Nadchodzi przymus szczepień. Politycy PiS i groteskowej opozycji zgodni: „Jesteśmy za”

Szczepionka - zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP
Szczepionka - zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP
Prenumerata Najwyższego Czasu!

Od kilku dni w mediach coraz częściej pojawia się temat ewentualnego wprowadzenia przymusu szczepień w Polsce. Niepokojące są wypowiedzi polityków zarówno partii rządzącej jak i groteskowej opozycji – wszyscy opowiedzieli się „za” takim rozwiązaniem podczas debaty w Polsacie. We wtorek z kolei minister zdrowia Adam Niedzielski sugerował, że o tym jak sytuacja będzie wyglądała jesienią, zadecyduje poziom „wyszczepienia”.

Szczepienia przeciwko COVID-19 miały być dobrowolne, a politycy mieli nie wpływać na decyzję Polaków. Tak się jednak nie dzieje. Najpierw jakaś głupawa loteryjka, którą rząd chce przekonać część społeczeństwa, bo przecież można wygrać pieniądze, hulajnogę… Poza tym różnego rodzaju elementy segregacji sanitarnej takie jak limity czy kwarantanny dla niezaszczepionych.

To wszystko jednak nie wystarczyło, żeby „przekonać” wszystkich. Przymus szczepień jeszcze niedawno wydawał się czymś abstrakcyjnym, a teraz nie trudno odnieść wrażenie, ze jesteśmy przygotowywani do tego wariantu.

Takie dywagacje pojawiają się już wśród rządzących, chociaż oficjalnie nikt nie potwierdził, żeby trwały na ten temat rozmowy. Mimo to jest duże parcie na szczepienia. We wtorek Niedzielski kreślił scenariusze rozwoju pandemii, według dostępnych mu analiz apogeum jesiennych zachorowań przypadnie na okres wrzesień – listopad. Skala będzie – jego zdaniem – zależna od poziomu „wyszczepienia”.

Wiele wskazuje na to, że jeśli rząd będzie chciał, to wprowadzi przymus szczepień. Przed kilkoma dniami w programie „Debata Dnia” goście Agnieszki Gozdyry jednogłośnie opowiedzieli się za wprowadzeniem zamordystycznego rozwiązania.

– Ja bym zagłosował za wprowadzeniem obowiązkowości szczepień i uważam, że cwaniacy, którzy bazują na tym, żeby mieć pewność, że my się zaszczepimy, a oni są wolni, bo są mądrzejsi, nie powinni brać udziału w takim temacie jak zdrowie publiczne. Zdrowie publiczne wymaga radykalnych środków – ocenił Bolesław Piecha (PiS), wiceminister zdrowia w latach 2005-2007.

Jerzy Hardie-Douglas z Koalicji Obywatelskiej wtórował swojemu politycznemu przeciwnikowi. – Jest pewna racja stanu, jest ona absolutnie widoczna. Powinniśmy poradzić sobie z epidemią i nie ma innej metody – jeżeli ludzie nie są przekonani do szczepień, jak ich do tego przymusić poprzez wprowadzenie obowiązkowych szczepień – powiedział.

Senator-neurolog Wojciech Konieczny z Lewicy, powiedział z kolei, że „należy zachować ostrożność”. – PiS ma takie skłonności, że w ustawie o przymusowych szczepieniach może być np. jednocześnie prywatyzacja szpitali. Jeżeli nie będzie w ustawie czegoś takiego, to tak (zagłosujemy za – red.) – przekazał.

Źródła: Polsat News, NCzas.com, PAP

35 KOMENTARZE

 1. PiS-PO jedno zło. Wszyscy oni to tacy sami bandyci i lewaki, i koledzy. Ale ta polinowa ciemnota będzie ich wybierać i ustawiać się w kolejce po szprycę do końca świata. Nic do nich nie dociera.

 2. I jak zamierzają zmusić ludzi? Jak będą egzekwować swoje durne prawa i rozporządzenia? Psychopaci.

  ” PiS ma takie skłonności, że w ustawie o przymusowych szczepieniach może być np. jednocześnie prywatyzacja szpitali” – rzucił głupi lewus udający że jest w opozycji do planów PiS-owców.

  • Bandziory z PiS powołają jakieś gestapo, może złożone z banderowców? Polak, mam nadzieję, nie będzie innemu Polakowi siłą wstrzykiwał obcego rna. Chyba, że mam za dobre zdanie o Polakach.

 3. Mam prawo się bronić i to zrobię nawet jeśli musiałabym wyeliminować wszystkich, którzy będą próbować mi wstrzykiwać jakieś eksperymenty.

 4. Mam gdzieś opinie jakiegoś Piecha. Szczepionka musi być szczepionką, przebadaną i bezpieczną. Nie będę ryzykował zdrowia i życia po to żeby się żydki wzbogaciły

 5. Mam nadzije ze karlizna Kaczyński osobiście będzie szczepić opornych. Mam przygotowany prezent, siekierkę. Zapraszam.

 6. Kto im dał prawo decydować za mnie? Dać im władze (która dała ciemnota) to jedno ale WARA ode mnie i mojej rodziny! Urodziłem się żywy, wolny i sam decyduje co biorę a czego nie. Siłą mnie wyszczepia? Zapier…le sukinsynów! Wszystkich nie dam rady ale ilu wybije to moje! Odejdę jako wolny. Krew się poleje ludziska. Oj będzie się lała jak się nie opamiętają…

 7. spiesza sie bo z koncem roku przestaje obowiazywac dyspens urzednika znaszaca na rok zakaz genetycznej modygikacji ludzi.

 8. tylko spróbujcie – to na jesień wylecicie z sejmu i zarobicie jeszcze pałami – będzie mordobicie polityków i doradców – od lewa do prawa

 9. Czy każdy z tych bandytów zmuszających ludzi do wzięcia udziału w eksperymencie medycznym bierze imienną odpowiedzialność za wszelkie przypadki śmierci i uszczerbku zdrowia w sytuacji gdy producent „umył ręce”? Tylko co będzie, gdy ci „dobroczyńcy narodu z popisu z przystawkami” zostaną całkowicie zlicytowani… a roszczenia pozostaną niezaspokojone?

 10. Ciocia Magdalenka nadal rządzi i trzeba ich wyeliminować, dosłownie, żeby zaszkodzić Polakom zawsze zgodni. Producent preparatów genowych nie ma pojęcia jak u wielu osób np. biorących inne leki działa,nie hamuje zakażeń i najważniejsze nikt nie bierze odpowiedzialności za powikłania. Póki Cyborg, MM i tzw. opozycja nie weźmie osobiście na siebie kosztu odszkodowań za powikłania mogą nam skoczyć.

 11. Wg umów podpisanych z WHO i UE szczepionki muszą być dobrowolne. Reszta to jest propaganda, socjotechnika , psychologiczny terror, kampanie dezinformacyjne i ogłupiające i grożne kiwanie palcem w bucie. Warunki gry uchwalają inni a błazny z knesejmu mogą być tylko za lub przeciw w propagandowych programach dla,, ciemnego ludu”.

 12. Najlepszym lekarstwem na takich…, jak ten z MZ, który sam się przyznał do alkoholizmu i wykonania ok. 1000 aborcji, jest prywatyzacja służby zdrowia. Gdyby nie nasze składki, to byłby cieciem w Biedronce no i może byłoby z niego więcej pożytku i przynajmniej by tak nie nabroił.

 13. Widać, że gotują na „wrześniową falę” i przymus, mają przecieki o czym i jak „będą decydować”. Prawdopodobnie uznano wyżej, że wymordowanie przemysłu turystycznego oraz niedanie szansy turystom, może skutkować wybuchami/napięciami. Lato – ulga, na jesieni „przywalenie”. PS. Chyba będzie wtedy przymus jak inne słuszne kraje, „duży tatowie” wprowadzą . Ale być może także – ” w celu gonienia, jak będziemy z tyłu wyszczepień”.

 14. Popieram tu wszystkie komentarze. Wara wam socjopaci od nas wszystkich, którzy nie chcą się szprycować. Oj będzie się działo…..

 15. „A oni są wolni, bo są mądrzejsi” przyznał nazista Piecha, który chce się zemścić na osobach wolnych i mądrzejszych od reszty uległych kowidowych baranów.

 16. Ja dawkę naszykowaną na mnie zabieram, jadę do wawy i wbijam w oko pierwszemu napotkanemu z bandy czworga. Obiecuję.

 17. oni są już tak pojebani i zakłamani, że nie czują tego, iż próba wprowadzenia „państwowego” morderstwa zakończy się przelewem krwi, a te dni będą dla nich ostatnie. Bez tego tak i tak się nie obejdzie, a czas „masy krytycznej” się zbliża.

 18. Polecam zapoznac sie z sytuacja w Izraelu, w panstwie gdzie wiekszosc obywateli jest juz zaszczepiona, i ktory zostal okrzykniety sukcesem. 50% wiecej zarazen virusem od dnia poprzedniego i w tym 43 % to osoby w pelni zaszczepione!A oni i nasi polscy zbrodniarze dalej szczepia i to dzieci i zamierzaja przymuszac oficjalnie do poddania sie temu niebezpiecznemu eksperymentowi medycznemu? https://www.haaretz.com/israel-news/covid-infections-in-israel-spike-by-50-percent-1.9973150

 19. cóż trzeba będzie dusić gołymi rękami;) Jak mam zdechnąć to w świecie jaki znam i na moich warunkach i nie dam się zniewolić bo tak chce banda idiotów starych dziadów skorumpowanych…

Comments are closed.