Kolejne ataki na kościoły w Kanadzie

Zniszczony pomnik św. Jana Pawła II.
Zniszczony pomnik św. Jana Pawła II.
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

Szokująca prawda o niszczeniu rdzennej ludności Kanady wychodzi na jaw. Teraz ofiarami polityki władz staje się Kościół.

Od dwóch miesięcy na jaw wychodzą przerażające kulisy polityki władz Kanady wobec tubylczej ludności, z której przybyli do Ameryki Północnej Europejczycy chcieli „zrobić ludzi”. W szkołach rezydencjalnych dzieci odbierane Indianom przechodziły prawdziwy horror.

Dochodziło do gwałtów na dzieciach i przemocy fizycznej, która często skutkowała śmiercią. Gwałcone i bite dzieci po śmierci nie były jednak odsyłane do rodzin, ale chowane w masowych grobach na terenie szkół.

Tylko przy jednej z takich szkół na terenie Kolumbii Brytyjskiej znaleziono w maju 215 szczątków dzieci. Przerażające odkrycia wywołały furię rdzennych Kanadyjczyków.

A ta skierowała się ku Kościołowi, który w początkowej fazie zarządzał szkołami rezydencjalnymi. Niedawno wandale zniszczyli pomnik papieża Jana Pawła II stojący przy polskim kościele w miejscowości Edmonton, teraz na celownik trafiły kościoły.

W prowincji Alberta w Kanadzie nieznani sprawcy wysmarowali dziesięć kościołów czerwoną i pomarańczową farbą. Premier Alberty Jason Kenney nazwał ataki na kościoły odrażającymi.

Jednym z zaatakowanych kościołów jest Afrykański Kościół Ewangelikalny, tworzony głównie przez uchodźców. Według policji w Calgary ataki na chrześcijańskie kościoły miały miejsce w nocy ze środy na czwartek.

W jednym z kościołów wybito okno. Pojawiła się też liczba 215 – czyli liczba szczątków dzieci.

To jednak nie wszystko. W Kolumbii Brytyjskiej podpalono co najmniej pięć kościołów, a cztery z nich uległy znacznemu zniszczeniu.

W Saskatoon w prowincji Saskatchewan drzwi kościoła zostały pokryte czerwonymi odciskami dłoni.

Źródło: BBC / Rzeczpospolita

2 KOMENTARZE

  1. Głupota rodzi głupotę, bo na głupotę nie ma lekarstwa. Można się jedynie nawrócić…, ale to za dużo kosztuje.

Comments are closed.