Nieoficjalnie: nie będzie masowych szczepień dzieci w Wielkiej Brytanii. Eksperci odradzili rządowi takie rozwiązanie

szczepionka
Obrazek ilustracyjny

„Wielka Brytania prawdopodobnie zrezygnuje z masowych szczepień dzieci i nastolatków przeciw Covid-19 za radą Wspólnego Komitetu ds. Szczepień i Immunologii (JCVI). Naukowcy odradzili ministrom szczepienie najmłodszych, dopóki nie zostaną opublikowane ‚solidne dowody’ na brak ryzyka ich zastosowania u dzieci” – podaje „Telegraph”.

Gazeta podała, że omawiane wytyczne mają zostać wydane w poniedziałek.

Według postanowień szczepionka ma być proponowana jedynie dzieciom w wieku 12-15, które narażone są na ciężki przebieg COVID-19, ale mieszkają z dorosłymi, którzy są w grupie ryzyka, o czym poinformowała z kolei agencja Reutersa.

„Telegraph” przekazał, że decyzja zapadła za radą Wspólnego Komitetu ds. Szczepień i Immunologii (JCVI). Eksperci mieli przekazać rządowi, że potrzebują „niesamowicie silnych danych” odnośnie ryzyka związanego ze szczepieniem dzieci i nastolatków.

Podkreślono jednocześnie, że zdrowe dzieci bardzo rzadko trafiają do szpitala po infekcji koronawirusem.

Na razie nie ma jeszcze żadnych potwierdzonych informacji ze strony władzy.

– Rząd będzie nadal kierował się radami JCVI i ministrowie nie podjęli żadnych decyzji, czy osobom w wieku od 12 do 17 lat powinno się rutynowo podawać szczepionki przeciw Covid-19 – powiedział rzecznik prasowy DHSC.

Informator dziennika powiedział, że kwestia masowych szczepień dzieci będzie „pozostawać w trakcie przeglądu”.

„Wytyczne JCVI są zgodne zaleceniami niemieckich naukowców, ale łamią konsensus z Izraela, Stanów Zjednoczonych i Francji, gdzie szczepionki są podawane w przypadku większości dzieci w wieku 12 lat i starszych” – odnotował portal „Wales Online”.

 

3 KOMENTARZE

  1. A teraz rozpoczyna się nowy problem medyczny z osobami po „szczepieniu” podczas obrazowania metodą rezonansu magnetycznego (MRI) W związku ze „szczepionki” posiadają pewna cześć nano-cząsteczek metalu/grafenu owe badania robią się niebezpieczne dla pacjentów.

  2. W NCzasie forsują tezę, że rodzice powinni decydować o kształceniu swoich dzieci. Popieram – libertarianizm.

    Ale jednocześnie w tym samym NCzasie forsują tezę, że rodzice NIE MOGĄ!! decydować o szczepieniu swoich dzieci – „zbrodnia na dzieciach!!” i tym podobne ultralewackie, zamordystyczne wrzaski.
    Proszę o wyjaśnienie – Nczas jest zamordystyczno – lewacki czy wolnościowo – prawacki?

  3. Królowa Elżeta za NOP u swoich prawnuków poobrywała by pewne części ciała politykom, wie co spotkało jej męża

Comments are closed.