so gie warte i rownie dobrze mozna rzucac moneta. Codziennie niewyobrazalna kasa jest na nie marnowana.

   • Nie zrozumie, trzeba jaśniej, dlaczego w warszawiv nie działa spalarnia śmieci już z dziesięć lat, ciężarówki z gówne. wywiążą codziennie za ciężkie miliony osady z oczyszczalni, nie woziły by nic gdyby oczyszczania działała.
    Jak myślisz dlaczego nikt nic z tym nie robi?
    Teraz się zastanów co jest łatwiejsze planować plandemię i kupować nikomu niepotrzebne testy czy….. no…

Comments are closed.