UE chce zniszczyć nasz świat. 12 propozycji, które drastycznie zmienią nasze życie

Unia Europejska - dramat. Źródło: pixabay/wikimedia
Unia Europejska - dramat. Źródło: pixabay/wikimedia

Komisja Europejska (KE) przedstawiła pakiet 12 propozycji legislacyjnych, które mają zmienić sposób, w jaki podróżujemy, mieszkamy, wytwarzamy dobra i handlujemy z resztą świata – napisano w czwartkowej „Rzeczpospolitej”. Olbrzymie koszty tej rewolucji poniesiemy my wszyscy.

„Gospodarka oparta na paliwach kopalnych osiągnęła swoje granice. Europa była pierwszym kontynentem, który ogłosił, że będzie neutralny dla klimatu w 2050 r., a teraz jesteśmy pierwszymi, którzy przedstawiają konkretny plan działania” – przypomniano w artykule środowe wystąpienie przewodniczącej KE Ursuli von der Leyen.

Wyjaśniono, że UE od lat walczy ze zmianą klimatyczną, jej dotychczasowym celem było obniżenie emisji CO2 o 40 proc. do 2055 r.

„Pogłębienie tej redukcji wymaga pójścia dalej z mechanizmami już istniejącymi, jak np. Europejski System Handlu Emisjami (ETS). Firmy nim objęte mogą dostać część uprawnień do emisji CO2, za resztę płacą” – napisano.

Zwrócono uwagę, że „darmowa pula będzie coraz mniejsza, co oznacza, że koszty emisji wzrosną, zmuszając biznes do szybszego przechodzenia na technologie nisko lub zeroemisyjne”. Zapomniano tylko dodać, że koszty tych totalnych decyzji na końcu poniesie każdy konsument.

„Ponieważ to nie wystarczy, KE zdecydowała się na podobny system dla dwóch obszarów gospodarki, do tej pory nieobjętych ETS – transportu i budownictwa. To nie kierowca ani nie właściciel mieszkania czy jego użytkownik będzie płacił za prawo do emisji CO2, tylko producent energii dostarczanej tym odbiorcom” – czytamy w artykule i ręce opadają od tego bełkotu.

Kązdy dodatkowy koszt przerzucany jest na ostatecznego konsumenta. Zawsze i wszędzie, od początku historii handlu. Jednak brukselscy urzędnicy dalej wciskają „ciemnemu ludowi” prymitywną i fałszywą propagandę, że tym razem będzie inaczej. Nie będzie, ONI to wiedzą i dlatego wyszli z poniższą propozycją.

Jak wyjaśniono, „w obawie, że przenoszenie kosztów na odbiorców nastąpi szybciej niż dostosowanie technologiczne, KE proponuje stworzenie funduszu socjalnego”. „Dostanie on jedną czwartą przychodów z nowego ETS i będzie rozdzielany pomiędzy gospodarstwa domowe najbardziej zagrożone ubóstwem energetycznym” – napisano.

Czyli w skrócie: kolejny świetny pomysł na urzędnicze złodziejstwo – stworzyć fundusz, tysiące etatów dla biurokratów i oni zajmą się sprawiedliwym rozdziałem pieniędzy…

Zaznaczono, że „mimo tych kompensat nowy ETS jest jednak krytykowany przez rządy państw UE, obawiające się niepokojów społecznych, a nawet przez Zielonych”. „Proklimatyczne środowiska są przeciw, bo ta propozycja doprowadzi do toksycznej debaty publicznej” – wyjaśnił francuski Zielony, szef Komisji Środowiska Parlamentu Europejskiego Pascal Canfin, cytowany przez gazetę.

Przypomniano, że „KE wprowadza nowy cel dla energii odnawialnej – 40 proc. do 2030 r.”. „Zwiększona ma być efektywność energetyczna, pochłanianie CO2 przez lasy. Czystsze mają być samochody. Od 2035 r. nowo rejestrowane mają być wyłącznie pojazdy bezemisyjne” – wyjaśniono.

„Ponieważ przestawienie się na nowe technologie i uzyskanie dzięki nim przewagi konkurencyjnej może potrwać, jest obawa przed tzw. wyciekiem węglowym, czyli przenoszeniem produkcji z UE do krajów o niższych standardach ekologicznych. I zalewania stamtąd Unii tańszymi produktami” – czytamy w „Rz”.

Jak podkreślono, temu zjawisku „ma zapobiec nowa graniczna opłata węglowa, która podwyższy cenę w imporcie z krajów, które nie mają podatku węglowego”.

Szykują potężny drenaż naszych kieszeni. Będzie drożej, gorzej i będziemy kontrolowani jeszcze lepiej przez urzedników za pomocą źródeł energii. Witajcie w czasach „nowej normalności” i „wielkiego resetu”.

Źródło: PAP

57 KOMENTARZE

 1. No i super – ale w jaki sposób to „ekologiczne” samobiczowanie się niecałych 10% ludności świata – wpłynie na stan Ziemi – gdzie pozostałe 90% ma to i słusznie – w pupie ???

 2. Piorą mózgi ludziom z tym CO2.. Ktoś, kto ma elementarne pojęcie o fizyce wie, że klimat ziemski jest precyzyjnie stabilizowany przez parę wodna i aktywność Słońca w podczerwieni: jak temperatura rośnie- rośnie parowanie wody z oceanów i to ogranicza temperaturę, gdy temperatura spada – para się skrapla, co ograniczy spadki. Proste. Znaczenie CO2 jest marginalne.

  • @ exbelfer: ha, zapominasz, ze 90% spoleczenstwa nie wie, jaka jest roznica miedzy CO2 a para wodna, co to jest podczerwien i jakie skutki termiczne powoduje parowanie i skraplanie. No i co to znaczy skutki termiczne. Widziałeś/-łaś/-łoś program ‚matura to bzdura’ ?

  • Ponadto klimat na Ziemi się zmienia cyklicznie i mamy na przemian okresy ocieplenia i ochłodzenia, można to obserwować na podstawie danych historycznych. Ale przecież nie o to tu chodzi; chodzi przecież o budowę Paneuropejskiego Obozu Koncentracyjnego Wszech Czasów.

  • Nie piorą, a już wyprali. Mamy pozamiatane, jedynie kataklizm może im pokrzyżować plany.
   I nadzieja w Azjatach, ale czy to jest dla nas jakieś pocieszenie?

   50 lat temu każdy by się mocno popukał w głowę na takie pomysły. A dziś szczytem drabiny społecznej jest wyznawanie tej religii. Bo to już religia, to fanatyzm.

  • Myślę, że walka z analfabetyzmem to właśnie miała na celu – stworzyła możliwość wciskania ludziom kitu. Bez umiejętności czytania i pisania ludzie byli prości i mieli swój rozum. Niezłym obrazem jest „Konopielka” – prości ludzie nie są mądrzy, ale głupot sobie nie dadzą wcisnąć. Natomiast wykształceni? O, tak! Ci są oświeceni i nie dadzą sobie wcisnąć racjonalizmu. Bo z tym „czytaniem i pisaniem” wzrosła pycha człowieka…

   • Książka Intelektualiści autor Paul Johnson
    „Ta prowokująca książka przedstawia sylwetki najbardziej znanych intelektualistów, moralistów, pisarzy aspirujących do roli nauczycieli ludzkości.Śmiało i błyskotliwie ukazuje portrety m.in. Rousseau, Shelleya, Marksa, Ibsena, Tołstoja, Hemingwaya, Russella, Brechta, Sartre’a”.

   • „Skrajni egoiści, rozpieszczeni jedynacy, niepoprawni prowincjusze, nieokrzesani dziwacy. Kłamcy, skąpcy, alkoholicy, kobieciarze, manipulatorzy, oportuniści, tchórze. To zaledwie jedne z wielu określeń (niejednokrotnie tych łagodniejszych), jakimi angielski historyk i dziennikarz, posługuje się w stosunku do sportretowanych przez siebie wybitnych i najbardziej znanych twórców, moralistów, nauczycieli ludzkości”.

 3. no jeszcze troche i europa tego nie wytrzyma i szlak UNI trafi. puki co najlepiej jest wyjechać a rosja jawi mi sie jako coraz bardziej normalny kraj

  • Nie życzę Ci Rosji, mało wiesz, mają swoje poważne problemy, tam też ciężko żyć. To chyba potrafią tylko Rosjanie ;-)
   Już lepiej jakieś kraje azjatyckie.

 4. Unia Europejska dąży do samozniszczenia. Nie będzie można nic wydobywać, nic produkować, a jedynie kupować artykuły przemysłowe z Azjii, a żywność z Ameryki Południowej i Kanady. Europa będzie utrzymywać miliard Afrykanów, aż w końcu oni zdominują nasz kontynent i zostawią zgliszcza. Najgorsze, że to podobno wykształceni ludzie decydują o przyszłości Europy.

  • Ci ludzie mają swoje domostwa w krajach gdzie nie będą się przejmować tymi zniszczeniami. Ich rodziny tak samo. Tak wygląda świat kiedy „elyty” nie są karane za swoje czyny.

  • Eurolewica wyraźnie dąży w kierunku stworzenia komunistycznego skansenu na obszarze Europy. Oczywiście wzorem dla tych sekciarskich opętańców jest Korea Północna i Wenezuela.

  • Natura nie da się oszukać, poradzi sobie z głupotą. Zajmie to jej trochę czasu, ale złapie równowagę. To my będziemy przegrani.

 5. przede wszystkim kasa, jak tym bełkotem wycisnąć duużżżąąą kasę z powietrza, w którym pływają miliardy $

 6. …tylko polexit….ale neokomuchy tego nie zrobią bo nie potrafia sami zarządzać Państwem bez socjalizmu …ot wiedza tajemna

  • Nawetm Konfederacja tego nie zrobi, gdyż zgodnie z oknem overtona przesunęła się w lewo w stosunku do niegdysiejszej UPR.

 7. Skoro pod maseczkami stężenie CO2 przekracza wszelkie aktualne normy dla wdychanego powietrza a ludzie to tolerują, to z czym walczą ci klimatyczni konkwistadorzy?
  Za epoki dinozaurów stężenie CO2 w powietrzu było znacznie wyższe niż komorach hiperbarycznych. Kto to wtedy zrobił? Kto to potem zmienił? Może na każdym kroku trzeba tym kreatorom świata zadawać te pytania.

  • Dinusie puszczały bąki – a taki jak puścił bąka, to ho, ho – stąd takie duże natężenie CO2, a potem ewcia kopara z psiapsiułkami wybiła je kamieniami i stężenie CO2 się zmniejszyło – no przecież dziecko w przedszkolu o tym wie ;-)

  • yogi, coś Ci powiem – to nie ma sensu, oni są odporni na racjonalne argumenty, to fanatycy. I takimi są też elity – naukowcy, lekarze i inni. Nie wszyscy, ale większość. Tu się nic nie da zrobić. Tu trzeba się tylko modlić o prawdziwy bat-kataklizm, dopiero przed nim uklękną – huragany, powodzie, susze, wybuchy wulkanów, prawdziwa epidemia, powstanie nachodźców, wojna. Niech Bóg wybierze w swoim miłosierdziu co będzie skuteczne, a zada najmniej cierpień.

  • Nie, nie zniechęcam do orki na ugorze ludu, ale zachęcam do złapania dystansu. Nie rwijmy sobie włosów z głowy, powiedzmy (w miarę) spokojnie swoje. Tyle możemy zrobić. A jak trafimy na jakąś duszę głodną prawdy, to jej poświęćmy czas, bo warto.

 8. PE/UE chce do cna zniszczyć Polaków. Należy pamiętać, że przed wstąpieniem do kołchozu UE Polska musiała zniszczyć swoją gospodarkę konkurencyjną dla UE. Byliśmy 13 potęgą gospodarczą w świecie. Obecnie zostaliśmy jedynie USŁUGODAWCĄ dla „Zachodnich PANÓW’!
  Należy pamiętać, że „nasza gospodarka” w 82% opiera się na „CZARNYM ZŁOCIE”.
  PiS/KO/PSL/SLD JEDNO WIELKIE ZŁO!!!

  • Socjalistyczny PRL musiał zbankrutować, natomiast jedną z głównych przyczyn słabego rozwoju Polskiej gospodarki i marnej akumulacji kapitału była likwidacja Ustawy Wilczka i tworzenie antykapitalistycznego systemu pod dyktando Eurokołchozu opanowanego przez zindoktrynowane neomarksistowskie sekty.

 9. Palę w piecu drewnem, pozyskanym z własnego lasu. Czyli ogrzewam dom ekologicznie- drewno to energia odnawialna.

  • A dokonałeś samospisania? Samodoniosłeś że palisz lasy? No to teraz poczekaj na drony analizujące dym z komina. Pożyjemy zobaczymy.

  • Wydajesz się znać odpowiedź, ale napiszę: by wycinać rosnącą konkurencję. Bogaci się czasowo dogadają, potem się pożrą, ale wcześniej nas wykończą.
   To jest ta przewrotność socjalizmu – za Hitlera wielki przemysł miał się jak pączki w maśle. Wielcy nie chcą walczyć, chcą spokoju – zamówień od państwa.

 10. I tak eurokołchoz zamieni się w eurokibuc.
  Mośki to zawsze muszą spiskować – a może zaczęlibyście uczciwie pracować niedoszła raso Panów?

 11. żydowski syndykat zbrodni, niszczycielskie działania przeciw państwom i narodom. III żydowska wojna światowa.

 12. Wariat na swobodzie największym zagrożeniem jest w przyrodzie. Proponuję wydalać z UE ludzi (producentów CO2), w tym migrantów bo to poprawi Bilans globalny CO2.

 13. Nie płaczcie nas światem, który z takich czy innych przyczyn *i tak* zostanie zniszczony, przez ludzi czy przez Przyrodę – nieważne.
  Okres industrialny mamy już na naszych terenach za sobą.
  Teraz będzie era recyklingu, później wymierania i upadku.

  • I odrodzenia.
   Zresztą, to co rysujemy, to tylko przewidywania, konsekwencje tego co mamy. Ale może się jeszcze tyle wydarzyć, z czego nie zdajemy sobie sprawy…

 14. Wojna ma swe prawa, jedno z ważniejszych to takie które mówi o tym że prawda ginie pierwsza.
  Militarnie Chin nikt nie zaatakuje, gospodarczo? jest trudno, ale robi się co może.

  ps
  unia nie istnieje, to niemcy, skaczą z gałęzi na gałąź, jak im zagrają, bo muszą.

Comments are closed.