Hiszpania na czele. Inni nie mieli nawet czwartej fali, a tam jest już piąta

Hiszpania jest pierwszym krajem, w którym ogłoszono piątą fale covida. Na zdjęciu członkowie hiszpańskiej rodziny królewskiej. Zdjęcie: EPA/Enric Fontcuberta Dostawca: PAP/EPA.
Hiszpania jest pierwszym krajem, w którym ogłoszono piątą fale covida. Na zdjęciu członkowie hiszpańskiej rodziny królewskiej. Zdjęcie: EPA/Enric Fontcuberta Dostawca: PAP/EPA.
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

W niewiele ponad tydzień po zniesieniu obowiązku noszenia masek ochronnych na świeżym powietrzu w Hiszpanii nasiliła się pandemia koronawirusa. Media i eksperci medyczni mówią o piątej fali Covid-19.

W poniedziałkowym komunikacie resort zdrowia Hiszpanii przypomniał, że choć od 26 czerwca nie obowiązuje już nakaz noszenia masek na świeżym powietrzu, to przepis ten dotyczy jedynie sytuacji, w której występuje 1,5-metrowy dystans pomiędzy osobami.

Specjalistyczne portale Redaccion Medica i Infosalus podają, że zdaniem ekspertów i medycznych celebrytów nadejściu piątej fali pandemii sprzyja coraz mniejsza liczba osób w maseczkach w przestrzeni publicznej.

Odnotowują, że najrzadziej maski noszą obecnie młodzi Hiszpanie, wśród których zakażenia postępują niezwykle szybko. To właśnie ta grupa wiekowa najczęściej też bierze udział w spotkaniach bez zachowania dystansu społecznego.

Komentatorzy, przypominając niedzielne deklaracje premiera Pedro Sancheza mówiącego w superlatywach o szczepieniach przeciw Covid-19 w Hiszpanii, zaznaczają, że proces ten nie objął dotychczas młodych obywateli, a więc osób najczęściej obecnie zakażających się koronawirusem.

Tymczasem portal 20 Minutos wskazuje, że Katalonia jest jednym z najbardziej doświadczonych pandemią Covid-19 regionów Hiszpanii, a liczba przypadków zakażeń rośnie w tej północno-wschodniej części kraju w sposób zastraszający.

“Katalonia doświadcza obecnie piątej fali zakażeń koronawirusem (…), których liczba w ciągu ostatnich 15 dni wzrosła aż siedmiokrotnie” – odnotował hiszpański portal.

5 KOMENTARZE

  1. Ja jestem ciekawy, do której fali te kreatury dobrną, aż się zerwie taka fala furii, że to ICH zmiecie z powierzchni ziemi.

  2. Ano bo to jest lewicowa hiszpania a przeca wszyscy więdzą że lewaki to zbieranina chorych wszelkiej maści. Od chorób umysłowych przez kowidian aż po różnego rodzaju syfy.

Comments are closed.