Trwa obława na mordercę. Policja prosi o pomoc w ujęciu Jacka Jaworka [FOTO]

Jacek Jaworek poszukiwany przez policję. Jest podejrzewany o potrójne morderstwo.
Jacek Jaworek poszukiwany przez policję. Jest podejrzewany o potrójne morderstwo. (Fot. Policja)
Prowadzone od nocy z piątku na sobotę poszukiwania 52-letniego Jacka Jaworka, podejrzewanego o zabójstwo swojego brata, jego żony i 17-letniego syna, do niedzielnego poranka nie przyniosły rezultatu – potwierdziła śląska policja. Akcja jest kontynuowana.

„Nic się nie zmieniło, poszukiwania nadal trwają” – powiedział PAP mł. asp. Olaf Burakiewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, odsyłając po szczegóły trwających działań do policji w Częstochowie. Oficer prasowy częstochowskiej policji do chwili nadania depeszy był nieosiągalny dla dziennikarzy.

Do tragedii w domu jednorodzinnym w Borowcach k. Dąbrowy Zielonej w powiecie częstochowskim doszło w nocy z piątku na sobotę. Wezwani do awantury domowej policjanci ujawnili zwłoki 44-letniego małżeństwa i ich 17-letniego syna. Oględziny wskazują, że wszyscy zginęli od strzałów z broni palnej. Drugiemu, 13-letniemu synowi zamordowanej pary udało się uciec.

Śmigłowce, dron, psy tropiące

W sobotę rano na polecenie prokuratury, policja opublikowała personalia i wizerunek osoby podejrzewanego o dokonanie zabójstwa – to 52-letni brat zamordowanego Jacek Jaworek. Prokuratura nie wyklucza, że mężczyzna może być uzbrojony. W prowadzonej drugą dobę akcji poszukiwawczej policja wykorzystuje m.in. śmigłowce, dron, kamery termowizyjne i psy tropiące; uciekiniera szukali też funkcjonariusze policji konnej.

W sobotę po południu Rządowe Centrum Bezpieczeństwa opublikowało alert, informujący o poszukiwaniach Jacka Jaworka, wraz z jego fotografią. Informację adresowano do mieszkańców trzech graniczących ze sobą województw: śląskiego, świętokrzyskiego i łódzkiego. Mieszkańcy tych regionów otrzymali także smsy z ostrzeżeniem dotyczącym poszukiwań niebezpiecznego przestępcy i linkiem do informacji śląskiej policji na ten temat.

„Wszystkie osoby, które znają aktualne miejsce pobytu Jacka Jaworka, mogące pomóc w ustaleniu jego miejsca pobytu, lub które mogą mieć istotne dla śledztwa informacje, proszone są o pilny kontakt z Komendą Miejską Policji w Częstochowie pod nr telefonu 47 858 12 55 lub nr alarmowym 112” – apeluje częstochowska policja.

Poszukiwany Jacek Jaworek.
Poszukiwany Jacek Jaworek.

Jacek Jaworek poszukiwany.

Zabójstwo rodziny pod Częstochową. Najnowsze ustalenia

 

5 KOMENTARZE

  1. Buźka przyjemniaczka. Wygląda na takiego, co to jak nie odgryzie codziennie łebków trzem kotkom, to kładzie się spać wkurwiony.

  2. Nowogrodzka, DOM PARTII.

    Tam widziano takiego co już 300 tysięcy Polaków pod pozorem p(L)andemii COVID ZAMORDOWAŁ holoPiSem budując na ICH TRUPACH jako KAMIENIU WĘGIELNYM swój wymarzony WIELKI KALKSTEIN.

Comments are closed.