Znowu to zrobili. Najpierw wymordowali norki, teraz zabili WSZYSTKIE dziki w kraju

Dzik. Foto: pixabay
Dzik. Foto: pixabay
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Duńczycy znowu szokują bezwzględnością. Rok temu wymordowali 15 mln norek, teraz wymordowali wszystkie dziki w kraju.

Dania znowu wywołała poruszenie wśród obrońców praw zwierząt. Okazuje się, że Duńczycy wybili wszystkie dziki w kraju.

Jak poinformował rząd Danii właśnie został zabity ostatni dzik w kraju. Dzik posiadał numer 157 i był ostatnim znanym zwierzęciem na wolności.

Dzik „157” był śledzony w Południowej Jutlandii od miesięcy. Próby złapania lub zabicia dzika do tej pory nie przynosiły rezultatu.

Decyzja o wybiciu dzików była reakcją na strach rządu przed afrykańskim pomorem świń (ASF). Dania jest bowiem potentatem eksportowym produktów rolniczych.

Udział duńskiego mięsa w handlu międzynarodowym sięga ok. 15 proc. A świnie są filarem tamtejszej gospodarki.

1 kwietnia 2021 liczba świń w Danii wynosiła 13,2 miliona. Widząc spadek świń w Niemczech i Holandii Dania postanowiła zintensyfikować eksport.

Dość powiedzieć, że w 2021 roku cena referencyjna świń w Danii wzrosła z około 143 euro za 100 kg do prawie 175 euro za 100 kg do końca maja. Gdy pojawiły się pierwsze przypadki ASF władze postanowiły działać szybko i bezwzględnie.

Nie był to z resztą pierwszy taki ruch rządu. W 2020 roku, gdy okazało się, że norki są nosicielami szczepu koronawirusa, który według ekspertów miał być odporny na szczepionki, rząd podjął decyzję o wymordowaniu 15 mln zwierząt.

Dzików w Danii było znacznie mniej. W 2018 roku liczbę dzików na wolności szacowano na 100 sztuk.

Dania jest bardzo słabo zalesiona, gdyż znaczna część lasów została wycięta w erze przemysłowej, a ponad 60 proc powierzchni to tereny rolne.

Źródło: Polsat News

17 KOMENTARZE

 1. Gdzie jest maja ostaszewska z tymi jej karteluchami? Gdzie wiecznie niezadowolona ze wszystkiego gretkowska, gdzie grinpic i reszta tych zaplutych wariatów? Przelewu od mocodawców nie było, więc reakcji też nie będzie?

 2. Dlatego uważam, że przyszłość to mięso hodowane w laboratoriach, z probowki, czy jak to zwał! Nie dość, że mamy holokaust zwierzat hodowlanych to jeszcze wybija się zwierzęta, pod pretekstem jakichs wymyślonych epidemii mających na celu zlikwidowanie hodowli na własne potrzeby. Odpowiadam od razu thebillom: tak, jestem miesożercą!

  • Musisz wziasc pod uwage,ze mieso zwierzat, ktore zyly na wolnosci,czy na pastwiskach ma inne wlasciwosci zdrowotne jak to od zwierzst zyjacych w oborach. To z laboratorium moze wygladac jak mieso, po upieczeniu smakowac jak mieso,ale dla twojego organizmu bedzie szkodliwe. Tak jak na polach ,wszystko co rosnie nawozone jest tylko 4 nawozami,tak i w laboratorium komorki beda plywac w biologicznym kompocie,ktory sobie naukowcy wymyslili.

 3. A za rok będą musieli wybić wilki (rzecz jasna wszystkie), bo zaczną atakować tereny zasiedlone przez ludzi z powodu braku pożywienia w lesie.

 4. O, i tak wygląda dbałość „rozwiniętych” o środowisko naturalne człowieka! Ma być łyso i pusto, żeby transhumanoidy mogły się swobodnie i bezpiecznie poruszać.

 5. Na Sardynii od dawna nie wybijali świń z powodu „afrykańskich pomorów”, świnie się na to uodporniły, a mieszkańcy Sardynii lubią wieprzowinę i są długowieczni.

 6. Jak Bóg chce kogoś ukarać, to najpierw odbiera mu rozum. Tutaj mamy tego przykład.
  Dzik podobnie jak wiele innych zwierząt jest niezbędny w ekosystemie. Dość powiedzieć, że wyżera robactwo, myszy i w zasadzie wszystko co się rusza.
  Dlatego jest niezbędnym elementem ekosystemu.

  A wracając do durnych duńczyków. Wkrótce zeżre ich robactwo i myszy. Jakoś nie jest mi ich żal.

 7. Inną sprawą jest wielkość populacji, którą trzeba utrzymywać na rozsądnym poziomie. Ponieważ oprócz powyższych, dzik uwielbia np kukurydzę, przez którą idzie jak pług wyżerając.
  Dlatego jak we wszystkim potrzebna jest równowaga.

 8. Stary zachód wszystko usiebie wytną a skansen chcą zrobić z europy wschodniej i najbardziej denerwujące jest to ze takie kraje chcą pouczać innych

Comments are closed.