Umarł król, niech żyje król! Sensacja na Wimbledonie. Hubert Hurkacz rozbił Rogera Federera!

Hubert Hurkacz.
Hubert Hurkacz. (Fot. PAP/EPA)
Historyczny polski sukces na Wimbledonie! Na korcie centralnym Hubert Hurkacz pokonał szwajcarskiego mistrza tenisa Rogera Federera. Polak awansował do półfinału Wielkiego Szlema i osiągnął tym samym najlepszy wynik w karierze.

Hurkacz rozgrywa znakomity turniej na kortach Wimbledonu. Od pierwszej rundy gładko pokonywał niżej notowanych rywali po 3-0 w setach.

W 1/8 finału trafił na światową „dwójkę”, jednego z faworytów turnieju, Rosjanina Daniła Medwiediewa i po zaciętym pojedynku wygrał 3-2 w setach.

W ćwierćfinale na Hurkacza czekała legenda, monument tenisa – Szwajcar Roger Federer. Maestro nie miał szans w starciu z Polakiem!

Hurkacz grał wprost genialnie. Zaprezentował szeroki repertuar zagrań, z którymi Federer kompletnie nie mógł sobie poradzić. Skróty, slajsy, loby, woleje, smecze, potężne uderzenia po narożnikach kortu, forhend, bekhend, serwis – wszystko funkcjonowało na najwyższym poziomie. Jeśli Federer nie ustawił wymiany serwisem, to zazwyczaj nie miał nic do powiedzenia.

Polak delikatne problemy miał jedynie na początku drugiego seta, kiedy dał się przełamać i szybko zrobiło się 0-3. Odrobił jednak straty, a partię wygrał po tie-breaku.

W trzecim secie gra Federera się posypała, co konsekwentnie wykorzystywał Hurkacz i wygrał 6-0. Szwajcar jest już oczywiście starszym zawodnikiem (40 lat) i najlepsze tenisowe momenty ma prawdopodobnie za sobą, ale nie zmienia to faktu, że Hurkacz zagrał po prostu kapitalnie!

W półfinale Hurkacz zagra z lepszym z pary Berrettini – Auger-Aliassime. To będzie pierwszy wielkoszlemowy półfinał polskiego tenisisty.

HUBERT HURKACZ (14) – ROGER FEDERER (6) 6-3, 7-6(4), 6-0