Zaszprycowany Izrael przywraca nakaz maskowania

Kobieta w masce oraz facepalm - zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay/Wikimedia, autor: daveoratox
Władze Izraela ogłosiły w piątek przywrócenie wymogu noszenia maseczek w zamkniętych miejscach publicznych po wzroście liczby zakażeń koronawirusem. W Izraelu ponad połowa populacji otrzymała już dwie dawki szczepionki przeciwko Covid-19.

„Z powodu wzrostu liczby zakażeń ministerstwo zdrowia ogłasza, że w piątek od południa (godz. 11 w Polsce) maseczki będą wymagane we wszystkich miejscach, które nie są na zewnątrz, z wyjątkiem domu” – przekazał resort w oświadczeniu.

Zaleca się również noszenie maseczek podczas dużych zgromadzeń na świeżym powietrzu, „na przykład podczas wydarzeń w ten weekend związanych z paradą” Gay Pride w Tel Awiwie, która ma przyciągnąć tysiące ludzi.

Dzieci poniżej siódmego roku życia, osoby niepełnosprawne i uprawiające sport zwolnione są z obowiązku noszenia maseczki w pomieszczeniach zamkniętych – podało źródło.

Premier Izraela Naftali Benet zapowiedział w środę, że jeśli przez tydzień codziennie będzie odnotowywanych ponad 100 nowych przypadków koronawirusa, noszenie maseczek znów stanie się obowiązkowe. Od poniedziałku władze sanitarne odnotowują codziennie ponad 100 nowych infekcji SARS-CoV-2.

Według najnowszych dostępnych danych w czwartek władze sanitarne zdiagnozowały 227 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

W środę Izrael ogłosił, że przesuwa z lipca na sierpień ponowne otwarcie swojego terytorium dla turystów „z powodu obaw o możliwość rozprzestrzenienia się wariantu Delta”.

W szczytowym momencie pandemii, w styczniu br., w Izraelu odnotowywano ok. 10 tys. przypadków koronawirusa dziennie, zanim masowa kampania szczepień zmniejszyła liczbę infekcji. Dotąd ponad 5 mln z 9,3 mln Izraelczyków (55 proc. populacji) otrzymało dwie dawki szczepionki. W sumie od początku pandemii w Izraelu odnotowano ponad 840 tys. zakażeń koronawirusem, 6 428 osób zainfekowanych zmarło.

Źródło: PAP

12 KOMENTARZE

  1. To jest ta wzorcowa nowa normalność po wyszczepianiu zajzajerem, ważne że wirus jest łagodny, choć śmiertelność u wyszczepionych jest 6,66 razy większa od niezaszprycowanych syfem mRNA.

  2. Jeszcze wchodzą w grę lambda i gamma – co najmniej.
    I będzie pięknie, jak mawiają narkomani (też szprycowani).

  3. No przecież mówię, że PFIZER MACHT FREI ad ASTRA!

    Naród wybrany pierwszy podlega masowemu Wniebowstąpieniu. Zasłużyli se na to jak mało kto!

Comments are closed.