Zamiast szczepionki podawali wodę morską. Lekarza oszuści zarobili krocie

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
Prenumerata NCZ! z prezentem

Aż 14 osób zostało aresztowanych w związku z oszustwami szczepionkowymi. Lekarze brali opłaty, a zamiast szczepionek podawali pacjentom wodę morską.

Do bulwersującego procederu doszło w Indiach, gdzie lekarze postanowili zarobić na panice związanej z koronawirusem. Medycy i pielęgniarki postanowili utworzyć fałszywe punkty szczepień.

Pacjenci za skorzystanie w tych punktach musieli uiszczać opłaty. Zamiast szczepionki otrzymywali jednak… wodę morską.

Oszuści złowili w ten sposób ok. 2,5 tys. osób. Śledztwo policji wykazało, że od maja do czerwca oszuści stworzyli co najmniej 12 fałszywych programów szczepień.

Lekarze i pielęgniarki biorące udział w procederze wykorzystali dostęp do szpitali, aby stworzyć fałszywe zaświadczenia. Jakby tego było mało medycy kradli też sprzęt, który był im potrzebny w fałszywych punktach szczepień.

„Używali soli fizjologicznej i wstrzykiwali ją. Robili tak w każdym fałszywym punkcie szczepień, który mieli. Aresztowaliśmy lekarzy – korzystali ze szpitala, skąd mieli fałszywe zaświadczenia, fiolki i strzykawki” – powiedział Vishal Thakur, funkcjonariusz policji w Bombaju.

Teraz oszustów czekają surowe konsekwencje. Lekarze i pielęgniarki usłyszeli zarzuty próby zabójstwa i licznych oszustw.

Dla chcących dorobić na strachu medyków droga powrotna do zawodu jest już najpewniej zamknięta.

Źródło: o2

14 KOMENTARZE

  1. Może być woda morska pod warunkiem że dadzą certyfikat wyszczepienia. Podobno u nas taki certyfikat kosztuje 3000 zł. Drogo.

    • Słyszałem o 2000 zł. (nie „zapadła prowincja” – Wawa). Twarda część informacji/kwoty jest dość zbliżona. Drogo – opłata za ryzyko. Nie ma co liczyć na symulowaną wyszczepkę za 200 – 300 zł :))

  2. Sprzedawali nieświadomym (przyszedł po szczepionkę dostał sól fizjologiczną) czy świadomym (przyszedł po sól fizjologiczną, by mieć zaświadczenie o szczepieniu i (pewnie też) zapis w systemie), względnie półświadomym (przyszedł po sól, zaświadczenie i zapis, a dostawał sól, fałszywe zaświadczenie, którego nie da się umieścić w systemie? Nie wiem zresztą jak z tym systemem rejestracji jest w pewnie już 1,5 miliardowych federacyjnych Indiach,

    • gdzie obok lotów kosmicznych i przodowania w niektórych dziedzinach, są też „milionerzy i niemilionerzy z ulicy” i podobni.

  3. Przynajmniej wiele istnień ludzkich ocalili przez ten szczepionkowy przekręt. ‚Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło’.

  4. Sól fizjologiczna to nie woda morska. Gdyby im wstrzykiwali wodę morską, wszyscy, którym to zrobiono umarli by w krótkim czasie. W informacje z tego „artykułu” uwierzy tylko debil.

  5. „Lekarze i pielęgniarki usłyszeli zarzuty próby zabójstwa i licznych oszustw.” To chyba powinno dotyczyć tych, co wstrzykują tą eksperymentalną terapię genową a nie tych, co bezpieczną sól fizjologiczną wstrzyknęli ratując zdrowie pacjentów!

  6. Jestem przekonany, ze ta woda morska jest lepsza od szczepionki niewiadomego pochodzenia Przeciez oceanow nikt nie wyprodukowal w laboratorium.

Comments are closed.