Bąkiewicz u Sommera. Ustawa Michalkiewicza powstrzyma roszczenia żydowskie? [VIDEO]

Michalkiewicza
Tomasz Sommer i Robert Bąkiewicz rozmawiają o "ustawie Michalkiewicza" Źródło: Tomasz Sommer EXTRA
REKLAMA
Gościem Tomasza Sommera w jego programie na YouTube był ostatnio prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz. Temat rozmowy była ustawa autorstwa Stanisława Michalkiewicza, którą Bąkiewicz wraz z jej autorem przedstawiał niedawno w Sejmie.

Tomasz Sommer pytał swojego gościa o bezpodstawne roszczenia żydowskie i projekt ustawy, który stworzył związany z „Najwyższym Czasem!” publicysta – Stanisław Michalkiewicz. „Ustawa Michalkiewicza” mogłaby raz na zawsze zamknąć temat roszczeń.

– Przypomnę tylko, że ustawa #STOP447, pod którą zbieraliśmy podpisy i którą złożyliśmy do Sejmu leży w zamrażarce powiedział Bąkiewicz u Sommera.

REKLAMA

Skoro jednak tamta ustawa okazała się zbyt skomplikowana, to postanowiono o stworzeniu prostszej, która byłaby przystępniejsza dla polskich polityków.

– I taką ustawę o ochronie własności Rzeczypospolitej Polskiej i jej obywateli złożyliśmy w Sejmie – powiedział Bąkiewicz.

Bąkiewicz liczy, że projekt poprą nie tylko posłowie Konfederacji, ale również z innych stronnictw.

Tzw. „ustawa Michalkiewicza” ma chronić Polskę przed bezpodstawnymi roszczeniami żydowskimi dot. mienia bezspadkowego. Niedawno Robert Bąkiewicz w towarzystwie jej autora, przedstawiał ją w Sejmie.

Oto pełna treść ustawy:

Ustawa o ochronie własności Rzeczypospolitej Polskiej i własności obywateli polskich przed grabieżą

Art. 1.1. Zobowiązuje się Radę Ministrów do oświadczenia, że Rzeczpospolita Polska nie zadośćuczyni żadnym roszczeniom, kierowanym pod adresem Polski przez środowiska żydowskie, a odnoszącym się do tak zwanej własności bezdziedzicznej.

2. Oświadczenie, o którym mowa w ust. 1 powinno zostać ogłoszone niezwłocznie po wejściu w życie niniejszej ustawy.

Art. 2. Kto wbrew postanowieniu niniejszej ustawy podejmie próbę zadośćuczynienia w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej roszczeniom, o których mowa w Art. 1, albo podejmie próbę obejścia wynikającego z niej zakazu, podlega karze, jak za kradzież zuchwałą.

Art. 3. Ustawa wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

Źródło: Tomasz Sommer EXTRA, Media Narodowe

REKLAMA