Osierociła troje dzieci. Szczepienie wywołało zakrzep i udar mózgu. Zmarła po 22 dniach

Szczepienie.
Szczepienie. (Zdj. pixabay.com)
REKLAMA

Brytyjka zmarła po przyjęciu szczepionki Astra Zeneca. Jako przyczynę zgonu podano zakrzepice związaną z przyjęciem szczepionki.

Matka trojga dzieci zmarła po gwałtownej reakcji na szczepienie AstraZenecą  – informuje brytyjski „Daily Mail” powołując się na rodzinę ofiary. 47-letnia Lucy Taberer poważnie zachorowała po zastrzyku. W jej mózgu pojawił się zakrzep, co spowodowało udar.

Jak relacjonuje jej narzeczony, kobieta początkowo miała łagodne objawy skutków ubocznych szczepienia. Ale jej stan stopniowo się pogarszał, przez co została przewieziona do szpitala. Pomimo starań lekarzy, by ją uratować, zmarła 22 dni po zaszczepieniu.

REKLAMA

Sekcja zwłok wykazała, że ​​kobieta cierpiała na zakrzepicę zatok żylnych mózgu – rzadki i śmiertelny typ zakrzepu w mózgu.

– Nie chcę, aby ludzie zniechęcali się szczepionką, ale chcę, aby ludzie wiedzieli, że istnieje ryzyko– mówi w rozmowie z „Daily Mail” Mark Tomlin narzeczony ofiary. – Wiedziała, że ​​mogą wystąpić pewne skutki uboczne, ale nie martwiła się. Pomyśleliśmy, że po prostu miną, jak u większości ludzi. To ją uspokoiło i nie sądziła, że ​​ma to coś wspólnego ze szczepionką, ale wszystko zaczęło się pogarszać i zaczęła się panika. Na jej ciele pojawił się siniak wielkości piłki tenisowej. Normalnie miała całą energię na świecie, ale była zmęczona i ospała. Potem dostała naprawdę paskudnej wysypki na twarzy i boku. Jej dziąsła zaczęły zmieniać kolor i naprawdę się martwiliśmy – relacjonuje narzeczony ofiary.

Lucy Taberer została przewieziona do Królewskiego Szpitala w Leicester, gdzie zdiagnozowano zakrzepy krwi. Lekarze leczyli ją lekami rozrzedzającymi krew, ale jej stan się pogarszał. Następnie została przeniesiona na oddział intensywnej terapii w Nottingham Queen’s Medical Center (QMC), ale pomimo operacji, która miała ją uratować, lekarze stwierdzili, że nic więcej nie można dla niej zrobić i zalecili odłączenie jej od aparatury podtrzymującej życie.
W akcie zgonu napisano, że zmarła z powodu zakrzepicy zatok żylnych mózgu oraz zakrzepicy związanej ze szczepionką i małopłytkowością. Kobieta osierociła troje dzieci,z których najmłodsze ma 5 lat.

Departament Zdrowia i Opieki Społecznej oznajmił, że zaobserwowano „niezwykle rzadkie przypadki zakrzepów krwi z niskim poziomem płytek krwi po szczepieniu szczepionką COVID-19 AstraZeneca. Większość tych przypadków wystąpiła w ciągu pierwszych 14 dni po szczepieniu, ale niektóre zgłoszono również po tym okresie. Niektóre przypadki zagrażały życiu lub zakończyły się zgonem”.

REKLAMA