Spłonął polski kościół. „Podejrzany” pożar w Kanadzie [FOTO]

Pożar - zdjęcie ilustracyjne. / foto: PxHere
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
W Kanadzie, w pobliżu Redberry Lake, prawdopodobnie spalono zabytkowy polski kościół. Jak na razie nie ustalono co było przyczyną pożaru, jednak uznaje się go za „podejrzany”.

To prawdopodobnie kolejny atak na obiekty kultu w Kanadzie. Wcześniej, jeszcze w czerwcu, zdewastowano pomnik św. Jana Pawła II, a także spalono cztery kościoły katolickie.

Fala ataków

Po informacjach o odnalezieniu nieoznaczonych grobów na terenach byłych przymusowych szkół dla indiańskich dzieci, kościół katolicki w całej Kanadzie spotyka się z falą nienawiści. Szkoły, działające od XIX wieku aż do lat 90. XX wieku, prowadziły na zlecenie rządu Kanady kościoły katolickie i protestanckie.

W ostatnią sobotę czerwca spłonęły dwa kościoły na terenach indiańskich rezerwatów w południowej części Kolumbii Brytyjskiej. Ogień pojawił się we wczesnych godzinach rannych najpierw w jednym z kościołów, a po godzinie – w drugim.

Z kolei wcześniej w rezerwatach Indian Penticton i Osoyoos w Kolumbii Brytyjskiej spłonęły dwa inne kościoły katolickie.

Zdewastowano także katedrę w Saskatoon, na której widnieją ślady odciśniętych dłoni. Również czerwoną farbą namalowano „we were children” (byliśmy dziećmi). Na innym kościele – w Mississauga – pojawiło się graffiti.

Pożar polskiego kościoła

Do prawdopodobnie kolejnego podpalenia, tym razem zabytkowego polskiego kościoła doszło w pobliżu Redberry Lake, które znajduje się około 80 kilometrów od Saskatoon.

Jak na razie nie ustalono, co było przyczyną spalenia się około stuletniego kościoła, jednak RCMP (Kanadyjska Królewska Policja Konna – red.) twierdzi, że pożar jest „podejrzany”.

Pierwsze płomienie zostały zauważone w czwartek około południa, od tego momentu ogień pochłonął cały budynek w mniej niż pół godziny. Kościół nie był już używany i nikt nie został ranny, poinformowała RCMP.

Źródło: PAP/thestarphoenix.com

11 KOMENTARZE

 1. Z jednej strony się nie dziwię. Na ich miejscu też nie puściłbym takich zbrodni. Dlaczego palą polskie kościoły ? – przypuszczam, że Polaków tam wtedy nie było. Czy też, że to „obcy” kościół, więc najłatwiej się rzucić nań ? Czy też wiadomo im ze światowej nagonki na Polaków, że to „katolski” kraj, to i pewnie nasza zasługa ? Albo i poszli na żywioł ? JPII chronił pedofilski kler, co już wiadomo, to i „winowajca” się znalazł. ? „C’est la vie !” – jak mówili kiedyś Rosjanie.

 2. Na czyim miejscu byś palił kościoły panie piromanie?
  Nagonka na KK w Kanadzie jest wyjątkowo perfidna.
  Śmiertelność dzieci była wtedy wysoka, a już zwłaszcza dzieci indiańskich nieodpornych na ospę.
  W Seksmisji Maksiu krzyczał:
  – Nie odpowiadamy tylko za koklusz, gradobicie i trzęsienie ziemi!
  Jak widać, wg lewusów ich mać odpowiadamy już też za koklusz i ospę.

  • Na miejscu ofiar które przeżyły oraz ku pamięci pomordowanych – jako forma walki z Kościołem satanistycznym. Taki on niestety jest, co widać przez wieki, aż do dziś. To żydowskie, satanistyczne formacje, utworzona wraz z judaizmem oraz islamem przez żydów. Cel ? – wszechstronne panowanie nad ludźmi, gdzie jedną z metod jest skłócanie tychże religii między sobą. Wszystkie te religie wymagają posłuszeństwa i bezrefleksyjnej bezmyślności. Z jakimkolwiek Bogiem nie mają nic wspólnego.

   • Przeczytaj publikację „27 śmierci Toby’ego Obeda” – nie będziesz miał pytań, a raczej zagotujesz się od środka.

   • Problem z Chrześcijaństwem jest taki, że ludzie myślą, że modlą się do Boga ale to nieprawda.
    W rzeczywistości modlą się do Żyda.
    Nie chcę oceniać czy Chrystus był dobry czy zły – wiele pomysłów było dobrych a wiele innych złych ale Bogiem to on nie był.
    No i nie zmartwychwstał – raczej Piłat, który go lubił, tak namotał żeby go wypuścić po upozorowanej egzekucji.

    • Z tym Piłatem, ciekawe rozwinięcie. Warto się przyjrzeć. W aspekcie Jezusa zostało tyle nakłamane i poprzekręcane, że można zwątpić w cokolwiek. Ostrożność natomiast wyniki z oczywistej rzeczy: że to wszystko działo się w środowisku żydowskim i to właśnie kładzie sprawę wiarygodności. Żydzi nigdy nie zrobili nic dobrego dla Człowieka, dla Ludzkości, dla Cywilizacji, a jedynie perfekcyjne zło.

     • Brak empatii, litości, serdeczności, moralności i uczciwości, to konstrukcja ich kręgosłupa „moralnego”. Mniemam, że największym szczęściem dla Polaka jest nie spotkać „pomocnego” żyda.

     • Piłat był mu przychylny, do tego żona Piłata była Chrześcijanką i wstawiała się za niego.
      Co do tych Żydów to nie można tak w 100% uogólniać chociaż jako nacja dają się wszystkim bardzo we znaki.
      Taki rotmistrz Pilecki – jak by nie patrzeć to Żyd (matka Żydówka).
      Najgorsze jest zreformowane (zliaicyzowane) zachodnie żydostwo – to nasi śmiertelni wrogowie.
      Chasydzi/ortodoksi są bez porównania mniej szkodliwi.

 3. Napisano „Po informacjach o odnalezieniu nieoznaczonych grobów na terenach byłych przymusowych szkół dla indiańskich dzieci, kościół katolicki w całej Kanadzie spotyka się z falą nienawiści.”

  I słusznie.
  To sprawiedliwy odwet za pomordowane dzieci.

   • Jak widać uderzyli w łatwiejszy cel.
    Kościół był wiernym wykonawcą rządowych poleceń.
    Nie mówił nic o jakimś tam Chrystusie ani o miłości do bliźniego czy innych dyrdymałach tylko gorliwie wykonywał polecenia.

Comments are closed.