Igrzyska Olimpijskie bez kibiców!? Stan wyjątkowy w Tokio

Stadion Narodowy w Tokio/Fot. Arne Müseler / www.arne-mueseler.com, CC BY-SA 3.0 de, Wikimedia Commons
Obrazek ilustracyjny/Stadion Narodowy w Tokio/Fot. Arne Müseler / www.arne-mueseler.com, CC BY-SA 3.0 de, Wikimedia Commons
Igrzyska Olimpijskie w Tokio, po raz pierwszy w historii przełożone, z 2020 roku na 2021, mają odbyć się bez udziału publiczności.

W Tokio będzie obowiązywał stan wyjątkowy, który potrwa przez całe Igrzyska Olimpijskie i ma zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

O tym, że Igrzyska Olimpijskie mogą się odbyć bez kibiców spekulowano od dłuższego czasu. Teraz, jak informuje dziennik Asahi, organizatorzy mają zakazać wstępu na obiekty olimpijskie wszystkim widzom.

Do takiego kroku zachęcali władze już wcześniej „eksperci” medyczni, którzy uważali, iż będzie to najbezpieczniejsza opcja w obliczu utrzymującej się wysokiej liczby zakażeń koronawirusem.

To kolejny element odbierający atmosferę Igrzyskom Olimpijskim, które były już i tak przekładane z ubiegłego roku. Wcześniej organizatorzy podjęli już decyzję o zakazie wstępu dla zagranicznych kibiców i ograniczeniu liczby widzów do 50 procent.

Źródło: Reuters

4 KOMENTARZE

  1. No to po ostatnich meczach Mistrzostw Europy np. w Londynie wczoraj, wszyscy już umarli. Londyn jest martwy i nie ma nawet służb, które by paliły zwłoki na ulicach…

  2. JEST TYLE SPORTOWYCH GIER KOMPUTEROWYCH

    w NICH. w ICH konkurencjach powinny być COVIDOWE BEZPIECZNE i EKOLOGICZNE igrzyska

Comments are closed.