EURO 2020. Stewardzi zabrali kibicom tęczowe flagi [FOTO]

Tęczowa flaga. Krytyka ideologii LGBT ma być zakazana w Szwajcarii. Foto: Pixabay
Obrazek ilustracyjny/Tęczowa flaga/Foto: Pixabay
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Podczas meczu Czechy – Dania (1:2) rozgrywanego w Baku w ramach EURO 2020 stewardzi zabrali kibicom tęczowe flagi ideologii LGBT.

Nie oznacza to, że UEFA zerwała ze swoim podejściem do poprawności politycznej oraz fałszywego pojmowania miłości i tolerancji. Lewicowe ideały nadal są na sztandarach europejskich włodarzy piłkarskich.

UEFA w tym przypadku okazała się jednak „za krótka” i musiała podporządkować się prawu obowiązującemu w Azerbejdżanie.

Ćwierćfinałowy mecz EURO 2020 pomiędzy Danią a Czechami rozgrywano bowiem w Baku. Tamtejsze prawo zabrania promowania ideologii LGBT.

Z tego też powodu w Azerbejdżanie oraz Rosji sponsorzy UEFA, tacy jak chociażby niemiecki Volkswagen, nie mogły wyświetlać na banerach reklam w kolorach tęczowych. Robią to na pozostałych stadionach EURO 2020.

Środowiska LGBT protestują przeciwko zakazom w Rosji i Azerbejdżanie, a duńscy kibice chcieli ich wesprzeć poprzez wywieszenie tęczowych flag na arenie w Baku. Ich próby spełzły na niczym.

Flagi trzymali w rękach tylko przez chwilę. Stewardzi szybko zareagowali i flagi LGBT kibicom po prostu skonfiskowali. Jeszcze przed meczem, a dokładniej podczas rozgrzewki piłkarzy Danii i Czech.

Przyszedł ochroniarz z oznaczeniem UEFA i wyrwał mi flagę z rąk – powiedział stacji DR Sporten Kristoffer Foens, duński kibic. Interwencje stewardów zostały uwiecznione na zdjęciach.

Spotkanie 2:1 wygrała Dania i tym samym awansowała do półfinału, w którym – na Wembley w Londynie – zmierzy się z Anglią.

 

14 KOMENTARZE

 1. Tęczaki nie są tam po to by kibicować, tylko aby robić politykę. Wszędzie wlezą, a zwłaszcza tam gdzie nikt ich nie zapraszał.

  • Też to zauważyłem, nawet na portalach o filmach, muzyce gdzie wchodzi dużo osób, wszędzie się kręcą. Nawet jak wypowiadają się na temat to między wierszami przemycają swoją propagande

   • To oczywiste, chcą zrobić z ludzi bezrozumną, akceptującą wszystko masę,
    więc muszą wszędzie wleźć a najważniejsze są dzieci.
    Myślę, że robi się taki bajzel, że nie da się tego zwyczajnie posprzątać.

  • I tak trzeba postępować – zdecydowanie i bezwzględnie. I nagle: Łoj! – tyrania głupoty traci impet ! A jakby tak jeszcze kopa zasadzić, przetrzymać i postraszyć, to już taki grillowany osioł pstrokatej flagi nie dotknie, a puszczony wolno poleeeci w podskokach najszczęśliwszy na świecie ;)

  • „Nie” dla zboczeńców nie jest wyznacznikiem normalności
   „Tak” dla zboczeńców jest wyznacznikiem nienormalności

 2. Brawo Azerb i ochroniarze (w tym przypadku). Jesli LGCośtam się oburzają, to przypomnę, że na nadwiślańskich/polskich (stadiony to nie „elity” tylko obiekty: więc polskich) stadionach, w „zachodniej demokracji” od dawna jest zakaz okazywania flagi Konfederacji (stanów południowych usa). Flaga ta do niedawna stanowiła element flagi stanu chyba Maryland (choć teraz i tam zmienili),

  • nie jest chyba zakazana w ukochanych przez „rząd” USA, a i u nas można kupić wciąż „Przeminęło z wiatrem”, pomimo jej „prokonfederackiej” narracji.

 3. I tak trzeba reagować na ulicach w Polsce. Zabrać flagi, a jak ktoś gardłuje lub oponuje, to go spałować wielkim gumowym kutasem. Niech się zapoznają z praktyczną strono Sado-Maso, a nie tylko ciągle te LGBT.

 4. A jak u nas z „wolnością słowa”/tresurą. „Elektryczne Gitary”, jak mi się zdaje, lider ma „słuszne korzenie”, piosenka: „Ona jest pedałem” (raczej wyśmiewająca publiczne „coming outy” w tv, czyli nie proLGcośtam) dozwolona czy nie? A co z filmem „Wielka Majówka”, będącym trochę hołdem dla ikony środowisk „tolerancycjnych” Kory? Co ze sceną gdy Piechociński tłumaczy Zamachowskiemu o Wołłejce: „przecież to ciota.”. Dozwolona?

  • Na razie dozwolone (chyba) ale „Tańcowały dwa pedały” Jaromiego zniknęło z youtube. Na szczęście zrobiłem sobie wcześniej kopię.

Comments are closed.