Czym bliżej olimpiady w Tokio, tym więcej Japończyków jest przeciw

Tokio 2021
Screen z filmu propagującego igrzyska w Tokio

Igrzyska Olimpijskie w Tokio rozpoczną się 23 lipca. Zostały odłożone o rok z powodu kryzysu zdrowotnego. Niewiele to zmieniło, bo tylko jedna trzecia Japończyków nie obawia się olimpiady i twierdzi, że jest za ich organizacją w swoim kraju.

Sportowcy będą poddani ścisłym rygorom sanitarnym. 18 000 sportowców ma się obyć bez imprez, seksu, nosić maski, zachowywać dystans i nie bratać z kibicami.

Będzie ich obowiązywał wykonywany codziennie test PCR. Na miejscu zaplanowano nawet klinikę.

Rząd twierdzi, że olimpiada będzie bezpieczna, ale Japończycy nadal nie chcą Igrzysk.

Pod wioską olimpijską odbywają się manifestacje, na których domagają się odwołania igrzysk w Tokio. Z udziału w olimpiadzie zrezygnowała także dużą część wolontariuszy.

Według najnowszych sondaży prawie 70% Japończyków jest przeciwnych olimpiadzie. W ostatnim tygodniu w Tokio odnotowano około 6 tys. zakażeń.

Reprezentanci Polski wywalczyli dotychczas prawo startu w 132 z 339 konkurencji. W kadrze mogłoby się znaleźć w sumie do 195 zawodników.

Źródło: France Info

3 KOMENTARZE

  1. Olimpiada, to czterolecie, po którym rozgrywane są igrzyska, więc Japończycy mogą obawiać się igrzysk w swoim kraju, a nie żadnej olimpiady.

  2. Panie Redaktorze BD!

    Bardzo Pana proszę bo prawidłowe posługiwanie się językiem polskim. Wbrew słowom kolędy „Czem prędzej się wybierajcie…” konstrukcja słowna ” czym bliżej, czym prędzej” jest nieprawidłowa. Ma być: IM bliżej olimpiady, tym..
    Im… – tym…
    Tak jest po polsku, a nie po polskiemu.

Comments are closed.