Tak kończy się polityka „miłości” lewaków. Ataki na katolickie kościoły w Kanadzie

Kościół indiański św. Anny Fot. Twitter Mario Conte
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

Rozkopywanie cmentarzy na terenach XIX-wiecznych szkół dla autochtonów i wrzawa wokół tego tematu wywołała w Kanadzie falę podpaleń katolickich kościołów. To efekt szczucie i szukania winnych „ludobójstwa kulturowego Indian”.

Przypomnijmy, że owe szkoły z internatem dla Indian i Eskimosów powołały władze brytyjskiej kolonii celem asymilacji ludności tubylczej.

Część z nich powierzono m.in. katolickim zakonom. Eksperyment nie był udany. Powstało 139 takich szkół, a obecnie twierdzi się, że nadmierna śmiertelność w nich była wynikiem złego traktowania.

Specjalna komisja śledcza doliczyła się około 4000 zgonów na 150 tys. uczniów. Biorąc pod uwagę ogólny odsetek śmiertelności dzieci w tamtych czasach, poziom medycyny, nieprzystosowanie indiańskich dzieci do „jedzenia białych” i trybu życia w internatach, czy nieodporności na pewne wirusy rzecz nie wydaje się zbyt dziwna.

Z tego tematu na fali BLM zrobiono jednak kij do uderzenia w Kościół. Postępowy premier Justin Trudeau wskazałnawet palcem na potzreby przeprosin ze strony Watykanu. Skutki tego szczucia są opłakane.

W sobotę 26 czerwca podpalono dwa kościoły na ziemiach Indian w zachodniej Kanadzie. W sumie w ostatnim czasie spłonęły już cztery kościoły w Kolumbii Brytyjskiej.

Dwa nowe podpalenia miały miejsce dwa dni po ogłoszeniu odkrycia 750 anonimowych grobów na terenie dawnego internatu w Marieval i trudno tych faktów nie łączyć.

Premier Kanady Justin Trudeau przepraszał w piątek 26 czerwca za działania Kanady w XIX wieku i nie wykluczył nawet wszczęcia dochodzenia. Potępił politykę przymusowej asymilacji rdzennej ludności, ale jednocześnie wzywał też do ponownych przeprosin papieża Franciszka.

To nie jest jednak polityka pojednania, ale rozdrapywania historycznych ran odrywanych od kontekstu historycznego. Szczucie przynosi konkretne wyniki… Kościół na terenie rezerwatu Chopaka spłonął doszczętnie. Śledztwo w sprawie podpalonego kościoła św. Anny prowadzi Kanadyjska Policja Konna.

Źródło: Radio Canada/ AFP

7 KOMENTARZE

  • To nie są tchórze i hipokryci. Eskimoski kształtują podstawy do lewackiej rewolucji. Najpierw trzeba naród upodlic lpgt, a za parę lat tworzyć nowych niewolinikow „Ku chwale ojczyzny” (żeby w razie niepowodzenia zgonić na ruskich). To typowe chazrskie metody.

 1. »Eksperyment nie był udany.«

  Po prostu trzeba sobie wybić z głowy, że z murzyna, indianina, eskimosa czy mongoła można zrobić europejskiego inżyniera czy lekarza, z dobrymi manierami i kulturą.
  Oni mają inną kulturę, która jednak odbiega diametralnie od zachodniej industrialnej kultury wielkomiejskiej, a nawet wiejsko–rolnej.

  Ich należy pozostawić w spokoju tam gdzie są albo byli. Nie mieszać z naszą cywilizacją.
  Potem lata toto z nożem albo siekierą zdezorientowane po naszych ulicach.

 2. pewnie ze to prowokacja, jak u nas aborcja, rzadzacy chca podzielic spoleczenistwo. Ale nie zmienia to faktu ze koscioly maja brudne lapy, nawet jezeli wiekszosc smierci byla spowodowana chorobami, to po pierwsze nie wszystkie, bo to byly obozy przymusowe. Gdyby te dzieci Indian nie zostaly zabrane sila to prawdopodobnie by nie zmarly. To jest zbrodnia, za ktora odpowiadaja politycy. A ze koscioly (katolickie i protestanckie) daly sie wciagnac w te brudne gry to teraz zaplaca za to.

 3. Kościół dopuścił się ludobójstwa na dzieciach w niewyobrażalnej skali i strasznych rzeczy, i jeszcze nie chce współpracować z władzami – więc nie dziwię się im.

Comments are closed.