Rządzą nami odklejeńcy. Patkowski: Klasa średnia zaczyna się od 2908 złotych

Piotr Patkowski. / foto: YouTube/WEI prezentuje
Piotr Patkowski. / foto: YouTube/WEI prezentuje
REKLAMA
Wiceminister finansów Piotr Patkowski zachwala w mediach Polski Ład PiS. Wskazał, że klasa średnia w Polsce zaczyna się od zarobków rzędu 2908 zł na rękę. Czy Patkowski słyszy sam siebie?

Patkowski na antenie Radia WNET zapowiedział, że w tym tygodniu projekt ustawy podatkowej w ramach Polskiego Ładu zostanie poddany konsultacjom.

W zeszłym tygodniu odbyła się pierwsza dyskusja na pierwszym forum rządowym, czyli w zespole programowania prac rządu. Chcielibyśmy w tym tygodniu pokazać projekt do konsultacji i uzgodnień – zapowiedział Patkowski.

REKLAMA

Natomiast pod koniec tygodnia na Radzie Dialogu Społecznego, czyli ciele, gdzie są zarówno pracodawcy, jak i pracownicy, będziemy razem z wiceministrem (finansów – red.) Janem Sarnowskim o tych projektach dyskutować – dodał Patkowski i zaznaczył, że do Sejmu projekt powinien trafić „późnym latem lub wczesną jesienią”.

Patkowski o klasie średniej

Wiceminister Patkowski był pytany także o klasę średnią w Polsce. Twierdzi, że zaczyna się ona od 4 tysięcy złotych brutto. Netto to jest dokładnie 2908 złotych. Biorąc pod uwagę zeszłoroczne zapowiedzi PiS-u, jakoby niedługo tyle właśnie miała wynosić pensja minimalna w Polsce, wszyscy będą co najmniej klasą średnią!

W Ministerstwie Finansów na klasę średnią patrzymy pod kątem średnich zarobków. Z danych wynika, że 10 proc. najlepiej zarabiających Polaków uzyskuje dochody miesięczne powyżej 10 tys. zł, więc ich spokojnie można uznać za klasę wyższą. Natomiast klasa średnia, patrząc na dominantę średnich zarobków, zaczyna się powyżej 4 tys. zł brutto (2908 zł netto – red.). Już od tego poziomu sama osoba ma odczucie, że należy do klasy średniej – powiedział Patkowski w programie Kurier Ekonomiczny Radia Wnet.

Patkowski jest po prostu odklejony od rzeczywistości. Siedząc za wygodnym biurkiem nie ma bladego pojęcia jak wygląda codzienne życie. Głosząc jednak te swoje bzdury musi być jednak z siebie bardzo zadowolony, a Europa ma nam czego zazdrościć – otóż mamy w Polsce bardzo dużą klasę średnią. Jest moc!

 

REKLAMA