LGBTowcy dostali gazem i plastikowymi kulkami w Stambule [VIDEO]

LGBTowcy w Stambule. Foto: PAP/EPA
LGBTowcy w Stambule. Foto:

Turecka policja wystrzeliła gaz łzawiący, aby rozproszyć tłum, który zebrał się w sobotę na tzw. paradę dumy LGBT w centrum Stambułu. Jak informuje Agencja Reutera policja zatrzymała niektórych uczestników wydarzenia zakazanego przez lokalne władze.

W sieci zamieszczono zdjęcia i krótkie nagrania pokazujące, jak policja w strojach bojowych popycha i ciągnie ludzi, niektórzy z nich machają tęczowymi flagami.

Funkcjonariusze, jak podała dpa, używali też gazu łzawiącego i strzelali plastikowymi kulami.

Protestujący zebrali się, by propagować swoje upodobania i krytykować nieprzyjazne nastawienie rządu i społeczeństwa do przedstawicieli LGBT.

Według doniesień tureckich mediów zatrzymano około 20 osób, w tym jednego fotoreportera.

W ostatnich latach tureckie władze wielokrotnie zakazywały organizowania tego typu imprez. Wcześniej w paradzie na stambulskich ulicach brały udział tysiące ludzi.

Źródło: PAP

Prenumerata NCZ! z prezentem

16 KOMENTARZE

  1. No, tam to się z tęczakami nie patyczkują. Nie to co nasza „konserwatywna, katolicka i prawicowa” tzw. władza.

    • Erdogan zrobił też inny porządek. Wziął za dupę wszystkich sędziów ( 48.000) i wsadził do pudła. Następnie uwolnił wszystkich tych, którzy zadeklarowali apolityczność. I po temacie. Od tej pory w więzieniach siedzą polityczne sługusy „zachodnich wartości” a w sądach wydają wyroki ludzie zgodnie z prawem. To jest prawdziwa reforma wymiaru sprawiedliwości. Politycy nie mają tam czego szukać. Bardzo się to nie podoba różnym bezspadkowym hienom.

  2. radzą sobie radzą .pewnie 50proc. konfederatów głosujących na tęczowego trzaskowskiego nie jest pocieszona tym widokiem

  3. Cieszcie się,ale lotniskowce już tam płyną.Podobno padła propozycja,żeby jeden z następnych lotniskowców był obsadzony wyłacznie przez zmiennopłciowców.Trwają poszukiwania (i testy) na admirała.

Comments are closed.