No i będzie płacz. PKW odrzuciła sprawozdanie finansowe Hołowni

Szymon Hołownia Źródło: YouTube
Szymon Hołownia Źródło: YouTube
Zamierzamy skorzystać z przewidzianych prawem narzędzi odwoławczych i kontynuować wyjaśnianie wątpliwości co do odrzuconego przez PKW sprawozdania finansowego komitetu Szymona Hołowni; ostateczny werdykt przyjmiemy z pokorą i wykonamy – podkreślił Michał Kobosko, który był pełnomocnikiem komitetu.

Państwowa Komisja Wyborcza odrzuciła w poniedziałek sprawozdanie finansowe z ubiegłorocznych wyborów prezydenckich komitetu Szymona Hołowni z uwagi na przyjęcie z naruszeniem przepisów Kodeksu wyborczego łącznie ponad 201 tys. zł.

PKW w swojej uchwale wskazała, że blisko 33 tys. zł zostało przyjęte przez komitet Hołowni w niedozwolonym terminie. Ponad 19 tys. zł wpłacono między 11 maja a 4 czerwca 2020 r., a więc już po 10 maja 2020 r., na który to dzień marszałek Sejmu zarządziła wybory, a przed 5 czerwca 2020 r., kiedy PKW przyjęła zawiadomienie Hołowni o uczestnictwie w wyborach zarządzonych na 28 czerwca 2020 r. Z kolei po dniu wyborów, od 29 czerwca do 25 września 2020 r., komitet Hołowni pozyskał środki w wysokości ponad 13 tys. zł.

Ponad 168 tys. zł wpłaconych na komitet Hołowni pochodziło od nieuprawnionych podmiotów. Chodzi m.in. o spółki prawa handlowego, fundacje, stowarzyszenia, osoby, co do których komitet nie był w stanie ustalić, że są obywatelami polskimi mającymi stałe miejsce zamieszkania na terenie Polski, a także o rachunki osób prowadzących działalność gospodarczą, co do których komitet nie był w stanie wykazać, iż jest to rachunek osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, wykorzystywany przez tę osobę zarówno do celów związanych z tą działalnością, jak i do celów związanych z codziennym funkcjonowaniem osoby fizycznej.

W ciągu 14 dni od doręczenia postanowienia PKW o odrzuceniu sprawozdania pełnomocnikowi finansowemu komitetu przysługuje prawo wniesienia skargi do Sądu Najwyższego.

Źródło: PAP

11 KOMENTARZE

 1. Ja, ze swojej strony mogę powiedzieć tylko że….
  BUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU !!!!!
  :(((

 2. Hołownia to taki sam geniusz jak Mikke, który zakładał już tysiąc partii, z czego żadna nie oddała sprawozdania albo ze względu na termin, albo ze względu na błędy, albo nie oddawała go wcale.

  • no i czego ściemniasz? miał w przeszłości subwencję za przekroczone 3%, czyli sprawozdanie mu przyjęto. Obecnie – mają absurdalne problemy przez banner za kilkadziesiąt złotych, czyli z winy PKW. Wymień pozostałe przypadki, trollu, albo wracaj do pracodawcy i poproś by przydzielił cię do trollowania gdzie indziej.

 3. 201 tys. zł „niewyjaśnionych” sprawia wrażenie jakiejś mikrosumki odwracającej uwagę i przykuwającą ją do: a) minimalnej wielkości nieprawidłowości, oraz b) rzetelności i drobiazgowości audytu. „Rzucono na pożarcie” (choć nie wiem komu, przy absolutnym braku opinii publicznej, co najwyżej istniejącej w formie szczątkowej symulacji mydlącej oczy) kwotę „na waciki”.

  • wyglada ze takimi zarzutami to mozna uziemic kazdy komitet

   za wyjatkiem tego ktory czerpie kase z mafi i ich osiolkow do transportu kasiorki

 4. Szef kancelarii Tuska, niejaki Jacek Cichocki jest spowinacony /o ile nie jest szwagrem/ Hołowni. Partia Hołowni jest powołana przez Tuska jako rozłożenie sił i elektoratu. To ze strachu, żeby ludzie nie głosowali na Konfederację, bo tylko Ta została jako nieskażona kretynizmami.

 5. Jeździł po całym kraju z całą grupą – rozmach kosztuje, plus reklama mazgaja wszędzie. Wcale bym się nie zdziwiła gdyby okazało się, że część sponsorów dostarczała kasę w torbach plastykowych bezpośrednio do zainteresowanych – jak to w Polsce już bywało i nikomu nic się nie stało. A programu działąń za chiny nie mogę sobie przypomnieć – chyba go nigdy nie przedstawił. Kto na takiego płaczka głosuje??? Może to prawda, że to rezerwowy bo „nasz” musi wygrać.

Comments are closed.