Niezaszczepieni nie wejdą do pracy i sklepu?! Totalitarne propozycje trafiły do rządu

Szczepionka - zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP
Szczepionka - zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP
REKLAMA

Przedsiębiorcy obawiają się kolejnego lockownu, w związku z tym organizacja przedsiębiorców Konfederacja Lewiatan (dawniej Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan) zaproponowała dwa radykalne rozwiązania. Jednym z nich jest danie pracodawcom możliwości niewpuszczenia niezaszczepionych do zakładów pracy.

Rząd wprowadzając lockdowny dokonał spustoszenia polskiej gospodarki. Wiele działalności nie przetrwało tej próby, inne borykają się z poważnymi problemami.

Konfederacja Lewiatan zamiast domagać się zakazu blokowania gospodarki, proponuje kolejne zamordystyczne i totalitarne rozwiązania.

REKLAMA

Są one wymierzone w osoby niezaszczepione.

Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

– Problemem nie jest już dostępność szczepionek, lecz liczba chętnych do poddania się szczepieniu – przyznał odpowiadający za Narodowy Program Szczepień Michał Dworczyk.

Przedsiębiorcy już się denerwują, bo w rządowej narracji coraz częściej przewija się możliwości wprowadzenia jesiennego lockdownu.

„Jarosław Kaczyński stwierdził nawet, że jeśli przekonywanie w kampaniach i zachęcanie loterią szczepionkową nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, to szczepienia przeciwko COVID-19 staną się obowiązkowe” – przypomina Radio ZET.

Z kolei money.pl podał, że konfederacja Lewiatan podrzuciła rządowi prawne rozwiązania, dające pracodawcom możliwość „niewpuszczenia do zakładów pracy niezaszczepionych pracowników oraz nieprzyjmowania takich osób w sklepach”.

Już samego tego rodzaju propozycje budzą odrazę. Z każdym kolejnym dniem okazuje się, że żyjemy w coraz bardziej totalitarnym świecie.

„Zakaz wchodzenia niezaszczepionych do sklepów chroniłby z kolei całość społeczeństwa. O ile bez wizyty w restauracji, kinie czy siłowni można funkcjonować, o tyle wszyscy muszą robić zakupy” – czytamy na biznes.radiozet.pl.

Sam ten zapis już brzmi makabrycznie, bo wolność Polaków wprost zaczyna umierać.

Źródła: biznes.radiozet.pl, money.pl, NCzas.com

 

REKLAMA