675 złotych, jeśli się zaszczepisz. „Oferta ważna do końca lipca”

Szczepionka. Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay
Szczepionka. Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay

150 euro, czyli 675 złotych dla młodych, którzy zgodzą się zaszczepić. Tak rząd w Atenach chce zachęcić Greków do szczepień.

Karta podarunkowa na kwotę 150 euro (tj. 675 złotych) – to nowy wabik rządu Grecji na niechętnych wobec szczepień. Kartę przedpłaconą otrzyma każdy młody Grek (18 – 25 lat), który zgodzi się zaszczepić do końca lipca.

Premier Grecji Kyriakos Mitsotakis nazwał kartę „przepustką wolności”. Pieniądze mają posłużyć np. do pokrycia kosztów biletów lotniczych, rezerwacji hoteli, zakup biletów na koncerty, do kin i teatrów albo muzeów.

Prezentując kartę premier stwierdził, że lockdown podczas pandemii wywarły najsilniejsze piętno na życiu młodych ludzi. Dlatego karta ma im to wynagrodzić.

Jak wskazał premier karta ma być jednocześnie „spłatą długu” jak i dowodem wdzięczności. Ponadto ma pomóc w zachęceniu młodych do szczepień przed wakacjami, tym bardziej, że rząd obawia się nadciągającego wariantu Delta.

„Ci, którzy skorzystają z oferty, będą mogli złożyć wniosek o kartę za pośrednictwem rządowej platformy internetowej gov.gr, dzień po otrzymaniu pierwszej dawki” – zapowiedział minister polityki cyfrowej Kyriakos Pierrakakis.

Źródło: Rzeczpospolita

18 KOMENTARZE

 1. I ponownie: z pieniędzy podatników. U nas „rzucą” 20 złotych i talon na Kustosza z Biedronki.

  Już widzę, jak niedzielski zachodzi w głowę: „Nie rozumiem. Daliśmy bydłu pieniądze, loterie, hulajnogi… Dlaczego bydło wciąż nie chce się szczepić??”

 2. Nowa strategia skurvvysyńskich globalistów terrorystów – zapłacimy wam za samobójstwo. Bierz i zdychaj na zakrzepicę, udar lub zawał.

 3. A za szprycę u ministra Kraski, będą gratis transgeniczne laski.

  Gwarantują chętnym mocne wrażenia, po upolowaniu kowidowego jelenia.

  A po imprezie gdy wystąpią nopy, będzie zdziwienie bo to były chłopy.

 4. Chyba tylko Boża sprawiedliwość ich czeka, bo ludzie pozwolą im na wszystko…
  Marksizm osiągnął swoje cele – upodlił człowieka.

 5. W 1995 roku Dr Pierre Gilbert ostrzegał o przymusowych szczepieniach, które przy zastosowaniu magnetycznych technologii, płynnych kryształów i niskich częstotliwości fal będą uniemożliwiać ludziom używać ich umysłu. (przetestowane w Ruandzie)
  Od 26 marca 2020 r firma Micro$oft posiada międzynarodowy patent WO 2020/060606 A1, który obejmuje wykorzystanie nanocząsteczek, telekomunikacyjnych urządzeń i sieci, technologii kryptowalut do identyfikowania, komunikacji i śledzenia ludzi.

Comments are closed.