Twórca technologii mRNA ostrzegał przed szczepionką. Jego nazwisko szybko zniknęło z Wikipedii

Szczepionka Foto: PAP
Szczepionk - zdjęcie ilustracyjne. / Foto: PAP
Prenumerata Najwyższego Czasu!

Dr Robert Malone przestał widnieć w Wikipedii jako twórca technologii mRNA, tej samej, którą zastosowało kilku producentów szczepionek przeciwko COVID-19. Dlaczego? Naukowiec postanowił przestrzec przed przyjmowaniem preparatu przez młodych ludzi.

Portal lifesitenews.com donosi, że z Wikipedii zniknęły informacje o dr Robercie Malone, wynalazcy technologii mRNA, zastosowanej w niektórych szczepionkach COVID-19. Wszystko przez jego krytyczne wypowiedzi w odniesieniu do przyjmowania preparatu przez osoby młode. Doktor publicznie stwierdził, że jest za mało informacji na ich temat.

Malone, który w 1988 roku odkrył transfekcję RNA, w czerwcu tego roku dołączył do biologa dr Breta Weinsteina w podkaście Dark Horse. Tam wymieniał obawy dotyczące bezpieczeństwa szczepionek Pfizer-BioNTech i Moderna przeciw COVID-19, wykorzystujących właśnie technologię mRNA. Przestrzegał, że mogą pojawić się problemy autoimmunologiczne spowodowane białkiem kolca w preparacie.

Malone stwierdził również, że Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) miała dane dotyczące tego, że białka kolca są “biologicznie aktywne i mogą przemieszczać się z miejsca wstrzyknięcia i powodować zdarzenia niepożądane i że jest to bardzo niebezpieczne“.

Trzygodzinny wywód dr Malone szybko został ocenzurowany na YouTube. To platforma, która ma w zwyczaju banować wszystko co jest krytyczne wobec szczepionek przeciwko COVID-19.

Kilka dni po zablokowaniu na YT, dr Malone w programie “Tucker Carlson Tonight” ponownie ostrzegł przed szczepionkami. Prowadzący przedstawił Malone jako prawdopodobnie “jedyną z najbardziej wykwalifikowanych osób na planecie Ziemia do omawiania tego tematu”.

Wynalazca mRNA oświadczył, że wciąż nie ma wystarczających danych, żeby podjąć decyzję o podawaniu szczepionek. Malone dodał tutaj, że najmniej rozsądne jest podawanie preparatu młodym ludziom.

– Korzyści prawdopodobnie nie przewyższają ryzyka w tej grupie. Niestety, analiza ryzyka i korzyści nie jest wykonywana – zauważył.

Naukowiec został „nagrodzony” za wyrażenie swojej opinii wykreśleniem go z Wikipedii. Zaledwie kilka dni po wydaniu podcastu „Dark Horse”, wpis w Wikipedii dotyczący “szczepionki RNA” został zmieniony. Malone i jego rola w opracowaniu technologii mRNA w Wikipedii już nie istnieje.

Zarchiwizowana wersja strony z 14 czerwca 2021 r. wyraźnie wymienia Malone jako twórcę i początkowego badacza technologii. Teraz możemy dowiedzieć się tylko, że technologia mRNA została opracowana przez “badaczy z Instytutu Salk, Uniwersytetu Kalifornijskiego, San Diego i Vical”.

Źródło: lifesitenews.com, korwin24.pl

15 KOMENTARZE

 1. „Cancel culture” usuwa niewygodne fakty, a ludzi przedstawiających prawdę nazywa się „szurami” i zastępuje takimi ekspercinami jak horban czy gut, którzy za pieniądze powiedzą absolutnie wszystko.

 2. To tylko jeszcze jeden dowód na to jak wpływowe są grupy realizujące spisek p.t. Covid-19 i kampanię szczepienia wszystkich.

 3. Jednym słowem rządowi eksperci od szprycowania wiedzą lepiej, wszakże działają pod natchnieniem świętego kowida z Wuhan i benefitów Pfizera, dlatego nie muszą opierać się na naukowej opinii wynalazcy technologii transfekcji mRNA, który ostrzega przed zabawą w genetyczne szczepionki na modnego wirusa.

 4. Ale to przecież normalne w ostatnich czasach że ten kto powie oficjalnie coś na temat covida i „komuś” to się nie spodoba wylatuje z obiegu

 5. Jaka szkoda, że prawie wszystkie oficjalne media w Polsce i nie tylko panicznie boją się przyznania wprost, że celem tzw. Globalizmu jest przede wszystkim redukcja populacji ludzkiej w skali globalnej za wszelką cenę! Środki sanitarne (pandemie i szczepionki), niedobór żywności czy wojny rasowe i religijne nie wspominając nawet o otwartych wojnach między państwami mają doprowadzić do „upragnionego Nowego Ładu”…

 6. To już wiem czemu nie mogłem znaleźć w wiki info o dr Malone.
  Polecam obejrzeć wywiad z dr Malone i Weinsteinem.
  Jest na bitchute. Od 2h 17min zaczyna się analiza danych fajzera.

 7. Niezła ściema z tym dr Robertem Malone, Wikipedia wersionuje całą historię zmian i okazuję się, że w artykule na Wiki do 29 czerwca 2021 o twórcach mRNA piszą tak „The idea of mRNA was first conceived by Sydney Brenner and Francis Crick on 15 April 1960 at King’s College, Cambridge, ” a potem nagle ktoś zmienił o 12:23 29 czerwca 2021 wpis na to, że twórcą jest dr Robert Malone – zmiana ta została oczywiście usunięta.

 8. Technologia „szczepionek” mRNA jest znana od ponad 10 lat. Przez tyle lat nie zrobili badań wpływu na rozrodczość i czekali z wprowadzeniem tej technologii?
  Dlaczego nagle dopuścili warunkowo i masowo tą technologię bez oficjalnych badań na zwierzętach i bez długoterminowych badań na ludziach?
  Z filmów Utopia (2020) oraz Vaxville poznasz szokujące wyjaśnienie – nie chodzi o natychmiastowe zabicie ludzi, ale o zaszprycowanie, sterylizację i robotyzację.

 9. W szczepionkach Pfizera i Moderny NIE MA białka żadnego kolca! Mało tego, w tych szczepionkach nie ma ŻADNEGO białka.

 10. Szczepionki genetyczne od dawna były testowane na żołnierzach-misjach. Szczepienia-białko niszczy mózg, nazwali to stresem jakimstam. Nie piszę tego żeby zniechęcić większość do szczepień. Jestem za wyborem

Comments are closed.