Zjednoczona Prawica z najwyższym poparciem, ale KO z Hołownią mieliby większość. Konfederacja czwartą siłą w Polsce

Wybory/Obrazek ilustracyjny/Foto: PAP
Wybory/Obrazek ilustracyjny/Foto: PAP
Prenumerata Najwyższego Czasu!

Na PiS, Solidarną Polskę i Porozumienie głosowałoby w wyborach parlamentarnych blisko 36 proc. respondentów – wynika z sondażu opublikowanego we wtorek w „Super Expressie”. Na drugiej pozycji znalazła się Polska 2050 Szymona Hołowni (23 proc.), a na trzeciej KO, PO, Nowoczesna i Zieloni – blisko 21 proc.

„SE” zwraca uwagę, że jeśli Donald Tusk chce rządzić, to musi dogadać się z Szymonem Hołownią, bo między tymi partiami toczy się w sondażu zacięty bój o drugie miejsce.

Na czwartym miejscu uplasowała się z kolei Konfederacja Wolność i Niepodległość (7,99 proc.), dalej Lewica – Wiosna, SLD, Razem (6,32 proc.). Z kolei poniżej progu wyborczego znalazło Polskie Stronnictwo Ludowe (4,84 proc.). Chęć zagłosowania na inną partię zadeklarowało 1,06 proc. pytanych.

Politolog dr hab. Bartłomiej Biskup komentując wynik sondażu podkreślił, że ugrupowanie Szymona Hołowni „jest chyba najbardziej tajemniczą partią w Polsce.” „Jeżeli chodzi o koalicję, to wykluczyli tylko z PiS-em” – dodał.

Badanie zrealizował Instytut Badań Pollster w dniach 26-27 czerwca na próbie 1088 dorosłych Polaków.

Źródło: PAP

7 KOMENTARZE

  1. Jak to jest? Jest tyle różnych sondaży co trochę podawanych, a ja mam 44 lata i jeszcze nikt nigdy w życiu do mnie nie dzwonił z jakimkolwiek pytaniem. Dzwonią do jednych i tych samych, czy do jakiejś wąskiej grupy obywateli???

  2. Tradycyjnie przypominam, że nie %%, a d’Hondt ma głos:
    PiS 198, H2050 116, KO 99, Lewica 16, Konfederacja 30.

    Ale, w najnowszym IBRISu dla Onetu, H2050 dużo traci, a Konfederacja… dużo zyskuje:
    PiS 198, H2050 94, KO 83, Konfederacja 40, Lewica 30, PSL 14.

Comments are closed.