Szczepionka. Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay
Szczepionka. Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay

150 euro, czyli 675 złotych dla młodych, którzy zgodzą się zaszczepić. Tak rząd w Atenach chce zachęcić Greków do szczepień.

Karta podarunkowa na kwotę 150 euro (tj. 675 złotych) – to nowy wabik rządu Grecji na niechętnych wobec szczepień. Kartę przedpłaconą otrzyma każdy młody Grek (18 – 25 lat), który zgodzi się zaszczepić do końca lipca.

Premier Grecji Kyriakos Mitsotakis nazwał kartę „przepustką wolności”. Pieniądze mają posłużyć np. do pokrycia kosztów biletów lotniczych, rezerwacji hoteli, zakup biletów na koncerty, do kin i teatrów albo muzeów.

Prezentując kartę premier stwierdził, że lockdown podczas pandemii wywarły najsilniejsze piętno na życiu młodych ludzi. Dlatego karta ma im to wynagrodzić.

Michalkiewicz. The Movie

Jak wskazał premier karta ma być jednocześnie „spłatą długu” jak i dowodem wdzięczności. Ponadto ma pomóc w zachęceniu młodych do szczepień przed wakacjami, tym bardziej, że rząd obawia się nadciągającego wariantu Delta.

„Ci, którzy skorzystają z oferty, będą mogli złożyć wniosek o kartę za pośrednictwem rządowej platformy internetowej gov.gr, dzień po otrzymaniu pierwszej dawki” – zapowiedział minister polityki cyfrowej Kyriakos Pierrakakis.

Źródło: Rzeczpospolita