Korwin-Mikke pokazuje nagranie z TVP. „Ktoś jeszcze wierzy, że PO różni się od PiS?” [VIDEO]

Janusz Korwin-Mikke, Donald Tusk, Jarosław Kaczyński Źródło: PA
Janusz Korwin-Mikke, Donald Tusk, Jarosław Kaczyński Źródło: PAP, TVP, collage
Janusz Korwin-Mikke na Twitterze zastanawia się, jak można jeszcze wierzyć, że PO różni się w czymś od PiS. Tymczasem Donald Tusk sam mówi o tym, że jego rząd, gdyby dłużej rządził, wprowadziłby podobne rozwiązania do tych pisowskich.

– Czy ktoś jeszcze wierzy, że PO różni się czymś znaczącym od PiS? Pan Donald Tusk przyznaje, że gdyby PO nie oddała władzy PiS-owi to wprowadziliby podobne programy socjalne z 500+ na czele! Czyli, raz rządzimy my, raz wy. Kto wygrywa wybory, ten bierze kasę i budujemy eurosocjalizm – napisał Janusz Korwin-Mikke.

O co chodzi? Donald Tusk, który po rezygnacji Borysa Budki pełni obowiązki przewodniczącego PO, stwierdził, że w zasadzie to jego partia też chciała wprowadzić 500+.

– Ewa Kopacz miała już przygotowany projekt dość podobny do 500 Plus z podobnymi skutkami, ale ona była w tym ostatnim roku porządkowania sytuacji po światowym kryzysie finansowym. Ja wiem, że my wielu ludzi nie przekonamy, ale chcę, żebyście wiedzieli, jak to naprawdę wyglądało – tłumaczył polityk.

Czy te tłumaczenia są przekonujące? Pisaliśmy o tym szerzej:

Socjaliści kłócą się o to, kto wymyślił 500+. Tusk twierdzi, że to Ewa Kopacz

Ważne jednak, że jak na dłoni widać, iż obie te systemowe formacje niczym się od siebie nie różnią, co słusznie zauważył Janusz  Korwin-Mikke.

6 KOMENTARZE

  1. A polactwo to łyka jak pelikan🤣🤣🤣 I tak od 30 lat 🤣🤣🤣 Raz my raz oni ale polactwo nie kuma 🤣🤣🤣🤣🤣

    • trzeba wygrac w 1 duzym miescie ipokazac prawdziwy program wolny rynek brak w spolkach a wtedy to bedzie bogaty rejon i kazdy bedzie podarzal w tym kierunku my niebirzemy wam wy niebirzecie nam

  2. trzeba wygrac w 1 duzym miescie ipokazac prawdziwy program wolny rynek brak w spolkach a wtedy to bedzie bogaty rejon i kazdy bedzie podarzal w tym kierunku my niebirzemy wam wy niebirzecie nam

Comments are closed.