Posłowie chcą chronić dzieci przed ideologią LGBT. Dostają teraz groźby śmierci

homofobia Aktywista LGBT. Zdjęcie ilustracyjne. Foto: PAP/EPA
Aktywistka LGBT. Zdjęcie ilustracyjne. Foto: PAP/EPA
REKLAMA
Posłowie chorwackiej opozycji, którzy chcą złożyć pakiet ustaw chroniący dzieci przed deprawowaniem i propaganda LGBT otrzymują groźby śmierci. Grozi się także ich rodzinom.

Nikola Grmoja poseł chorwackiej, opozycyjnej partii Most, który ogłosił, że zaproponuje ustawę chroniącą dzieci przed pedofilią i propagandą LGBT zaczął otrzymywać anonimowe groźby śmierci wobec siebie i rodziny. Wcześniej w mediach rozpętano przeciwko niemu nagonkę – został fałszywie oskarżony o zrównywanie pedofilii z homoseksualizmem.

Dzisiaj otrzymałem groźby śmierci skierowane nie tylko do mnie, ale także do mojej rodziny! Oprócz haniebnych obelg padło kilka konkretnych i jednoznacznych gróźb, a najbardziej niepokoiły mnie te skierowane do mojej rodziny — napisał poseł w serwisie społecznościowym.

REKLAMA

Grmoja opublikował niektóre z tych gróźb „Czy jesteś gotowy umrzeć za swoje przekonania”” „Czy jesteś gotowy patrzeć, jak Twoi bliscy leżą w trumnie?”. Przy tej ostatniej groźbie było zdjęcie dziewczyny w trumnie. Grmoja ma córkę.

Gdyby groźby były skierowane tylko do mnie, nie zgłosiłbym tego na policję, ale jestem do tego zmuszony. To konsekwencja medialnej burzy, w której nie pozwolono mi krytykować polityki i propagandy LGBTQ, chociaż zawsze wzywałem do szacunku dla każdej osoby ludzkiej, bez względu na jej przekonania i orientację seksualną – pisze chorwacki polityk.

Proszę wszystkich, którzy mnie wspierają, aby nigdy nie reagowali z nienawiścią. Pozwólmy innym swobodnie wyrażać swoje poglądy i przekonania. Miejmy szacunek dla każdego człowieka. Chorwacja należy do każdego jej obywatela, bez względu na religię, narodowość i orientację seksualną. Nie pozwolę, aby moja krytyka agresywnych stowarzyszeń LGBTQ i ich polityki była przedstawiana jako nienawiść i wyłączność. To droga do totalitaryzmu. Będziemy bronić naszych wartości, nie pozwolimy narzucać nam szalonych idei, że fakty biologiczne i płeć nie są ze sobą powiązane i że płeć jest konstruktem społecznym. Będziemy bronić naszych wartości i nie damy się zastraszyć.

Również prezes partii Most Bozo Petrov otrzymał karalne groźby.

Czy naprawdę największym grzechem jest to, że chcę żyć moim życiem po swojemu i że chcę tak wychowywać dzieci? Dlatego otrzymuję groźby śmierci. Bo oczywiście pewna grupa ludzi doświadcza wolności na swój własny sposób, aby wkroczyć w wolność innych i gdzie ich przekonania muszą być bezwzględnie akceptowane, przeżywane, bez prawa do kwestionowania własnej pozycji. Przepraszam, ale to nie jest wolność.

Politycy Mostu zapowiadają, że nie zrezygnują ze swoich propozycji i jesienią złożą projekt ochrony dzieci przed propagandą LGBT.

REKLAMA