Segregacja sanitarna. Sieć kin Helios Agory z biletami dla zaszczepionych i niezaszczepionych. Czym się różnią?

Sala kinowa. Źródło: Pixabay
Sala kinowa. Źródło: Pixabay
REKLAMA

Sieć kin Helios postanowiła sprzedawać bilet dla zaszczepionych i niezaszczepionych. Ten rodzaj segregacji sanitarnej został wprowadzony w związku z wyznaczonym przez rząd limitem miejsc.

„Sieć kin Helios wprowadziła bilet dla zaszczepionych i niezaszczepionych. Cena biletu się nie różni. Jednak wybierając bilet dla zaszczepionych, obsługa kina ma 'prawo’ prosić o okazanie dokumentu potwierdzającego szczepienie” – napisał jeden z użytkowników Twittera.

„Jeśli kupujesz bilet dla zaszczepionych (siebie lub innych) obsługa kina może poprosić Cię oraz osoby towarzyszące o okazanie dokumentu potwierdzającego pełne szczepienie” – informuje sieć przy zakupie biletu.

REKLAMA

Pod tym komunikatem znajduje się jego uzasadnienie, w którym sieć kin powołuje się na „rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 6 maja 2021 roku w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stano epidemii, z późniejszymi zmianami”.

Na koniec pojawia się jeszcze komunikat, w którym zaszczepiony musi potwierdzić, że wyraża zgodę na okazanie dokumentu potwierdzającego przyjęcie preparatu.

Dalej sieć uzasadnia, że taki podział pomoże zoptymalizować frekwencję na salach, która musi być podporządkowana rządowym wymogom. „Do limitu miejsc dostępnych do sprzedaży nie wlicza się osób zaszczepionych i dzieci do 13 roku życia. Każdy kto wybierze kategorię biletową dla osób zaszczepionych lub do 13 roku życia, pomoże nam w zwiększeniu limitu dostępnych miejsc” – czytamy.

Ceny obu biletów nie różnią się. Twitterowicz w opublikowanych screenach zakupił dwa na „Szybkich i wściekłych 9”, za każdy zapłacił po 15,90 zł.

Sieć kin Helios należy do grupy medialnej Agora S.A. W jej skład wchodzą m.in. „Gazeta Wyborcza”, „LOGO”, Gazeta.pl, Moto.pl, Sport.pl.

REKLAMA