Holocaust Indian. Kolejny masowy grób dzieci znaleziony w Kanadzie

Premier Kanady Justin Trudeau fot. PAP/EPA/Adrian Wyld
Premier Kanady Justin Trudeau fot. PAP/EPA/Adrian Wyld
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Aż 300 ciał dzieci odnaleziono w kolejnym masowym grobie na terenie byłej szkoły z internatem. Skala anihilacji Indian w Kanadzie poraża.

W maju w byłej szkole Kamloops Indian Residential School w Kolumbii Brytyjskiej odnaleziono masowy grób ze szczątkami 215 dzieci. Po szoku jakie wywołało to odkrycie ruszyły badania na terenach innych „szkół rezydencjalnych” w Kanadzie.

Przypuszczenia okazały się niestety słuszne. Na terenie byłej szkoły z internatem w Marieval odkryto kolejny masowy grób dzieci.

Tym razem odnaleziono szczątki aż 300 dzieci. Obecnie to największy masowe miejsce pochówku dzieci rdzennej ludności Kanady.

Szkoła do przymusowej asymilacji rdzennej ludności w Marieval działała od 1899 do 1997 roku. O sprawie poinformowała społeczność Cowessess, która przekazała, że dokonała „przerażającego i szokującego odkrycia setek nieoznakowanych grobów” podczas wykopalisk.

Federacja Suwerennych Ludów Tubylczych z prowincji Saskatchewan, występująca w imieniu 74 tamtejszych rdzennych grup, potwierdziła, że jest to największe tego typu miejsce pochówku.

Szkoły rezydencjalne, czyli szkoły z internatem zarówno w Kanadzie, jak i w USA istniały od końca XIX wieku. Ich oficjalnym celem była asymilacja i integracja całych pokoleń Indian do społeczeństwa zdominowanego przez potomków białych kolonizatorów.

Mottem założyciela najsłynniejszej z szkół rezydencjalnej, Szkoły Zawodowej dla Indian w Carlisle w Pensylwanii (zał. 1879 roku), kapitana Richarda Henry’ego Pratta, było „zabij Indianina – ocal człowieka”.

W szkołach wykorzeniano w dzieciach wszelkie elementy rodzimych kultur i zabraniano używania tubylczych języków. Często dochodziło do gwałtów i przemocy. Wiele dzieci nie przeżywało „ubogacania kulturowego” w wykonaniu białych.

Szkoły często nie odnotowywały przyczyn śmierci dzieci. Ciał nie odsyłano do rodzin, aby ograniczyć wydatki placówek.

Źródło: AFP

14 KOMENTARZE

 1. Dajcie spokój. Przecież normalna śmiertelność ok. roku 1900, ćwierć wieku przed odkryciem penicyliny, wśród dzieci i młodzieży w miastach wynosiła minimum 20%. Nikt specjalnie nie mordował dzieci Indian, a wręcz przeciwnie. Śmiertelność w Rezerwatach zapewne była znacznie wyższa. Te sprawki są wyciągane i manipulowane żeby szczuć przeciwko Białym ludziom i udowadniać, że Biali są genetycznymi mordercami i należy ich wyniszczać.

  • „Nikt specjalnie nie mordował dzieci Indian”
   Może poczytasz sobie o kocach zarażonych ospą, które amerykańcy masowo przekazywali indianom?

   „Biali są genetycznymi mordercami i należy ich wyniszczać.”
   Nie biali, a Anglicy i ich pociotkowie w Ameryce. Niestety historia tzw Wielkiej Brytanii to jeden ciąg ludobójstw od ponad tysiąca lat. Oni to z mlekiem madki wysysają.

   • Wiesz że dzwonią, ale nie wiesz w której parafii. Ogarniasz, że KANADA to była kolonia FRANCUSKA i stąd rola Kościoła Katolickiego? A wiesz, że mowa o okresie wiek późniejszym niż te koce? Przypisujesz KATOLIKOM zbrodnie PROTESTANTÓW. Jeszcze chwila i oskarżysz katolików, że sami się prześladowali w Irlandii.

    • Od rewolucji francuskiej kosciół we Francy miał tyle do powiedzenia co żyd na gestapo tak jak i dzisiaj wiec nie pitol

     • Mowa o Kandzie i o katolickich szkołach. Oraz o wyciąganiu Dzieci z niewyobrażalnej nędzy rezerwatów, gdzie masowo umierały na czerwonkę, gruźlicę, tyfus. Dziś takie dzieci również byłyby odbierane rodzicom. Było to brutalne, ale kierowano się dobrymi intencjami i nikt nikogo nie mordował. Porównanie do holokaustu to potwarz.

     • Mowa o szkołach kapitana Richarda Henry’ego Pratta, a nie katolików.

      Nie bredź, @ramirez! Przy pozostałych szkołach nie ma masowych grobów.

      Ktoś za gehennę tych dzieci odpowiedzieć musi!

   • Pisać o kocach z Ospą, to tak jakby opisywać jakieś postępowanie Rządu w 2020 i dawać przykłady z I Wojny Światowej. Ponad sto lat różnicy.

    • Sto lat różnicy a metody te same, cyrylu! Z tym, że zamiast fatygować się z kocami po prostu zabijano ich ręcznie.

   • np. niemcy- biali jak mąka…też ich bronisz? jak biały to swięty? Kanadyjczycy będą u siebie depopulować nadmierne liczby…szczypawki w ruch już poszły

    • Rozumujesz jak LEWAK. Twierdzisz, że skoro nie zgadzam się z uznaniem białych za Ludobójców, to uważam ich za świętych, co jest absurdalne, i ma robić za „dowód”, że jednak są Ludobójcami. To jest typowa manipulacja na fałszywą dychotomię. Daruj sobie takie prostackie chwyty.

     • A ty rozumujesz jak biały suprematysta! Daruj sobie obronę morderców, których widzieliśmy w akcji na lotnisku, gdzie Polaka rażono tak długo prądem aż zdechł na ich oczach! Po czym uniewinniono tych bandytów!

 2. Ogromne bogactwa naturalne Ameryki Polnocnej i Poludniowej sa obecnie wlasnoscia miejscowych rzadow . Naleza np do Brazylijczykow. Kanadyjczykow itd. Chodzi o przekazanie praw do tych bogactw „radom plemiennym” , ktore za koce i wode ognista oddadza je korporacjom.

Comments are closed.