Szwecja bez maseczek. Nigdy nie kazali ich nosić, a teraz cofają nawet rekomendację ich stosowania

Maseczki - śmieć nr 1 czasów nowej normalności. Foto: Pixabay
Maseczki - śmieć nr 1 czasów nowej normalności. Foto: Pixabay

Szwecja nigdy nie wprowadziła przymusu noszenia maseczek, w przeciwieństwie do większości krajów na świecie. Teraz znosi nawet rekomendacje zasłaniania nosa i ust.

Do tej pory Szwedzi mieli zakładać maski w godzinach szczytu, czyli od 7 do 9 rano oraz od 16 do 18. Rekomendacje dotyczyły tylko transportu publicznego.

Sekcja „jak się chronić” na stronie internetowej agencji nie wspomina już o osłanianiu twarzy. Znakomita większość krajów nakazuje lub nakazywała noszenia maseczek w celu zahamowania rozprzestrzeniania się korownawirusa.

Zniesienie rekomendacji jest częścią szerszego łagodzenia ograniczeń dotyczących m.in. godzin otwarcia restauracji czy zwiększenia limitu osób mogących wziąć udział w wydarzeniach.

Jan Albert, ekspert ds. chorób zakaźnych w szwedzkim Instytucie Karolinska, uważa, że nowa zmiana w Szwecji ma sens.

Wspomniał przy tym o spadającej liczbie nowych przypadków koronawirusa w kraju – pomimo szalejącego ponoć, szczególnie zaraźliwego wariantu Delta – oraz podkreślił, że wiele najbardziej narażonych osób w Szwecji zostało zaszczepionych.

Źródło: businessinsider.com

8 KOMENTARZE

 1. Szkoda że Szwedzi nie są tacy zdroworozsądkowi w stosunku do liczby migrusów których przyjmują… Niedługo będą kalifatem, nie pomoże im nic jak nie wyhamują imigracji. Ale za brak kagańca i covidohisterii podziwiam ten kraj.

 2. Skapowali się już dawno, że to agresja na Państwa. Więc nie drą ryja tylko robią swoje. W naszym zażydzonym kraju jest bardzo trudno. Z drugiej strony Niemcy. Skończymy jak w 1795, albo się w porę obudzimy.
  Ja pierdolę. Kiedyś jak czytałem o Rozbiorach Polski to byłem przerażony . Jak mogło do tego dojść. A teraz znów to samo. Ratunek – zorganizowana Klasa Średnia.

 3. Książka z 2015 roku – Steve Hassan „Combating cult mind control” i „Freedom of mind” – aby zwyciężyć i kontrolować zachowanie jednostek, polityczny kult musi osiągnąć trzy cele: 1. Kontrolować media, 2. Zapobiegać swobodnym zgromadzeniom, 3. Skłonić jednostki do noszenia specjalnego ubrania (np maska).
  Oni to robią na całym świecie i mając tą wiedzę mamy rozwiązanie, ale to wymaga aktywności każdego z was.

 4. Widzę co ludzie robią z maseczkami.Raz a brodzie raz pod brodą.Wyciagają z kieszeni miętoszą w rękach.zero czystości bo się po prostu nie da,i tak wszyscy wiemy, że maseczki nie mają żadnego znaczenia w rozprzestrzeniania się wirusa.Utrudnia to normalne oddychanie.Jest to gnębienie ludzi Dziwię się że ludzie na to pozwalają.

  • Wirusa nie zatrzymują. Maseczki zbierają w sobie drobnoustroje – bakterie, które w ciepłym i wilgotnym środowisku mogą się rozmnażać. Potem wdycha się je do płuc. Sto lat temu, w czasie epidemii grypy, najwięcej ludzi umarło z powodu bakteryjnego zapalenia płuc spowodowanego noszeniem masek na twarzy przez długi czas. Mam wrażenie, że te maski są noszone, bo taka moda – jak okulary przeciwsłoneczne noszone na włosach.

 5. w UK czy Szwecji nie podaja ile umietra szczedow czy anglikow a ilu rdzennych afroamerykanow z Syrii. Ci ostatni sa z chigiena na bakier a juz samo mycie rak zabezpiecza przed wirusem jak szczepionka nie mjac efetow ubocznych.

 6. sluszne porownanie noszenia namordnikow do noszenia okularow slonecznych na wlosach. W Kanadzie ni trzeba jeszcze nosic namordnikow na zewnatrz a ludzie i tak nosza. A pamietam jak mnie smieszyl Michael Jackson z tymi jego namordnikami a teraz ludzie go papuguja jakby rzeczywiscie chronilo. Niesamowicie szybko glupota sie rozprzesrzenia.

 7. Lolo, od kilkunastu lat apelowalem do znajomych przedsiebiorcow, reprezentujacych sredia klase, bysmy sie zorganizowali politycznie. Wystarczylo wtedy przez kilka miesiecy odmowic placenia podatku i skladek ZUS by okupacyjny system zaczal zdychac. Dzisiaj to niemozliwe, US Army strzeze kompradorskich uzurpatorow i trzeba sie zbroic, aby sie wyzwolic z perfidnie parszywego systemu neokolonialnego.

Comments are closed.