Nauka umarła. Nauczyciel zawieszony, bo odważył się stwierdzić fakt

STOP LGBT. Obrazek ilustracyjny.
STOP LGBT. Obrazek ilustracyjny.
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

Nauczyciel biologii w publicznej szkole średniej w Alcala de Henares pod Madrytem Jesus Luis Barron Lopez został zawieszony w obowiązkach za nauczanie, że istnieją tylko dwie płcie: męska i żeńska. „To tak, jakby mnie ukarali za stwierdzenie, że Ziemia jest okrągła” – powiedział portalowi Okdiario.

„Wobec nauczyciela zostały wyciągnięte surowe sankcje za powiedzenie prawdy naukowej, że istnieją tylko dwie płcie biologiczne, męska i żeńska, w zależności od urodzenia się z chromosomami XX w przypadku kobiet oraz XY w przypadku mężczyzn” – powiedziała w rozmowie z PAP przewodnicząca organizacji Prawników Chrześcijańskich, Polonia Castellanos.

W kwietniu Barron Lopez za zgodą dyrekcji szkoły przeprowadził lekcję o seksualności człowieka, zgodnie z treścią podręcznika do biologii obowiązującego w pierwszej klasie szkoły średniej.

Wychowawca wyjaśnił m.in., że chociaż istnieją osoby transseksualne, które operacyjnie mogą zmienić swoje genitalia, to jednak genetycznie zachowują chromosomy swojej płci urodzenia. „Nauce nie udało się tego zmienić” – podkreślił.

Kilka dni później nauczyciel otrzymał reprymendę od dyrektorki szkoły, która poinformowała o rzekomych skargach rodziców nie zgadzających się z takimi treściami nauczania. Barron Lopez zapewnił, że jest gotów przeprosić, jeżeli zranił czyjeś uczucia, ale jednocześnie powołał się na dowody naukowe.

Wkrótce został zawieszony na sześć miesięcy w wykonywaniu zawodu nauczyciela przez inspektor rady ds. edukacji wspólnoty Madrytu. Dodatkowo pensja nauczyciela została pomniejszona o 600 euro.

Według raportu rady ds. edukacji, do którego miał dostęp portal Okdiario, komentarze nauczyciela na lekcji biologii zostały uznane za „homofobiczne, rasistowskie i patriarchalne, wykazujące pogardę dla innych grup”.

Barron Lopez, reprezentowany przez organizację Prawników Chrześcijańskich, złożył skargę do sądu twierdząc, że jest ofiarą prześladowań ideologicznych. „Nie ma żadnej skargi ze strony rodziców, nauczyciel został ukarany z inicjatywy dyrektorki szkoły i inspektor rady ds. edukacji – zaznaczyła Castellanos w rozmowie z PAP.

– Wydaje się, że dyrektorka, wywodząca się z radykalnej lewicy, chce narzucić swoją ideologię w szkole publicznej. Tymczasem, zgodnie z konstytucją Hiszpanii, instytucje publiczne powinny być neutralne ideologicznie”. Dodała, że nauczycielowi nie dano szansy na wyjaśnienia i obronę.

Stowarzyszenie Prawników Chrześcijańskich odwołało się od decyzji dotyczącej nauczyciela i podjęło działania prawne przeciwko dyrektorce i inspektor. „To dowód na to, że nauka i biologia nie są kompatybilne z ideologią LGBT – podkreśliła Castellanos – Nie ma czegoś takiego, jak +wachlarz płci+”.

„Chcą mnie uciszyć, mnie i tysiące innych nauczycieli biologii czy innych przedmiotów, gdyż odrzucamy jednolite myślenie po totalitarnej linii ideologicznej XXI wieku” – powiedział Barron Lopez portalowi Okdiario. Nauczyciel przekazał też, że w szkole w której nauczał organizowane były w godzinach lekcyjnych pogadanki na temat „ideologii gender”.

Według wychowawcy prowadzące do demoralizacji nieletnich zajęcia odbywały się bez wiedzy i zgody rodziców. Barron Lopez przekazał, że używano podczas nich rysunków i filmów „graniczących z pornografią”, przez co dzieci czuły się nieswojo.

Barron Lopez jest nauczycielem od 25 lat. W wewnętrznych ankietach uczniowie zawsze wypowiadali się o nim pozytywnie – informuje portal.

PAP

28 KOMENTARZE

 1. Myślałem o Hiszpanii na emeryturę ale widzę, że nie ma sensu pchać się w to lewackie szambo. Może Grecja? Tam chyba jeszcze nie ześwirowali :-)

  • Proponuję Meksyk i generalnie Amerykę, oprócz Kanady i USA oczywiście.
   Meksyk jest sprawdzony, ma oczywiście i wady, ale zalet, póki co, jest więcej.

 2. Co oni z tą Ziemią okrągłą ? Coś co jest płaskie, może być jednocześnie okrągłe, jak np. ..opłatek. Ziemia jest kulista !

  • Żydowski plan nauczania, czyli rozwalanie cywilizacji. Lewica, czyli absolutny brak rozumu. Kiedy nastaną czasy, że będziemy polować na lewicowych jak na dziką zwierzynę ? Kiedy ?

   • Nigdy, ludzie niczego się nie uczą, przejmują za to przekonania i legendy ze społeczności w której żyją, jeśli te przekonania są podsumowując patriarchalne, społeczność żyje i ma się dobrze, jeśli nie – społeczność taka wymiera, zwyczajna kolej rzeczy.
    Ludzi starających się myśleć samodzielnie właściwie nie ma, to znikomy promil.

    • faktycznie po co mnozyc i to bez swietych sakramentow
     jak mozna po bozemu dodawac i stwarza to wieksze mozliwosci niz mnozenie
     bo jak pomnozyc by dodac 7+5 no jak sie pytam

  • Wszystko zależy o jakiej geometrii mówimy.W geometrii Riemana płaszczyzna jest kulista. Znana nam geometria Euklidesa jest szczególnym przypadkiem geometrii Riemana.

 3. łysenków już mają całe dywizje
  brakuje im jeszcze stalina
  który z właściwą sobie delikatnością rozstrzygnie kto ma racje

 4. Proponuję Meksyk i generalnie Amerykę, oprócz Kanady i USA oczywiście.
  Meksyk jest sprawdzony, ma oczywiście i wady, ale zalet, póki co, jest więcej.

 5. ten nauczycielski doktryner ma tyle wspolnego z nauka co swinia z gwiazdami
  co z xxy i xyy co z odchyleniami od zaplodnienia do dojrzalosci na poziomie rozwoju biologicznego wyniklego z DNA i przypadkowej ekspresji materialu genetycznego
  oprocz narzedzi do rozplodu do ewolucji centralnego organu w postaci mozgu ktory tym kieruje
  i w ktorym usadawia sie na podlozu biologicznym ludzka jazn

  • Istnieje płeć żeńska z chromosomami XX oraz męska z chromosomami XY. Jak się wydaje o tym jaki układ chromosomów nowe życie będzie mieć decyduje proces probabilistyczny, czyli losowy, tzn. tu mamy do czynienia z ową przypadkowością. Ona powoduje powstawanie na przykład układów XXY i XYY, czyli powstanie osobników nie będących stricte ani mężczyznami ani kobietami.

   • Oprócz tego owa przypadkowość także na innych poziomach, na przykład psychicznym powoduje powstawanie innych anomalii. Jednakże to nie kreuje innych płci, tylko odmienności od normy. Jest rzeczą niemoralną mieć pretensję do człowieka, za to że natura ukształtowała go tak, że nie mieści się w normie. Jest jednakże także rzeczą niemoralną wciskanie nienormalności innym ludziom.

 6. Poczekajcie, wkrótce zabronią rachunku całkowego, a Konkurs Chopinowski odbędzie się na tam-tamach. Inna sprawa, że Zachód- zwany ongiś przez komunistów zgniłym- zanim do niego doszlusowaliśmy, zdązył w istocie zgnić. Gdyby ktoś wam powiedział w 1989r. że NATO stanie się synonimem bezradności, a EWG z organizacji ekonomicznej, przemieni sie w ideologiczny cyrk wesołków, pewnie pukalibyście się w czoło…

 7. lysenkow to obecnie twoje klimaty
  a tak na marginesie
  nauka nie wiedziala wtedy jaka jest prawda i co
  ksztaltuje przyszle pokolenia i jak warunki
  zycia poprzednich pokolen
  dzialaja na nastepne

 8. a ze dzialaja to bylo znanym faktem o setke lat wczesniej stwierdzonym
  i nadal te mechanizmy nie sa dobrze zbadane
  np idea cieplika upadla ale przyniosla wiedze ktora pozwolila stwierdzic ze cieplo jest jedna z postaci energi
  a nie fluidem przelewajacym sie z jednego ciala do drugiego
  dla zainteresowanych tematem energi to pojecie
  wysoce abstrakcyjne ale i uzyteczne ktorego znaczenia i istoty
  nadal tak naprawde nie znamy

 9. „(…) nauka i biologia nie są kompatybilne z ideologią LGBT – podkreśliła Castellanos – Nie ma czegoś takiego, jak +wachlarz płci+”.
  100%

Comments are closed.