Szczepionka Foto: PAP
Szczepionk - zdjęcie ilustracyjne. / Foto: PAP
REKLAMA

Dr Robert Malone przestał widnieć w Wikipedii jako twórca technologii mRNA, tej samej, którą zastosowało kilku producentów szczepionek przeciwko COVID-19. Dlaczego? Naukowiec postanowił przestrzec przed przyjmowaniem preparatu przez młodych ludzi.

Portal lifesitenews.com donosi, że z Wikipedii zniknęły informacje o dr Robercie Malone, wynalazcy technologii mRNA, zastosowanej w niektórych szczepionkach COVID-19. Wszystko przez jego krytyczne wypowiedzi w odniesieniu do przyjmowania preparatu przez osoby młode. Doktor publicznie stwierdził, że jest za mało informacji na ich temat.

Malone, który w 1988 roku odkrył transfekcję RNA, w czerwcu tego roku dołączył do biologa dr Breta Weinsteina w podkaście Dark Horse. Tam wymieniał obawy dotyczące bezpieczeństwa szczepionek Pfizer-BioNTech i Moderna przeciw COVID-19, wykorzystujących właśnie technologię mRNA. Przestrzegał, że mogą pojawić się problemy autoimmunologiczne spowodowane białkiem kolca w preparacie.

REKLAMA

Malone stwierdził również, że Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) miała dane dotyczące tego, że białka kolca są “biologicznie aktywne i mogą przemieszczać się z miejsca wstrzyknięcia i powodować zdarzenia niepożądane i że jest to bardzo niebezpieczne“.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem

Trzygodzinny wywód dr Malone szybko został ocenzurowany na YouTube. To platforma, która ma w zwyczaju banować wszystko co jest krytyczne wobec szczepionek przeciwko COVID-19.

Kilka dni po zablokowaniu na YT, dr Malone w programie “Tucker Carlson Tonight” ponownie ostrzegł przed szczepionkami. Prowadzący przedstawił Malone jako prawdopodobnie “jedyną z najbardziej wykwalifikowanych osób na planecie Ziemia do omawiania tego tematu”.

Wynalazca mRNA oświadczył, że wciąż nie ma wystarczających danych, żeby podjąć decyzję o podawaniu szczepionek. Malone dodał tutaj, że najmniej rozsądne jest podawanie preparatu młodym ludziom.

– Korzyści prawdopodobnie nie przewyższają ryzyka w tej grupie. Niestety, analiza ryzyka i korzyści nie jest wykonywana – zauważył.

Naukowiec został „nagrodzony” za wyrażenie swojej opinii wykreśleniem go z Wikipedii. Zaledwie kilka dni po wydaniu podcastu „Dark Horse”, wpis w Wikipedii dotyczący “szczepionki RNA” został zmieniony. Malone i jego rola w opracowaniu technologii mRNA w Wikipedii już nie istnieje.

Zarchiwizowana wersja strony z 14 czerwca 2021 r. wyraźnie wymienia Malone jako twórcę i początkowego badacza technologii. Teraz możemy dowiedzieć się tylko, że technologia mRNA została opracowana przez “badaczy z Instytutu Salk, Uniwersytetu Kalifornijskiego, San Diego i Vical”.

Źródło: lifesitenews.com, korwin24.pl

REKLAMA