Kaczyński o lockdownie: byłem zwolennikiem twardego trzymania dyscypliny społecznej

Jarosław Kaczyński. Foto: fb
Jarosław Kaczyński. Foto: fb
W rozmowie z tygodnikiem „Sieci” prezes PiS Jarosław Kaczyński przyznał, że był zwolennikiem twardego przestrzegania zasad lockdownu. Zamknięcie gospodarki, które doprowadziło do wielu plajt, dramatów, a nawet śmierci było według wicepremiera konieczny do powstrzymania zarazy. Teraz z kolei Kaczyński przekonuje, że konieczne są szczepienia.

Kaczyński zapytany o możliwość przymusowych szczepień podkreślił, że trzeba zacząć od zachęt i przekonywania. Stwierdził jednak, że bez osiągnięcia odporności zbiorowej, „a więc zaszczepienia naprawdę dużej części społeczeństwa”, choroba nie zostanie zwalczona.

– A jak tego nie zrobimy, nie wyjdziemy z jej skutków, nie ruszymy do przodu. Troska o oba te elementy jest podstawowym obowiązkiem państwa. Konieczna jest tu rozwaga i ostrożność, ale też zdecydowanie. Być może trzeba będzie politycznie bardzo dużo zaryzykować, jeżeli zachęty nie wystarczą – powiedział Kaczyński.

Prezes PiS twierdzi, że sam zaszczepił się już obiema dawkami. – Nie spieszyłem się, byli inni bardziej potrzebujący. Zachęcam każdego, kto może i powinien, by się szczepić – mówił.

Wicepremier wypowiedział się również na temat reżimu covidowego, który rząd Prawa i Sprawiedliwości wprowadził i teraz w żółwim tempie zdejmuje.

– Polacy nie lubią takich obostrzeń, nawet gdy są zupełnie oczywiste, gdy ratują życie innym. Gdyby ktoś chodził po ulicach i strzelał, każdy by rozumiał, że trzeba go powstrzymać. W przypadku roznoszenia wirusa, też powodującego śmierć, choćby w czasie masowych demonstracji, przyzwolenie społeczne było dużo większe. Ja byłem zwolennikiem twardego trzymania dyscypliny społecznej, bo to był kluczowy front walki z rozprzestrzenianiem się wirusa. Jest to dla nas wszystkich także wyzwanie edukacyjne – powiedział.

Kaczyński, pod kątem gospodarczym, walkę z pandemią ocenia bardzo dobrze. Uważa jednak, że „pod względem zdrowotnym musimy wyciągnąć wnioski – i to robimy”.

– Stąd też tak duży nacisk na ochronę zdrowia w Polskim Ładzie. Wiemy, że potrzeba tu radykalnej poprawy i to zrobimy. Wiele elementów wymaga analizy – wskazał.

Źródło: „Sieci”

67 KOMENTARZE

  • Śmiertelność 0,15% zgonów w całej populacji w ciągu ponad roku.
   Do tego głównie na choroby współtowarzyszące ( główne ).
   Niech mówią co chcą, 0,15% zgonów to nie jest zagrożenie dla żadnej populacji.
   W Szwecji bez żadnego lockdownu podobna śmiertelność.
   ( „Szczepienia” też nie mają większego wpływu )

   Dla porównania śmiertelność „hiszpanki” ok 30% ( też dzieci ).

 1. Ale problemem jest proteina kolca wirusa, to ona powoduje zniszczenia w organizmie. Należy leczyć chorobę, a nie wstrzykiwać sobie jeszcze więcej tej proteiny (albo zmuszać organizm do jej produkcji, jak w przypadku preparatów mRNA).
  Widocznie leki są za tanie, a big-pharma naciska na kacyków, żeby wyszczepiali trzodę, zanim naprawią szczepionkę (a faza testów kończy się w 2023, więc jeszcze mają trochę czasu).

  • My, Naród !!
   Ale trzeba ruszyć dupę z fotela, a nade wszystko sprzeciwiać się tym pisożydom, nie respektując ich niekonstytucyjnych zakazów i nakazów – to najprostsza forma przeciwstawiania się tym ludobójcom !
   Ale 99% społeczeństwa grzeczniutko łazi w szmatach na gębach i ustawia się potulnie w kolejkach po szprycę !
   Dla mnie, to bydło i zastraszeni przez bandę pasożydów niewolnicy !

   • ” Dajcie im demokrację, a do socjalizmu dojdą sami”
    Włodzimierz Lenin

    Większość ludzi zazwyczaj jest zmanipulowana. Tych ze szmatami traktuję jako ofiary propagandy socjalistycznej.

   • Typowy zamordysta o skłonnościach totalitarnych, który przyczynił się do zagłady 150 tys. obywateli pozbawionych służby zdrowia, a liczba ofiar wciąż rośnie, także na skutek eksperymentów medycznych, trzykrotnie przekraczając zbrodnie stalinowskie.

 2. Oczywiście był zwolennikiem twardego trzymania dyscypliny przez innych bo przez siebie i swoje otoczenie to już niekoniecznie.

  • Jak niudacznik moze siew ogole odzewac? Napisal ksiazje? Spoldzil dzieci? Namaloeal obraz? Uleczyl kogos? Zbudowal firme? Nic! Nic! Nic! zero sukcesow. Precz z niudacznikami!!

   • no i dla tego najlepszy kandydat na wodza debilnego narodu! tak samo bylo z towarzyszem ziukiem.Debile lubia debili i tak od jakichs 400 lat:-(

  • Jak w USA Trump ponownie zostanie prezydentem.

   Mówię najzupełniej poważnie. Tylko to zdarzenie może indukować na świecie przemiany prowadzące do zrzucenia korona-reżimów.

   • USA a raczej USrael upada widać to po ich miastach jak Detroit, Gary, Camden, Chicago i innych więc nie wiadomo czy wytrzyma do 2024
    Trump sam jest psychopata, marionetką, syjonistą, podpisał akt 447, wspierał Izrael, pomoc przy przenoszeniu stolicy Izraela do Jerozolimy, przyznanie się do zamordowania generała Solejmaniego, prowokowanie do wojny z Iranem … wątpię czy dożyje 2024

    • Otoczony przez skorumpowane środowisko (Senat, SCOTUS, DOJ, FBI, CIA, połowę Pentagonu) wykonywał ruchy wymuszone.

     W tej chwili trwa podsumowanie audytu wyborów w Arizonie (Maricopa), z którego wynika, że wyniki zafałszowano, a wygranym jest Trump. W kolejce jest Pensylwania i Georgia oraz 18 innych stanów.

 3. To chory człowiek jak i jego cały sztab, który już dawno powinien wycofać się z polityki. Żeruje tylko na śmierci brata dzięki której doszedł do władzy i trzyma jej się kurczowo z pampersem w spodniach. Naród wam nie zapomni waszych zbrodni, bałaganu jaki zostawiliście. Naród nie zapomni i was rozliczy!

  • G***no prawda. Naród wybierze ponownie, bo lubi jak ktoś się o niego troszczy, myśli za niego, daje pincet i obiecuje jeszcze wiecej. Na jakim świecie Ty żyjesz?

 4. Wydaje się, że cię ludzie nie lubią kurduplu. Kiedyś jak chodziłeś na Różaniec, to cię zwykli ludzie poważali, ale dziś prędzej można się na ciebie natknąć w synagodze wśród swoich, niż w kościele. Dużo zasług u Jahwe wyrobiłeś sobie oszukując miliony gojów.

  • Dureń, bo wierzy w socjalizm/komunizm. Jednak obstawiam drugą opcję jako pełniej go charakteryzującą. Po koronościemie nie ma już żadnych wątpliwości.

 5. Towarzyszu Kaczyński, spójrzcie na krzywą zgonów po II WŚ. Dzięki lockdownom ratującym życie przebiliście samego Stalina.

  I za to należy się Wam nagroda.

 6. Dziadziuś już odleciał zupełnie, potwierdza się pogląd że w pewnym wieku człowiek powinien odpocząć i odsunąć się w cień. W tej chwili prezes przypomina sklerotycznego, zniedołężniałego starca, który słuchając podpowiedzi tych wszystkich bydlaków wprowadza nam chiński model komunizmu. Kaczyński WON

  • Mylisz się. Te idee co najmniej się tliły w jego umyśle wiele lat temu. On tylko jest taki niepozorny, ciapowaty, niedołężny, coś tam paplący bezpłciowo i nikt go o takie rzeczy nie podejrzewał. Dziwię się tylko, że nadal ma spore poparcie, ale widocznie tak działa fanatyzm.

 7. Rząd przyjął łapówki od mafii kowidowej. Czy dlatego Kaczyński wszedł do rządu by również się posilić? Muszą się wywiązać. Skala ofiar się nie liczy. „Stąd też tak duży nacisk na ochronę zdrowia w Polskim Ładzie”. Co oznacza, że stworzą policję medyczną i to ich rękami będą realizować agendę z Davos. Trzeba prześledzić ruch pieniędzy członków rządu. I niech ci co uderzają w szefa rządu nie mają skrupułów, tak jak on nie ma skrupułów w stosunku do polskich obywateli.

 8. Głupek z wiedzą na temat wyczynów Gierka i Brzeniewa. Popierałem go, ale jest dla mnie już starym, olbesnym psycholem.

 9. wariat na swobodzie najwiekszym nieszczesciem jest w przyrodzie,a jak ma pierwszorzedne korzonki i udaje Polak to dopiero jest katastrofa

 10. Czy on wie co plecie ? Kto robi mu prasówkę ? Kto przygotowuje materiały dydaktyczne i specjalistyczne ? Czyje są służby, które mają dbać o realność wszystkiego co wokół ? I czy faktycznie można mniemać, że jak byli we dwóch, to „co dwie głowy, to nie jedna” ? Kto jest strategiem, który pilnuje jak działać w rzeczywistości realne/ nierealne. Przecież on – i nie tylko on – obraża Naszą zbiorową/stadną inteligencję. Oni z Naszą Wiedzą nie śmią się nawet równać. Czy to teatrzyk, czy mordownia ?

 11. Stalinowiec od dziecka kształtowany przez masona, potem studia u komunistycznego politruka łącznie z doktoratem i tego się nie wypleni.

Comments are closed.