O, jak przykro… Podwójnie zaszczepiony minister zdrowia złapał koronawirusa

Szczepienie. Zdjęcie ilustracyjne. / foto: emmer.com.ar/Christian Emmer
Szczepienie. Zdjęcie ilustracyjne. / foto: emmer.com.ar/Christian Emmer
REKLAMA
Brytyjski minister zdrowia, Sajid Javid, poinformował na Twitterze, że jest zakażony koronawirusem. Polityk przyjął już dwie dawki szczepionki, więc teoretycznie powinien być odporny.

– Dziś rano wykazano u mnie pozytywny wynik dla Covid. Czekam na mój wynik PCR, ale na szczęście miałem moje „ukłucia” i objawy są łagodne – napisał minister Javid.

Polityk poprosił również obserwujących go internautów, by zarejestrowali się na szczepienie, jeśli jeszcze tego nie zrobili.

REKLAMA

Sam Javid jest już po dwóch dawkach szczepienia AstrąZeneką. Pierwsze szczepienie przyjął 17 marca, a drugie 16 maja.

Jednak jak widać – złapał covida mimo przyjęcia szczepionki, która miała go chronić przed zakażeniem. Jednak narracja się ostatnio trochę zmieniła i akcenty są inaczej rozkładane.

Teraz mówi się, że szczepienie nie chroni przed zakażeniem, ale przed ciężkim przebiegiem, hospitalizacja i śmiercią. Jak będzie okaże się za kilka tygodni.

Najzabawniejsze jest to, że pomimo masowych już zakażeń wśród zaszczepionych, politycy i ich medyczni potakiwacze nadal często powtarzają, że to niezaszczepieni roznoszą wirusa i stanowią zagrożenie…

A wielu naiwnych to przyjmuje jako pewnik. Cóż… na głupotę nie ma nawet lekarstwa, o szczepionce nie wspominając.

Źródło: Daily Mail/nczas.com

REKLAMA