Coca-cola zostaje, piwo wylatuje z EURO. Gusta muzułmanów najważniejsze

Pogba i Ronaldo Fot. screen Squawka Footbal Twitter
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

UEFA jako organizator Euro 2020, aby nie denerwować muzułmańskich graczy, zgadza się na usunięcie butelek Heinekena ze stołów konferencji prasowych. Chodzi o szacunek dla piłkarzy wyznających islam.

W teorii chodzi o piwo bezalkoholowe, ale Heineken kojarzy się jednak przede wszystkim z normalnym piwem. Większość mediów zwracała uwagę na gest Ronaldo, który schował pod stół butelki „coli” i postawił na tym miejscu wodę , zresztą tej samej marki.

Jednak to francuski piłkarz Paul Pogba, dwa dni później, 16 czerwca zainicjował kontrowersje dotyczące piwa. Pomocnik reprezentacji trójkolorowych zdjął ze stołu butelki Heinekena. Pogba jest muzułmaninem. Jego rodzice pochodzą z Gwinei. Matka była chrześcijanką, ojciec muzułmaninem. On sam wybrał i islam i kilkukrotnie pielgrzymował do Mekki.

Jednak Heineken wydał ponad 40 milionów euro, aby móc wyeksponować swoje logo i nazwę na Euro. Gest Paula Pogby zirytował Heinekena i UEFA. Dlatego postanowiono, że od 24 czerwca, muzułmańscy piłkarze będą mogli zasygnalizować UEFA przed konferencją prasową, że nie chcą widzieć butelek piwa przed mikrofonem.

Wcześniej UEFA nie pozwalała zawodnikom ingerować w umowy sponsorskie swojej organizacji. Najwyraźniej europejska federacja musi się już z islamem liczyć. Nie pomoże nawet to, że piwo na stole konferencyjnym zawiera 0% alkoholu.

Źródło: Valeurs

10 KOMENTARZE

 1. A ja wyznaję Latającego Potwora Spaghetti i proszę nie reklamować garnków i durszlaków w przerwach EURO2020. To rani moje uczucia religijne…

 2. To niech ktoś muzlimów uświadomi, że Coca-cola wspiera LGBT swoim reklamami na całym zachodzie :D W PL była kampania Sprite’a należącego do Coca-cola pt „kocham cię hejterze”, była to reklama pro-lgbt! od tamtej pory nie kupuję nic co należy do grupy Coca-Cola!!!!!!

  • Niech mongoły i negry piją ten syf. Połowa flaszki coli to cukier.
   Po trzydziestce tym ich sukom eksplodują doopy. Wyglądają potem jak hipopotamy.
   Rzadko dożywają 60. lat.

   My pozostańmy przy tym co nas zdobi, przy piwie 😁

 3. i bardzo dobrze,niech te bydlaki dobiorą się do tzw.żondzących,he hje he wówczas będzie ubaw,-kto ich będzie bronił???

 4. a ja nie życzę sobie oglądania piłkarzy muzułmańskich, bo to obraża moje „judeło-krześcijańskie” wyznanie

Comments are closed.