Szokujące wyniki sondażu. 1/3 Amerykanów uważa, że władze kłamią w sprawie szczepionek

Szczepionka, kobieta Źródło: Pexels, collage
Szczepionka, kobieta Źródło: Pexels, collage
REKLAMA
Prawie jedna trzecia Amerykanów uważa, że ​​urzędnicy służby zdrowia kłamią na temat bezpieczeństwa szczepionek – wynika z opublikowanego w piątek sondażu Rasmussena.

Nieufność do urzędników jest wyższa wśród nieszczepionych, szczególnie tych, którzy twierdzą, że nie planują zaszczepić się przeciwko COVID-19 w przyszłości – wynika z raportu z sondażu.

Trzydzieści dwa procent dorosłych Amerykanów uważa, że ​​urzędnicy ds. zdrowia publicznego kłamią na temat bezpieczeństwa szczepionki na koronawirusa, a liczba ta wzrasta do prawie dwóch trzecich wśród tych, którzy nie szczepili się i nie zamierzają tego robić.

REKLAMA

Urzędnikom w sprawie bezpieczeństwa szczepień wierzy zaledwie czterdzieści osiem procent Amerykanów. 20 procent nie jest zdecydowanych czy wierzy im, czy nie.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

Spośród ankietowanych 63 procent stwierdziło, że otrzymało już szczepienie na koronawirusa, a 32 procent nie. Ponad połowa osób, które nie zostały zaszczepione, nie planuje tego w przyszłości.

Wśród tych, którzy już otrzymali szczepionkę COVID-19, tylko 21 procent uważa, że ​​urzędnicy kłamią na temat bezpieczeństwa szczepionek. Liczba ta wzrasta jednak do 50 procent wśród nieszczepionych, podczas gdy 63 procent tych, którzy twierdzą, że nie są zaszczepieni przeciwko koronawirusowi i nie planują zaszczepienia się w przyszłości, uważa, że ​​urzędnicy zdrowia publicznego kłamią na temat bezpieczeństwa COVID -19 szczepionek.

Republikanie są prawie dwa razy bardziej skłonni (44 proc.) niż Demokraci (23 proc.) przypuszczać, że ​​urzędnicy kłamią w sprawie szczepionki na koronawirusa. Według sondażu więcej Demokratów niż Republikanów otrzymało już szczepionkę.

„Wśród tych, którzy nie otrzymali jeszcze szczepionki na koronawirusa, jest 64 procent Republikanów, 38 procent Demokratów i 53 procent niezależnych nie planuje zaszczepić się w przyszłości” – czytamy w raporcie.

REKLAMA