Żołnierze piszą do Grzegorza Brauna. Chodzi o szczepienia

Grzegorz Braun.
Poseł Konfederacji, Grzegorz Braun. (Fot. PAP)
Żołnierze 21 Brygady Strzelców Podhalańskich skarżą się posłowi Grzegorzowi Braunowi – przedstawicielowi konserwatywnego skrzydła Konfederacji. Chodzi o rzekomo dobrowolne szczepienia przeciw COVID-19.

Poseł Grzegorz Braun zapytał listownie gen. bryg. Dariusza Lewandowskiego, dowódcę 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, o trzy kwestie:

 • czy żołnierze jednostki straszeni są obniżeniem oceny w opiniowaniu rocznym, jeśli nie poddadzą się szczepieniu.
 • I czy brak szczepień grozi im nieprzedłużeniem kontraktu.
 • I – jeśli informacje się potwierdzą – na jakiej podstawie prawnej dowództwo podjęło takie działania.

– Jako członek Sejmowej Komisji Obrony Narodowej pragnę zwrócić uwagę, że praktyki, do których odnoszą się powyższe pytania – niezależnie od tego, czy mają charakter incydentalny, czy systemowy, czy dochodzi do nich za wiedzą czy na rozkaz Pana Generała – wykraczają poza normy prawa obowiązującego w Rzeczpospolitej Polskiej, jako pozbawione podstaw nie tylko regulaminowych, ale i konstytucyjnych – pisze Braun do dowódcy.

Służby prasowe 21 BSP potwierdzają, że dowódca jednostki otrzymał tej treści list od posła Brauna.

– Znamy treść pisma, dowództwo jest w trakcie sporządzania odpowiedzi dla pasa posła – informuje mjr Łukasz Misiora, p.o. oficera prasowego rzeszowskiej jednostki wojskowej. – Mamy na to czas do dwóch tygodni od daty wpłynięcia pisma do brygady.

Skargi do posła Brauna miały płynąć także z innych jednostek.

– Nasze biuro poselskie otrzymywało podobne skargi między innymi z jednostek w Zegrzu, Międzyrzeczu, Szczecinie i w Bielsku Białej – wylicza Jacek Ćwięka.

– Dlatego pan poseł wystosuje interpelację do ministra obrony narodowej. Będzie zawierać podobne w treści pytania. Być może i do innych ministrów również, ponieważ od osób kontaktujących się z naszym biurem poselskim wiemy, że podobne praktyki zachodzą w spółkach Skarbu Państwa: szantażuje się pracowników zwolnieniem z pracy albo nieprzedłużeniem umowy o pracę, o ile nie skorzystają z programu szczepień.

Podobne pismo zostało rozesłane do dowódców następujących jednostek:

 • 21 Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie,
 • 1 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie,
 • 5 Batalion Strzelców Podhalańskich w Przemyślu,
 • 22 Karpacki Batalion Piechoty Górskiej w Kłodzku,
 • 1 Batalion Czołgów w Żurawicy,
 • 16 Batalion Saperów w Nisku,
 • 14 Dywizjon Artylerii Samobieżnej w Jarosławiu,
 • 21 Dywizjon Artylerii Przeciwlotniczej w Jarosławiu,
 • 21 Batalion Logistyczny w Rzeszowie.

Źródło: Nowiny24

20 KOMENTARZE

 1. niestety ale to nie żadni żołnierze tylko najemnicy w służbie nwo, mogą zostać wysłani choćby za tydzień np. do Iranu czy Syrii bo podlegają politykierom z pis a ci pod usrael, a usrael pod nwo jedyne co powinni zrobić to wypisać się z tego legionu sługusów satanistycznego-masoństwa, jak jak nie to wykonywać rozkazy lucyferków

  • Nie ma pewności, że wojsko stanie po właściwej stronie. Zobacz kto im bezpośrednio płaci. Tu raczej zwykli ludzie powinni wyjść na ulice. Wszyscy nie wyjdą, ale duża część mogłaby.

  • Wielu wojskowych ma wyprane mózgi i popiera PiSowski reżim w pakiecie z życiodajną szprycą. Potwierdzone bezpośrednio

 2. W wojsku powinien powstać etat oficera do spraw wyszczepiania analogiczny do jednostek NKWD. Wyszczepianie powinno gwarantować awans, a oficerowie do spraw wyszczepień politycznych powinni prowadzić zajęcia polityczno-uświadamiające z żołnierzami.
  Zaszczepienie to miesięczny płatny urlop dla wojaka i kostka smalcu i prawo do butów z prawdziwej skóry

 3. Żołnierzu RP, jeśli to czytasz, kiedy my zwykli ludzie wychodzimy na ulicę i protestujemy przeciwko szczepionkowej tyranii, kiedy my jesteśmy pryskani gazem przez milicję, bici, pałowani i upokarzani rewizją osobistą. Ty żołnierzu RP, który przysięgałeś nas bronić, nie robisz kur%a NIC!!! Kiedy widzisz, że umarło nadmiarowo 150 000 Polaków bo system leczenia został zamknięty, Ty żołnierzu RP, nie robisz kur%a NIC!!!

 4. Apel słuszny, ale adres trochę nie ten. Nie znasz struktury wojskowej??
  To jakiś generał musi podjąć rękawicę. A ci są zapewne „ustawieni”, choć myślę, że można liczyć na jakiegoś Pana Kuklińskiego – w końcu mamy nadmiar oficerów. Jeśli taki jest, to musi wyczuć moment. Widocznie albo taki się nie znalazł, albo jeszcze taki odpowiedni moment nie nastąpił.

 5. Co może zrobić nawet porucznik czy kapitan? Sterroryzuje generałów?
  Pułkownik mógłby, jeśli ma zaplecze generała, który po ataku przejmie dowodzenie.
  Szczerze mówiąc wątpię, ale historia zna takie przypadki, a oficerowie wystarczająco dobrze znają historię.

 6. Jeśli „szczypawki” wywołają duży „problem”, to raczej będzie pobór wszystkich mężczyzn > 18, którzy oddychają. Z kilku powodów. Zaszczepisz się = nie wezmą Cię, bo będziesz „słabo oddychającym” inwalidą, a więc częścią „problemu”. Taka myśl. Ja z Polin spadam. Mam dość!

  • Opowieść Pana Stanisława powala. Ale! To było ćwierć wieku temu. Myślę, że wszędzie się pogorszyło (zlewaczało), lecz jeśli ktoś jest w wojsku ze względów talentu i patriotyzmu, to ma głowę na karku i gdzie jak gdzie, ale właśnie w wojsku takie osobniki mogły się uchować (przetrwać). I zdają sobie sprawę z tego co się dzieje. Tak myślę.

Comments are closed.