Covidiotyzm. Popularna wyspa celebrytów zakazuje puszczania muzyki w barach

To się nie mieści w głowie... Fot. ilustracyjne/fot. Wikimedia Commons
To się nie mieści w głowie... Fot. ilustracyjne/fot. Wikimedia Commons
Prenumerata Najwyższego Czasu!

Zakaz odtwarzania i grania muzyki w barach i restauracjach oraz godzina policyjna między 1 a 6 w nocy to nowe ograniczenia, które będą obowiązywać do 26 lipca na greckiej wyspie Mikonos z powodu wzrostu wykrywanych tam infekcji koronawirusem – poinformował w sobotę rząd Grecji.

Liczba aktywnych zakażeń na wyspie wzrosła w ciągu tygodnia czterokrotnie i przekroczyła 300 – ostrzegł wiceminister obrony cywilnej Nikos Hardalias.

Przypomniał, że w całej Grecji za organizowanie prywatnych zgromadzeń z udziałem więcej niż 20 osób nadal grozi do 200 tys. euro grzywny.

„Wzywam mieszkańców, gości i pracowników na naszej pięknej wyspie do ścisłego stosowania się do tych środków ostrożności (…) byśmy mogli szybko ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa, a Mikonos mogła wrócić do normalności” – zaapelował wiceminister.

Mikonos to jedno z najpopularniejszych wśród turystów miejsc w Grecji. W sezonie wyspa przyciąga ponad milion urlopowiczów, w tym wielu celebrytów. Mikonos jest znana nie tylko z malowniczych plaż, ale również z imprez i bogatego życia nocnego – przypomina agencja AFP.

W ciągu ostatnich tygodni liczba infekcji SARS-CoV-2 w Grecji znacząco wzrosła. By opanować epidemię, wprowadzono obowiązek szczepień przeciw Covid-19 dla pracowników medycznych i personelu domów opieki.

Wstęp do wielu miejsc wewnątrz budynków, np. restauracji, barów czy kin, jest od piątku możliwy tylko za okazaniem zaświadczenia o szczepieniu lub negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa, nie starszego niż sprzed trzech dni.

(PAP)

7 KOMENTARZE

  1. i bardzo dobrze,niech te durnie siedzą w ciszy,pod stolikami się wzajemnie stymulują,i niech tylko spoglądają na siebie,-jakie miny robi ta czy ten.Następnie na forum to wrzucą-i będa się zachwycać ,,odsłonami”.

  2. Zakaz puszczania muzyki w knajpach ma odstraszać wiruska? Skubany, to on muzyczkę lubi i frunie skrzydełkami machając do łubu dubu? Hehehe

  3. A muchy wyłapać, zaszprycować poczwórną dawką astry od zenka, poprawić muchozolem i maski na mordy założyć, bo ponoć covida roznoszą, no i w maskach nie będą bzyczeć, bzykać…. o w mordę…

Comments are closed.