Flagi UE i LGBT/Fot. Pixabay
Flagi UE i LGBT/Fot. Pixabay
REKLAMA

Premier Węgier nie zamierza przystawać na apele Unii Europejskiej. Stwierdził, że nie zgodzi się na promocję LGBT w szkołach.

Węgry mają na pieńku z Unią Europejską w sprawie promocji homoseksualizmu. Budapeszt wdraża ustawę, zabraniającą promocji LGBT w szkołach.

Wchodząca w życie ustawa zakazuje szkołom korzystania z materiałów, które są uznawane za promujące homoseksualizm i zabiegi zmiany płci. Ponadto uczniowie poniżej 18. roku życia nie mogą być narażeni na kontakt z treściami pornograficznymi.

REKLAMA

Co więcej, w myśl nowego prawa powstanie lista organizacji, które mogą prowadzić edukację seksualną w szkołach. A to nie podoba się Brukseli.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem
Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

Szefowa Unii Europejskiej Ursula von der Leyen ostrzegła Węgry, że muszą wycofać się z przepisów. W razie odmowy Bruksela użyje wobec Budapesztu całej swojej mocy prawnej.

To jednak nie odstraszyło Victora Orbana. Premier odpowiedział szefowej UE, że tylko Węgry mają prawo do decydowania, jak będą wychowywane i uczone dzieci w tym kraju.

„PE i KE chcą, abyśmy wpuścili aktywistów LGBTQ i ich organizacje do przedszkoli i szkół. Węgry tego nie chcą” – oświadczył Orban.

„Biurokratom z Brukseli nic do tego, niezależnie co zrobią, nie wpuścimy aktywistów LGBTQ między dzieci” – dodał premier Węgier.

Źródło: Rzeczpospolita

REKLAMA