Te dane szokują. Potężna grupa zaszczepionych przynajmniej jedną dawką Polaków odczuwała skutki uboczne

Odmowa, szczepionki Źródło: Pexels, collage
Obrazek ilustracyjny/Odmowa, szczepionki Źródło: Pexels, collage
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Trzech na dziesięciu badanych przez CBOS, którzy przyjęli przynajmniej jedną dawkę szczepionki przeciw COVID-19, zadeklarowało, że wystąpiły u nich jakieś skutki uboczne. Najczęściej były to: podwyższona temperatura oraz ból w miejscu wkłucia, ból ręki, bądź ramienia.

CBOS w sondażach przeprowadzonych w maju i czerwcu zapytał osoby, które zadeklarowały się jako zaszczepione przeciw COVID-19, o występowanie u nich skutków ubocznych po szczepieniu, czyli niepożądanych odczynów poszczepiennych.

Zgodnie z definicją niepożądany odczyn poszczepienny (NOP) to zaburzenie stanu zdrowia, które występuje zazwyczaj w okresie czterech tygodni po podaniu szczepionki. „W naszych badaniach nie precyzowaliśmy jednak okresu występowania skutków ubocznych od czasu przyjęcia szczepionki: pozostawiliśmy to subiektywnej ocenie respondentów” – zaznaczono w opisie wyników badań.

Łącznie w majowym i czerwcowym sondażu ponad 1000 osób zadeklarowało, że przyjęło przynajmniej jedną dawkę szczepionki przeciw COVID-19. 61 proc. podało, że przyjęło preparat Pfizer-BioNTech (Comirnaty), 22 proc. zaszczepiło się AstraZeneką, a 12 proc. Moderną. 3 proc. zaszczepiło się jednodawkowym preparatem Janssen (Johnson & Johnson).

Spośród przyjmujących preparaty dwudawkowe połowa (50 proc.) badanych przyjęła jedną dawkę szczepionki, a druga połowa (50 proc.) została w pełni zaszczepiona.

56 proc. respondentów, którzy przyjęli preparaty Pfizer-BioNTech oraz Moderna jest już w pełni zaszczepiona – przyjęła dwie dawki preparatu, natomiast 71 proc. szczepiący się AstraZeneką przyjęło dopiero jedną dawkę szczepionki. Jak podaje CBOS z analizy zróżnicowań społeczno-demograficznych wynika ponadto, że częściej niż pozostali w pełni zaszczepieni są najstarsi respondenci, w wieku 65 lat i więcej.

Ogółem trzech na dziesięciu badanych, którzy zaszczepili się przynajmniej jedną dawką, zadeklarowało, że wystąpiły u nich jakieś skutki uboczne.

Wśród ankietowanych, którzy przed sondażem przyjęli dopiero jedną dawkę szczepionki 25 proc. podało, że wystąpił u niepożądany odczyn poszczepienny, 72 proc. podało, że nie mieli ich, 3 proc. wybrało odpowiedź „trudno powiedzieć”

Wśród badanych, którzy przyjęli dwie dawki szczepionki – 35 proc. procent podało, że wystąpiły u nich jakieś skutki uboczne, w tym 13 proc. podało, że mieli nop po obu dawkach, 12 proc., że tylko po drugiej, a 10 proc., że tylko po pierwszej. 65 proc. podało, że mieli żadnych skutków ubocznych szczepienia.

Występowanie niepożądanych odczynów poszczepiennych rzadziej deklarowali mężczyźni, osoby starsze, w wieku 65 lat i więcej, oraz badani gorzej wykształceni.

Z deklaracji badanych, którzy zaszczepili się już dwoma dawkami, wynika, że w przypadku szczepionki wektorowej AstraZeneca efekty uboczne częściej występowały po pierwszej niż po drugiej dawce, zaś w przypadku szczepionek opartych na technologii mRNA – odwrotnie.

W badanej próbie znalazło się 35 osób zaszczepionych preparatem Johnson & Johnson, spośród których 8 zadeklarowało wystąpienie niepożądanych odczynów poszczepiennych.

Respondenci, którzy już się zaszczepili przynajmniej jedną dawką jakiejś szczepionki przeciw COVID-19, zapytani o występowanie efektów ubocznych po szczepieniach, najczęściej wymieniali podwyższoną temperaturę, gorączkę bądź stan podgorączkowy. Te skutki uboczne szczepień wymieniło 14 proc. badanych zaszczepionych przynajmniej jedną dawką. Kolejnym wymienianym niepożądanym odczynem dotyczącym 13 proc. zaszczepionych był ból w miejscu wkłucia, ból ręki lub ramienia.6 proc. podało, że efektem ubocznym szczepień był ból mięśni, stawów, bóle mięśniowo-kostne, 6 proc. wskazało osłabienie i zmęczenie. 4 proc. wymieniło ból głowy, 3 proc. – złe samopoczucie, rozbicie, rozkojarzenie, 3 proc. – dreszcze, 2 proc. – miejscowe – zaczerwienienie w miejscu wkłucia, obrzęk, siniak, swędzenie.

Po 1 proc. badanych wskazało na inne niepożądane objawy: objawy przeziębienia i grypy, zawroty głowy, pozostałe problemy neurologiczne: drgawki, omdlenia, utrata przytomności, problemy ze strony układu pokarmowego – nudności, wymioty, biegunka, problemy ze strony układu krążenia – skoki ciśnienia, zaburzenia rytmu serca.

Z analizy CBOS wynika, że wśród osób, które przyjęły przynajmniej jedną dawkę preparatu Pfizer-BioNTech, najczęściej wymienianym odczynem był ból w miejscu wkłucia, ból ręki lub ramienia (13 proc. zaszczepionych tym preparatem wymieniało taki odczyn), w drugiej kolejności – podwyższona temperatura (9 proc.), a w trzeciej – bóle mięśni, stawów, bóle mięśniowo-kostne oraz osłabienie i zmęczenie (po 4 proc.).

W przypadku preparatu Moderna ból w miejscu wkłucia, ból ręki lub ramienia zgłaszany był porównywalnie często co podwyższona temperatura (odpowiednio 19 proc. i 18 proc.). Stosunkowo często wymienianym skutkiem ubocznym po przyjęciu tej szczepionki było również osłabienie i zmęczenie (10 proc.).

Natomiast w przypadku preparatu AstraZeneca największa grupa osób zgłaszała podwyższoną temperaturę (25 proc.), w drugiej kolejności – bóle mięśni, stawów, bóle mięśniowo-kostne (14 proc.), a dopiero w trzeciej – ból w miejscu wkłucia, ból ręki lub ramienia (10 proc.). Niewiele mniej badanych zaszczepionych przynajmniej jedną dawką tego preparatu wśród skutków ubocznych szczepionki wymieniało osłabienie, zmęczenie (9 proc.), ból głowy (8 proc.) oraz dreszcze (7 proc.).

„Interpretując te dane należy wziąć pod uwagę fakt, że w przypadku szczepionki AstraZeneca niepożądane odczyny poszczepienne występują częściej po pierwszej dawce, można zatem zakładać, że przedstawione dane w znacznej mierze wyczerpują listę niepożądanych odczynów poszczepiennych po przyjęciu tego preparatu” – czytamy w analizie.

Badania przeprowadzono w ramach procedury mixed-mode na reprezentatywnych imiennych próbach pełnoletnich mieszkańców Polski, wylosowanych z rejestru PESEL. Każdy respondent wybierał samodzielnie jedną z metod: wywiad bezpośredni z udziałem ankietera – metoda CAPI, wywiad telefoniczny CATI, samodzielne wypełnienie ankiety internetowej – CAWI. We wszystkich trzech przypadkach ankieta miała taki sam zestaw pytań oraz strukturę.

28 KOMENTARZE

 1. jakim trzeba być dzbanem żeby dać się zdepopulować na własne życzenie i jeszcze o tym pisać dałeś-aś się zrobić w jajo idź do morawieckiego i niedzielskiego nam nie potrzebne wasze płacze już za późno

 2. Dzien bez kowidla dniem straconym? To jak z LGBQWERTY, albo atakami UE na kolejne galezie polskiej gospodarki. A mamy weekend, czas wypoczynku. Pada, wiec sobie przypominam filmy z cyklu „Akademia Policyjna”. I generalnie „80’s”. Nie bylo marksistowskiej politycznej poprawnosci UE/USA/Netflixa i robiono super komedie :)

 3. Ci co nic nie odczuli żadnych powiklań mogli dostać placebo,krążą takie teorie, spiskowe oczywiście, że producent wie jakie serie zawieraja pełną dawkę, jakie pół specyfiku, a które serie to placebo i tak prowadzi badania na milionach. Zamiast placić ludziom za badania to gawiedź sama płaci i się naraża.

 4. Idioci czy oni nie widzą co się dzieje: Opublikowane dziś dane pokazują, że w okresie od 14 grudnia 2020 r. do 9 lipca 2021 r. do VAERS zgłoszono łącznie 463 457 zdarzeń niepożądanych, w tym 10 991 zgonów – wzrost o 1 943 w porównaniu z poprzednim tygodniem. W tym samym okresie czasu zgłoszono 48 385 poważnych obrażeń wzrost o 7 370 w porównaniu z poprzednim tygodniem.

 5. Dane zglaszane do VAERS sa przez nich samych szacowane na 1% powiklan. U nas praktycznie nie ma opcji, zeby ktos cos zglosil po szczepieniu – za to medykom nie placa. Placa za zgon metoda „na kowida”, za wstrzykniecie eksperymentu, ale nie za leczenie, czy zglaszanie powiklan. Wrecz groza zwolnieniem.

  • Mojemu koledze zfałszowali dokumentację po tym jak z zakrzepicą pojawił się na SORze.
   Nie pomogli, sam się uratował prywatnie, ledwo…

 6. Covido-idiotów ci u nas na miliono-kopy można znaleźć jak widać.
  Szczepcie się covido-idioci będzie was mniej, i wreszcie może POLACY zmądrzeją.

 7. Są badania wskazujące na to, że szpryce Pfizera i Aztry Z zawierają głównie toksyczny graphene oxide.
  Są inne badania potwierdzające, że toksyczna szpryca w ciągu 30 minut rozchodzi się po ciele.
  Angielski lekarz zbadał jak wygląda pod mikroskopem krew osób po szprycy Moderny – zniekształcone i posklejane krwinki.
  Wstrzykiwanie trucizny daje oczywisty skutek – zatruta krew.

  • ~JSA
   „Angielski lekarz zbadał …” faktycznie wiarygodne badania. A jego kolega z sąsiedniego miasteczka nie zbadał?

 8. Każdy człowiek chory na raka źle się czuje po chemioterapii.
  Zakazać chemioterapii! Niech zdychają na raka!
  Połowa ludzi po szczepieniu ma stan pogorączkowy lub łapka ich przez 2 dni boli.
  Zakazać szczepień! Niech zdychają na SARS CoV-19!
  Gdzie ja trafiłem? Na forum libertarian, czy jakichś zlewaczałych doktrynerów sprawnych umysłowo inaczej?
  Onufry – libertarianin.

  • Onufry – Idiota a nie libertarianin. libertarianie nie stręczą nikomu „szczepionek”. Śmierdzisz PiSem na kilometr. Napisz do Pana Kapitana, że jesteś za cienki w uszach na te forum.

   • Nie zrewanżuję Ci się obelgą, lecz doradzę douczyć. Libertarianin nie wpieprza się z brudnymi buciorami w cudze życie. Chcą się ludzie szczepić – nic ci do tego, lewusie. Nie chcą się szczepić – nic ci do tego lewusie.

    • Z jakiej racji nas pouczasz, przecież nie chcemy się szczepić! I nic ci do tego zasrańcu! Paszoł won!

     • Bez chamskiej agresji proszę. I porzuć mania grandiosa, wypowiadaj się w liczbie pojedynczej. Nie chcesz się szczepić, to się nie szczep. Nic mi do twojej decyzji. Ktoś chce się szczepić – to niech się szczepi, nic ci do jego decyzji, lewacki zamordysto.

  • Urbaniak zaszczepił się z własnej nieprzymuszonej woli. Najwyżej wyciągnie kopyta i wejdzie za niego ktoś może z większym rozumem.

  • żaden jej posiadacz się nie skarżył.

   A przecież był to ostatni rzęch i „kaszel” i wszyscy bliscy und znajomi udawali, że go nie widzą.

 9. Zaobserwowane przeze mnie NOPy były nawet częstsze niż w artykule – i co z tego? Po operacji usunięcia wyrostka robaczkowego każdego pacjenta boli rana pooperacyjna, i co, nie operować z tego powodu? Z rozczarowaniem obserwuję, jak dawni libertarianie z UPR przepoczwarzają się w lewackich antyszczepionkowych sekciarzy, pyszczących gdy ktoś chce się zaszczepić. Wara wam lewusy od jego życia, jego szprycy, jego wyboru. To jego życie, jego decyzja i nic wam do tego

  • żeby były obowiązkowe tak jak w żydowskiej ojczyźnie szczepień, w USA!
   Istnieje tu filia MERCK SHARP @ DOHME, nagrodzona w 2018 przez MENGELE-wieckiego Laurem Inwestora, która prowadzi „badania kliniczne’ na myszopolakach, za friko, bo wprowadzono dla niej obowiązek szczepień w ‚polsce’. WIELKI PROJEKT – POLSKA zawiera i ten aspekt. Po to wymazy i „Genetyczny Portret Polaków” właśnie ujawniony.

   • Z czego wniosek, że była to akcja typu „zbadajmy kto żyd a kto goj”. Żyd dostanie szczepionkę a goj grafen.

    Informuję i objaśniam, każdy ‚polak’ po wymazie ma zbadane genetyczne pochodzenie, także jego rodzina, nawet dalsza (pesel).

    A właścicielem tych informacji jest ŻYDOPIS!

   • Prorok, czy ki diabeł? Szczepienia nie są obowiązkowe, zatem nie psiocz na coś czego nie ma i tylko ulęgło się w rwej imaginacyi

    • „Bredzisz, szczepienia są obowiązkowe, jeszcze nie wszystkie w ‚polsce’ ale wszystko zmierza ku temu”

  • Nie sondował, ale fakt, że MENGELE-wiecki otrzymał Grand Prix Kamieniarzy Chińskich sam w sobie jest znakiem.

   Podobno chcieli mu wytatuować na karku napis „GLOBALNY ZLECENIODAWCA”, ale jest za chudy w uszach.

Comments are closed.