Naprawdę chcemy takiego prezydenta? Najnowszy SONDAŻ

Kaczyński Tusk wybory
Jarosław Kaczyński i Donald Tusk. Foto: wikimedia/Adrian Grycuk/PAP/Radek Pietruszka
REKLAMA
Gdyby teraz odbyły się wybory prezydenckie, to w pierwszej turze lider PO Donald Tusk otrzymałby 32 proc. głosów, prezes PiS Jarosław Kaczyński – 26 proc., a lider Polski 2050 Szymon Hołownia – 24 proc. – wynika z sondażu prezydenckiego Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu”.

Instytut Badań Pollster na zlecenie „Super Expressu” zapytał Polaków: „Na którego kandydata oddałbyś głos w wyborach prezydenckich?”.

Jak podał w sobotę „Super Express”, 32 proc. badanych odpowiedziało, że swój głos oddałoby na Tuska, 26 proc. na Kaczyńskiego, a 24 proc. – na Hołownię.

REKLAMA

Na czwartym miejscu znalazł się Krzysztof Bosak z Konfederacji z 10 proc. poparciem. Jeden z liderów Lewicy Robert Biedroń uzyskał 5 proc. głosów, a 3 proc. otrzymał prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

„Okazuje się, że gdyby teraz wybierano głowę państwa, to – przynajmniej w pierwszej turze – triumfowałby nowy lider PO. Tusk pozostawił w tyle nie tylko prezesa PiS, ale i Szymona Hołownię, czy Krzysztofa Bosaka” – napisał „SE”.

Instytut Badań Pollster zrealizował badanie 6-7 lipca 2021 r. na próbie 1049 dorosłych Polaków.

REKLAMA